Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам врастнъл нокът и утре, ще ми го вадят. Ортопедът каза, че ще боли само когато маха първата превръска. Та искам да попитам, ако на някого са му махали нокът, боли ли и много ли се порменя ежедневието заради това? Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече врастнъл !? На мен преди време от носене на тесни маратонки на единия ми палец беше почнал да расте отстрани и да се забива към месото и се наложи да ми го отрежат странично чак до към корена от къде почва да расте. Ама 90% от нокътя си остана.
След като мина упойката без да те плаша ама много болеше ... 
Аз що операции бях има до тогава и си мислех че един нокът ли ще ме боли ...
Болката от нокътя направо не можеше да се сравни с нищо до този момент. Два дена се наливах с течен аналгин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах в палеца на крака, нокътя се беше забил и почнал да расте навътре, рязаха го то не се оправи и после се наложи операция.. Та преди това сам се опитах да го резна.. завърши с кръв и после ми беше посинял пръста :D

Така де накрая хирурга ми резна половината нокът и заши кожата върху него и през него с конците. Най-болеше след като ми изтече трайността упойката..  а като ми вадиха конците то се търпи. Ама щом ще ти го вадят то превръзката стига да не е залепнала няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Mене често ми се забиват ноктите по големите пръсти на краката- режа до където може и останалото го вадя с клещите. Не се бъзикам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чул съм, че поставянето на самата упойка е неземно болезнена, но пък може и нови методи и технологии вече да се прилагат. Все пак 2017г е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.05.2017 г. в 16:48, язе написа:

Mене често ми се забиват ноктите по големите пръсти на краката- режа до където може и останалото го вадя с клещите. Не се бъзикам. :)

И при мен не е по различно. Само че с на ръцете. Отдавна не са се обаждали за страничен срез. Иначе винаги макетния нож е под ръка. Не го ли срежа и скъсам от врастналата под него кожа и месо почва да инфектира и да събира гной. Кърви малко и след час всичко е ОК. Така че  още докато го усетя че почва да се забива (леко се зачервява мястото) сядам на масата,режа и на другия ден вече няма ни следа. След това си расте нормално. Но пък някой друг се обади ... Годишно към 3-4 пъти я правя тази гимнастика и никой нокът по ръцете не е застрахован. Все някой се обажда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 часа, Кумчо вълчооо написа:
Чул съм, че поставянето на самата упойка е неземно болезнена, но пък може и нови методи и технологии вече да се прилагат. Все пак 2017г е!

Упойката не боли, истинският ад е след като и мине действието.. Излязох със зашит палец, тръгнах да си ходя нормално, после като взе да ми опъва и едвам стъпвах. :D

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Все още си го имам нокътя. Помолих ортопеда, ако може да ми минат ДЗИ-тата и тогава, ако трябва да го маха целия, да го маха. Сега само му правя компреси с риванол и вечер го кисна в смрадлика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Ивайло П. написа:

Благодаря за коментарите. Все още си го имам нокътя. Помолих ортопеда, ако може да ми минат ДЗИ-тата и тогава, ако трябва да го маха целия, да го маха. Сега само му правя компреси с риванол и вечер го кисна в смрадлика. :)

Стига глупости. Операцията минава по следния начин. Слага се местна упойка  лидокаин. Тя е малко по неприятна, но не е страшно. Изчаква се наколко минути докато лидокаина подейства и блокира нервните пътища. Доктора ще те докосне със скалпела и ще те пита боцкане ли усещаш или допир. Щом усещаш само допир значи упойката е подействала. 

Нокъта се "отлепя", слага се мехлем с йод и пръста се бинтова. Лекаря ще ти каже, кога да дойдеш да ти сменят превръзката. Сменянето също не е проблем, защото бинта се мокри с кислородна вода и се маха лесно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2017 г. в 13:02, Емил Костов написа:

Стига глупости. Операцията минава по следния начин. Слага се местна упойка  лидокаин. Тя е малко по неприятна, но не е страшно. Изчаква се наколко минути докато лидокаина подейства и блокира нервните пътища. Доктора ще те докосне със скалпела и ще те пита боцкане ли усещаш или допир. Щом усещаш само допир значи упойката е подействала. 

Нокъта се "отлепя", слага се мехлем с йод и пръста се бинтова. Лекаря ще ти каже, кога да дойдеш да ти сменят превръзката. Сменянето също не е проблем, защото бинта се мокри с кислородна вода и се маха лесно. 

Разбирам, но със сигурност ше има болка след това, а исках да съм максимално концентриран на ДЗИ-тата. Вече минаха, така че нямам проблем, щом трябва да се маха - да се маха тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Ивайло П. написа:

Разбирам, но със сигурност ше има болка след това, а исках да съм максимално концентриран на ДЗИ-тата. Вече минаха, така че нямам проблем, щом трябва да се маха - да се маха тогава.

Няма да има болка и след това.Просто ще трябва да се пазиш да не се удариш, защото раната е доста чувствителна. След втората седмица всичко си идва на мястото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Няма да има болка и след това.Просто ще трябва да се пазиш да не се удариш, защото раната е доста чувствителна. След втората седмица всичко си идва на мястото. 

Вече нямам нокът. Абе започна да ме отпуска упойката почва да боли, не е болка за умиране, но се усеща. При самото слагане на упойката дори не болеше толкова, колкото очаквах. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ивайло П. написа:

Вече нямам нокът. Абе започна да ме отпуска упойката почва да боли, не е болка за умиране, но се усеща. При самото слагане на упойката дори не болеше толкова, колкото очаквах. :)

Нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.05.2017 г. в 17:17, Емил Костов написа:

Нормално. 

На 2рата превръзка, според ортопеда беше зачервено и ми предписа антибиотик, има ли за какво да се притеснявам или е нормално ? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Ивайло П. написа:

На 2рата превръзка, според ортопеда беше зачервено и ми предписа антибиотик, има ли за какво да се притеснявам или е нормално ? :(

Е нормално. Това е интервенция. Да не говорим, че е това е открита рана, където има доста нервни окончания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Е нормално. Това е интервенция. Да не говорим, че е това е открита рана, където има доста нервни окончания.

Благодаря ти за бързите отговори. Може би са малко смешни, просто за 18 години това ми е може би най - лошото нещо, което ми се е случвало(като нещо физическо говоря) *чукам на дърво*. И затова от най - малкото се притеснявам. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Ивайло П. написа:

Благодаря ти за бързите отговори. Може би са малко смешни, просто за 18 години това ми е може би най - лошото нещо, което ми се е случвало(като нещо физическо говоря) *чукам на дърво*. И затова от най - малкото се притеснявам. :) 

6 пъти ми се е налагало да ходя на подобна процедура ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отстраняването на нокът не решава проблема, а и това са остарели методи от времето на инквизицията. По-добре ходете на медицински педикюр, за да ви поддържа ноктите в състояние, което не води до врастване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, azsumsiaz написа:
Отстраняването на нокът не решава проблема, а и това са остарели методи от времето на инквизицията. По-добре ходете на медицински педикюр, за да ви поддържа ноктите в състояние, което не води до врастване. 

Много е персонално, при някой това решава проблема при някой не, и нокътя отново расте в грешната посока.

Две години имах този проблем и ходих при хирург да ми подряза ъгъла периодично защото тогава бях на работа и нямаше как да ме оперират.

След това този същия хирург ми каза, че най-много се плаши от такива нокти защото ги е вадил също така само половината е рязал, но проблема пак се връщал. Не знам дали това го беше практикувал и друг път, но при мен отряза част от нокътя до основа и го махна, заши кожата за другата част на нокътя с два шева а в основата самият палец имах още два шева защото предполагам е рязъл и до там. След това ме превърза доста стабилно защото при всяко стъпване самият шев опъва и течеше доста кръв.

Ако някой иска да види ето така ми изглеждаше палеца след 2 смени превръзката:

Spoiler

45f606d1bf693610ee6189c8295599dc.jpg

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, azsumsiaz написа:

И я обясни като е враснал нокъта в месото и то се е възпалило как педикюрист ще ти реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

И я обясни като е враснал нокъта в месото и то се е възпалило как педикюрист ще ти реши проблема.

Може би педикюриста може да се справи в началото, но моето стоя така доста време, докато най - накрая се наканих да отида на лекар. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ивайло П. написа:

Може би педикюриста може да се справи в началото, но моето стоя така доста време, докато най - накрая се наканих да отида на лекар. :D

Не, не може да се справи. Педикюриста се грижи за здрави нокти, а не за болни. Ето ти малко информация.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не знаете за педикюриста, както го наричате. Пълен смях, грижил се само за здрави нокти. Има медицински педикюр за целта, а и занимаващите се с това са много по-подготвени като специалисти за справянето с такива проблеми, отколкото въобще предполагате. Разбира се, това си е ваш избор в крайна сметка, махайте си ноктите за спорта периодично, пък да видим това решава ли нещо...   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, azsumsiaz написа:

Нищо не знаете за педикюриста, както го наричате. Пълен смях, грижил се само за здрави нокти. Има медицински педикюр за целта, а и занимаващите се с това са много по-подготвени като специалисти за справянето с такива проблеми, отколкото въобще предполагате. Разбира се, това си е ваш избор в крайна сметка, махайте си ноктите за спорта периодично, пък да видим това решава ли нещо...   

Да! Магат да се предприемат процедури преди да е станало късно. Изобщо враставнето на нокътя може да бъде предовретено! Рязянето на нокти също е много важно за което си има и правило предотваратяващо врастването! Носенето на тесни - стягящи обувки също допринася за врастване на нокътя!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навременният и периодичен медицински педикюр върши чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...