Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако бих дал 6 бона за компютър, вероятно поне една-трета от тях щяха да отидат за ненормално як монитор. А и на монитора цената му ще държи по-дълго време. А тия видеокарти... грехота е да се вкарат пари за нещо, което след половин година ще е на половин цена. Тия 144 fps не знам за какво са, но щом човека е решил да троши пари на вятъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да отбележа че в днешно време минимума за рам е 8гб а 16гб препоръчителни и напълно достатъчни за каквито и да е игри в днешно време, и за в бъдеще до като се качим нагоре по стълбичката. Но ако мислиш че ти е нужно повече може и 32 което е достатъчно че даже предостатъчно. Повече от 16гб си заслужава само ако работиш с програми, видео обработка, модели, и разни такива. Също за този вид дейност се изискват ядра колкото повече по добре. Хората са казали че Ryzen се взима за работа а i7700 за игри и това е ако говорим че всеки 1 кадър е жизненоважен. Но и двата процесора си имат лоши и добри страни за които не ми се говори че дълга и широка. Вземи сега това което си наумил/избрал а след като излязат новите чаркалъци просто направи ъпгрейд на процесор и дъно ако се налага, и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Предложените слушалки няма да ти дадат 7.1 съраунда в CS:GO например, но пък като надуеш Planeta Payner ще се кефиш много с тази аудиокарта

Четох, че слушалките могат да имитират 7.1, но до колко това е вярно не знам.

Spoiler

Right, It's surround sound, but it's not actually 7.1 audio. It's an imitation of it.
Basically go with the DT 770s. They should have much better sound quality, and there should be some options in windows to enable surround sound on them if you choose to do so. Even if you don't enable any enhancements they should still be able to produce sound accurately and you can't go wrong with them.
In short you will be able to hear footsteps behind you without a problem on the DT 770s, but the 770s will also make for a great pair of headphones to listen to music too as well.

Като дойдат ще ги пробвам най-добре в Rainbow Six Siege и ще пишаш как са.(също и микрофона)

Обаче защото са 80ohm предполагам няма да са толкова силни без аудио картата, но все пак би трябвало да се чува нещо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Петко К написа:

Аз съм дал повече от 6 бона, ама не съм богат. Работя на заплата.

Дали е разумно даже и да беше "богат" и да можеш да си го позволиш, да затвориш толкова пари в нещо, което едва ли ще "уплътниш" като функции и възможности на половина? Ако машината ще бъде използвана с тези си възможности "за работа", и тези 6 бона ще ди донесат в пъти повече - тогава е оправадно. Ако обаче ще заровиш 6 хилки за да цъкаш игрички, т.е. "за кеф", трябва да ти кажа, че това е крайно неразумен кеф. Някои казват, че "кеф цена нямал", обаче има и може би ще го разбереш след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, _SnowWhite_ написа:

Четох, че слушалките могат да имитират 7.1, но до колко това е вярно не знам.

Стига чете тия глупости. Нямат 7.1 звук да. Стерео слушалки са DT770. Но той не ти и трябва за чуване на врага отдалеч, най-малко пък за CS GO. Получаваш ги, вкарваш ги в жака, волумето на 60-80 (без звукова карта това) в контрол панела на Ундоуса и си пускаш CS-а. Отиваш на Sound Options и даваш на устройство за възпроизвеждане Headphones. Това е. Влизаш и си играеш. Нищо друго не се пипа, не се пуска, не се имитира ;)

Ако искаш да ги чуваш още по-ясно се пуска и еквалайзера на звуковата карта или Realtek драйвера на Ундоуса и се вдигат много леко високите 8 и 16k. Но не мисля че това ще е необходимо, тъй като ще си чуваш достатъчно добре и без корекции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има хоби, някои по-скъпи хобита, някои не точно. Има хора си купуват пушки и въдици за повече пари. Половината ми приятели карат моторетки, като минимума е 8000 евро а стигат до 22 000 евро. Ако ще е така - кой е неразумния кеф...За да съм честен, и аз съм налял доста повече пари в компютъра си от тези 6000 лева ,за които се говори, но аз така си прекарвам свободното време. Други хора чакат да напече и да нахлупят каската. И те така, всеки си има хоби и си позволява това ,което иска и може. Аз също не разбирам как може да има хора ,които дават по 200 евро,че ако искате и по 200 лева на месец за цигари, но всеки си знае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

излишна набутвация

при хардуера няма нужда от най-новото и най-скъпото.  хората с 2-3 бона вземат всичко и след 10 години сменят

най- много пари отиват за видеокарта и процесор след това  монитор и другите части по 100-200 лв  на част 

пример за набутвация ssd 500 gb и повече  от 250 никога не се ползват ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, _SnowWhite_ написа:

Обаче защото са 80ohm предполагам няма да са толкова силни без аудио картата, но все пак би трябвало да се чува нещо ...

Еми на 70-80% без звукова карта. Ще се чува да.

Друго важно, дето не се забелязва веднага. Тия слушалки може да им сменяш наушниците след година като се сплескат и други боклуци се насъберат. А на повечето други неможе. Минус е кабела не е особено подсилен, внимавай да не се прегъва, огъва и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, T-50 написа:

Дали е разумно даже и да беше "богат" и да можеш да си го позволиш, да затвориш толкова пари в нещо, което едва ли ще "уплътниш" като функции и възможности на половина? Ако машината ще бъде използвана с тези си възможности "за работа", и тези 6 бона ще ди донесат в пъти повече - тогава е оправадно. Ако обаче ще заровиш 6 хилки за да цъкаш игрички, т.е. "за кеф", трябва да ти кажа, че това е крайно неразумен кеф. Някои казват, че "кеф цена нямал", обаче има и може би ще го разбереш след време.

Ясно ми е, че кефа си има цена, както всичко останало. А дали е разумно или не - зависи от това, дали можеш да си го позволиш.

Между другото, повечето ми покупки са напълно разумни и обмислени. Ако просто купувах всичко, дето ме кефи, парите за компютъра (и не само) щяха да са няколко пъти повече :D  Но съм наясно с възможностите си.

преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

излишна набутвация

Нали не се набутваш ти? 

И не, хич не се ползват повече от 250 ГБ :D

SSD1.jpg

преди 5 часа, _SnowWhite_ написа:

Изцяло зависи от кутията, която избереш и дали тя поддържа 280 мм или само 240. А иначе, аз бих се насочил към Корсар (H110i или H100i v2), най-малкото заради 5-те години гаранция, плюс някои други екстри, като Corsair Link, с който да следиш всички температури, да контролираш вентилаторите и т.н.

А относно чакането - винаги ще излиза нещо нова, така че ако тръгнеш да чакаш, никога няма да си купи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Петко К написа:

А дали е разумно или не - зависи от това, дали можеш да си го позволиш.

Ще си позволя да те поправя - "разумният харчлък" никога не е имал връзка с това дали можеш или неможеш да си го позволиш, а дали е оправдано, дали има реален практически смисъл от този харчлък или той е плод само на моментни емоции, за които после може и да съжаляваш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново типичната ситуация - човека си е преценил, пита и му се обяснява едва ли не колко е тъп...

Към автора - това вчера което ти го дадох беше под знака на дебело подчертаните АКО. После може да седна и да ти направя нещо, което поне според мен ще ти донесе повече от всичко.Освен твърдите 144 кадъра, които и с Интела не са гарантирани.Особенно с всичко на ръка на макс.

Иначе определено може да се облегнеш като цяло на предложението на Наруто/Ружин.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори 1080Ti Няма  да може да изкара 144 FPS на 1440p на максимални настройки но ако се намали тук там е напълно възможно стига автора да е съгласен.Иначе за в бъдеще наистина е май по-добрия вариант Ryzen-а , аз самият наскоро си взех 7700К смених FX 8320 и съм с по-малко ядра сега.Да няма смисъл да чакаш нещо ново излиза почти всеки месец по тая логика да искаш най-новите компоненти ти никога няма да можеш да ги купиш.С този бюджет също можеш да се замислиш и за 4К монитор според мен 4К ще е по-голям кеф отколкото 144 FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид с повече.Спокойно се вкарва един 1440 или дори 4К G-synch монитор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 часа, Yvan Sergeev написа:

излишна набутвация

при хардуера няма нужда от най-новото и най-скъпото.  хората с 2-3 бона вземат всичко и след 10 години сменят

най- много пари отиват за видеокарта и процесор след това  монитор и другите части по 100-200 лв  на част 

Аз имам 1,2ТБ ССД локално в компютъра, всичко е индивидуално. Това че ти го ползваш само като боот устройство, не означава че всички правят същото. 

Харддисковете са бавни и шумни. Когато искаш вечер да играеш на спокойствие Cities Skylines например чигъркане от храд диск е последното което бих искал да чуя и всичко зарежда много по бързо, няма проблеми с фрагментация, ъпдейти се инсталират многократно по бързо. Ако пробваш особено Windows 7 на хард диск инсталира ъпдейти 20 минути с хард, с ссд >1 минута ... не виждам защо нормален домашен потребител би си купил хард диск в днешно време.

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4k мисля да изчакам(ах,аз с това чакане ...) и вместо 1440 да си взема един хубав 4K G-synch (но пак ще се допитам до вас като дойде времето).

Благодаря на всички за помощта, предложенията и информацията. За сега остава това предложение и може би ще взема още едно SSD за Raid0.

8ESuU2a.png

Не знам само дали H100i идва с подложката за AM4.

Редактирано от _SnowWhite_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За слушалки също може да погледнеш AKG K701(тук ти трябва усилвател за да се разкрие пълния потенциал на слушалките),AKG K702 и Audio-Technica AD700x.Като 701 са малко по-неудобни от 702(поне за мен).Също бих ти препоръчал да смениш звуковата карта с външен дак/усилвател.Добри комбо варианти са modi2 uber+magni2 uber,o2+odac v2,audio gd-11.За микрофон добре си се ориентирал но може да погледнеш и modmic v4 като по-евтин вариан но също много качествен.

Редактирано от Lpool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _SnowWhite_ написа:

За 4k мисля да изчакам(ах,аз с това чакане ...) и вместо 1440 да си взема един хубав 4K G-synch (но пак ще се допитам до вас като дойде времето).

Благодаря на всички за помощта, предложенията и информацията. За сега остава това предложение и може би ще взема още едно SSD за Raid0.

8ESuU2a.png

Не знам само дали H100i идва с подложката за AM4.

Не си взимай две малки ССД за РАИД0. Вземи си по голямo NVMe SSD. По - евтино, по безстресово и много по бързо. Всичко което свържеш към сата интерфейса е ограничено от него.

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел 1700 и паметта ме притеснява.На 3200 трябва да е CL14...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това псевдо водно е най-готино -  http://www.vario.bg/nzxt-kraken-x52-rl-krx52-01
При такъв бюджет е срамота да не се изгъзариш с RGB Ram -http://www.vario.bg/gskill-trident-z-rgb-dimm-kit-16gb-f4-3200c14d-16gtzr
RM750i за захранване - http://www.vario.bg/corsair-rmi-series-rm750i-750w-cp-9020082-eu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rgb-то хубаво ама Асус свалиха софтуера от страницата, защо пренаписва SPD таблиците на паметта и става мазало. Аз май минах между капките благодарение на това че бързо прочетох и го деинсталирах. Софтуера на Gskill същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Петко К написа:

че, аз бих се насочил към Корсар (H110i или H100i v2

Повече от H90 не си заслужава ако ще е на Corsair, защото няма да постигне по добро охлаждане а ще докара повече шум и по малко въздушен поток. Тъка виждам по спецификации. По добре пробвай кракена понеже е ново и нали уш целта е да има подобрения в новите технологии.

Едит:  Fractal Design Celsius пък ще прави конкуренция на NZTX kraken, но ще излиза чак към края на лятото :(

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, M4R1Y4N написа:

За Phanteks EnthooEvolv ATX подкрепям с две ръце.Една от най-добрите кутии в този ценови клас.След него промотираха и версия с темперирано стъкло вместо странични солидни панели.Не е точно по мой вкус,но е много търсена в САЩ.За съжаление единствената фирма,която внасяше техни продукти фалира.Ще се наложи да се внася от Германия или UK.

преди 1 час, goodly написа:

Повече от H90 не си заслужава ако ще е на Corsair, защото няма да постигне по добро охлаждане а ще докара повече шум и по малко въздушен поток. Тъка виждам по спецификации. По добре пробвай кракена понеже е ново и нали уш целта е да има подобрения в новите технологии.

Момче, съветвам те да се спреш с постоянните постове из темите,че започваш да пишеш много неща,които не са ти много ясни.Писал съм го няколко пъти,нито захранванията са ти силна страна,нито компютърни шасита,нито графични карти.......В почти всяка тема предлагаш кутии на Fractal Design ,ако си поставял хардуер в тях отлично,но не си.През ръцете ми минаха  различни модела на марката и веднага мога да ти посоча слабите и силните им страни.На стойност от 170 до 290 лв.от  Ark Midi R2, Define C,S,Define R5, Define R4, Define XL R2.Не зная какво гледаш на спецификациите на AIO  охладителите,но точно Н90 е сред най- безполезните покупки съотношение цена производителност.Не е случаен фактът,че има най-популярни модели сред потребителите на тази марка и  Петко К ти е посочил част от тях.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че за Райзън като че ли е за предпочитане въздушен охладител да разкарва въздуха около процесора. С6Н е с най-добрите температури ,но пак са височки. Скоро ще споделя как е с водно и без 200 мм перка да му духа директно. Чак леко се притеснявам,че ще трябва да си преработвам бюрото и да вкарва въздух и от централния тунел а не само поток от страна до страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Azhen написа:

Дори 1080Ti Няма  да може да изкара 144 FPS на 1440p на максимални настройки но ако се намали тук там е напълно възможно стига автора да е съгласен.Иначе за в бъдеще наистина е май по-добрия вариант Ryzen-а , аз самият наскоро си взех 7700К смених FX 8320 и съм с по-малко ядра сега.Да няма смисъл да чакаш нещо ново излиза почти всеки месец по тая логика да искаш най-новите компоненти ти никога няма да можеш да ги купиш.С този бюджет също можеш да се замислиш и за 4К монитор според мен 4К ще е по-голям кеф отколкото 144 FPS.

Проблемът в доста случаи идва не от видеокартата/тите, а от процесора. Тия 144 fps  са препъникамъка на съвременните процесори. Дори 120  fps  не са гарантирани с най-бързите и скъпи процесори при определени настройки. Пример - Project Cars. Да не говорим, че там голямо влияние оказва и бързината на РАМ, не само процесора. Дори с една слаба видеокарта може да се намали резолюцията или част от детайлите, което да доведе до +144 фпс. С процесора обаче е по-сложно при някои игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Митко Симеонов
      Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.
    • от Vladimirski
      Здравейте, бихте ли ми препоръчали добра конфигурация до 1000 лв? 
    • от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
  • Дарение

• Добави ново...