Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте опитвам се да инсталирам цял ден най новия Crimson драйвър на лаптопа ми но като стигне до Display Driver Installing или нещо такова до половината и замръзне лаптопа. Видео картата не е проблемна R5 M230 Catalyst драйвъра си върви но Crimson не иска... Пробвах всички методи : DDU преинталация/премахване на драйвъри Не става. Пробвах през Device Managera и др. Не става имам чувството, че лаптопа не ми позволява да му кача този драйвър.. Моля за помощ проблема е сериозен.! Използвам Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не съм запознат с тази графична карта, но придружаващия софтуер на драйвъра, обикновено иска дотнет , а някои приложения искат пакета C++

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, дръндю написа:

не съм запознат с тази графична карта, но придружаващия софтуер на драйвъра, обикновено иска дотнет , а някои приложения искат пакета C++

Имам ги и двете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките бей ай пи конфиг и дай GO! Публикувай резултата дано видиме грешката и каква крашва. Иначе съм на мнение най-последния драйвер за видео да не се инсталира.

И неразбрах морка и модел на лаптопа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, _Alex&Vanko_ написа:

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките бей ай пи конфиг и дай GO! Публикувай резултата дано видиме грешката и каква крашва. Иначе съм на мнение най-последния драйвер за видео да не се инсталира.

Лаптопа е Lenovo G510 20238

MTB.txt

Ето и файла с тези отметки

Untitled.jpg

Редактирано от Devastation (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Radeon HD 8750M (2GB DDR3)

Това намерих за видеокартата! Стара е и въпроса ми е предиш Crimson инсталирвал ли се е.Защото отпреди една година издание да  сложиш е същото. За времето когато е произведена картата си е направен драйвер за според нея. В новите са добавени неща за новите видеокарти и теб не те греят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _Alex&Vanko_ написа:

AMD Radeon HD 8750M (2GB DDR3)

Това намерих за видеокартата! Стара е и въпроса ми е предиш Crimson инсталирвал ли се е.Защото отпреди една година издание да  сложиш е същото. За времето когато е произведена картата си е направен драйвер за според нея. В новите са добавени неща за новите видеокарти и теб не те греят.

AMD R5 M230 е картата..

Catalyst се инсталирва безпроблемно но аз искам Crimson..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да се пусне sxstrace.exe

Някой колега от команден ред щи обясни за това как се ползва.

Driver Booster 4.4 - това е вредна програма за мен. Драйвери се теглят от официалния сайт на лаптопа или дъното а за видеото ако е външно От Нвидия или АМД АТИ.

В секция Devices има много проблемни. Тря е чисто. Аваст за мен е проблемна антивирусна и някакви остатъци от Есет ми се мернаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _Alex&Vanko_ написа:

да се пусне sxstrace.exe

Някой колега от команден ред щи обясни за това как се ползва.

Driver Booster 4.4 - това е вредна програма за мен. Драйвери се теглят от официалния сайт на лаптопа или дъното а за видеото ако е външно От Нвидия или АМД АТИ.

В секция Devices има много проблемни. Тря е чисто. Аваст за мен е проблемна антивирусна и някакви остатъци от Есет ми се мернаха.

Съвет какво да правя fresh инсталнат е ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А лог файл при инсталацията има ли? Там евентуално, може нещо да се хване. От минитулбокса гледам си с майкрософтския драйвър. Процесора какъв е? Има ли вградено видео? Драйвъри за чипсета инсталирал ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darco написа:

А лог файл при инсталацията има ли? Там евентуално, може нещо да се хване. От минитулбокса гледам си с майкрософтския драйвър. Процесора какъв е? Има ли вградено видео? Драйвъри за чипсета инсталирал ли си?

В лог файла ми пише само за инсталацията на тези Visual C++ имам ги всичките. Процесора е I5 4200m Вградено има да intel hd 4600  и драйвърите на чипсета са инсталирани.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Devastation написа:

Съвет какво да правя fresh инсталнат е ..

Аз не мога да видя кои драйвери са намерени с тази програма и инсталирани! Деинсталираш всички може и след това от дивайс менажера да разтваряш дървото и с десен бутон Uninstall device, рестартираи и после от местата къде споменах инсталираш драйвери и не пипаш повече. Моя за видеото е отпреди една година драйвер. Не виждам в сайта на АМД АТИ секция older drivers. Аз съм с Нвидия.

И бустване и засилване на видеокартата чрез драйвер няма такова нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да видя кои драйвери са намерени с тази програма и инсталирани! Деинсталираш всички може и след това от дивайс менажера да разтваряш дървото и с десен бутон Uninstall device, рестартираи и после от местата къде споменах инсталираш драйвери и не пипаш повече. Моя за видеото е отпреди една година драйвер. Не виждам в сайта на АМД АТИ секция older drivers. Аз съм с Нвидия.

Подкарвам новите игри и не мисля, че е редно да съм с стар драйвър искам да видя дали може да се оправи това или да го нося на сервиз.. Просто искам да разбера какъв е проблема ако ли не да пиша на amd ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма не го бъркай с ъпдейт на уиндоуса. Версия 200 на АМД не е ли поне от миналата година? Сега са за 500 версия и за нея се грижат не за твойта видеокарта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

Да от там го тегля ще кача 2015 версия драйвъри.. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам казваш, че видеокартата е наред! Какъв сервиз? Остава драйвера. И те питах предния Crimsom работеше ли?

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам казваш, че видеокартата е наред! Какъв сервиз? Остава драйвера. И те питах предния Crimsom работеше ли?

описах Catalyst Стария драйвър работи. Crimson замръзва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

те това прочете ли го?

DirectX®12 Multi-GPU DirectX®12 Multi-GPU

With intelligent software algorithms, Radeon Software allows for higher performance, increased flexibility and greater detail when using multiple AMD Radeon™ graphics processors. С интелигентни софтуерни алгоритми, Radeon Software позволява по-висока производителност, по-голяма гъвкавост и по-големи детайли, когато се използват няколко графични процесори AMD Radeon ™.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

те това прочете ли го?

DirectX®12 Multi-GPU DirectX®12 Multi-GPU

With intelligent software algorithms, Radeon Software allows for higher performance, increased flexibility and greater detail when using multiple AMD Radeon™ graphics processors. С интелигентни софтуерни алгоритми, Radeon Software позволява по-висока производителност, по-голяма гъвкавост и по-големи детайли, когато се използват няколко графични процесори AMD Radeon ™.

Мда чудно защото на мен ми се наложи да го преинсталирам а преди това лаптопа си работеше с Crimson..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

направи ли диагнозата с dxdiag, за да видиш какво имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Devastation написа:

описах Catalyst Стария драйвър работи. Crimson замръзва.

Цитат

Здравейте опитвам се да инсталирам цял ден най новия Crimson драйвър

Защо? Преди това си бил с предходен или е някаква новост от вчера?

Цитат

лаптопа не ми позволява да му кача този драйвър

Видеокартата поема ли го?

С десетка ли беше преди да преинсталираш? Аз се обърках вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.