Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Антена на касетофон

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, ImagineMe написа:

Здравейте!

Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?

Въобще спри да си мислиш подобни неща. Ако ти трябва музика в колата просто си купи. Това е антика за кошчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не вдяваш нищо отиваш в сервиз да го свържат.

Тук няма врачки да познаят каква е колата, каква е свирката, оригиналната ли е и какви са сързващите куплунзи. Ориентирай се към оригиналното за модела. Като голяма част от тях имат и кодове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да получиш някакъв адекватен отговор и не можеш да обясниш точно какво ти трябва,

снимай буксите на антената и на касетофона отзад или напиши поне кой модел е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ImagineMe написа:

Просто не ми се дават излишни пари и то за умрялата кола... Търсех помощ от вас, мерси за което ;)

Ми наистина е нужна повече информация! Какви са цевтовете на проводниците които виждаш и пр. Този пр. който трябва да забодеш прилича на  добре познатия ти коксиален кабел, но разбира се в умален вид. Другите проводници или са за антенен усилвател или за мехънизъм за управление изваждането и пребирането на антената в гнездото (това последното е рядко и антично)

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ImagineMe написа:

Просто не ми се дават излишни пари

Проблемът си е твой. Очевадно нямаш необходимите знания, компетентност и дори прост мултицет. Зададох ти конкретни въпроси, ти философстваш. Ще осереш и свирката, и колата и след това ще стане пак с пари, ама по 3,14. Все си мисля че в колата е имало работеща свирка бая години.

Аре у лево!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5/13/2017 в 23:41, ImagineMe написа:

А от колата от антената излизат три кабела.

Това най-вероятно е и за управление на електриическа натена (вдигане/сваляне). Поне една снимка на снопчето кабели да беше показал.
И колегите по-горе съвсем коректно са искали допълнителна инфоирмация - все пак никой не е шаманствал (поне аз не знам за такива. Може да има и скрити таланти)
Затова сме на това дередже - всеки иска да правинеща, от които изобщо не разбира. Иска да дере по 2 кожи когато взема, а не иска да даде лев на специалист.
Стари хора са казали - кило брашно ако имаш - занеси го на хлебаря.
Най-лесно става - колата и свирката - при автоел. специалист.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само виж кое е масата да я отделиш, на другите вържи една по- дълга жица и ще имаш задоволителна антена. Ма то... и трите да ги набуташ у дупката, пак ще имаш антена.

Редактирано от язе (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, язе написа:

трите да ги набуташ у дупката, пак ще имаш

гръмнал предпазител евентуално

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ExaFlop написа:

гръмнал предпазител

Нищо подобно. Все едно в буксата на антената да набуташ 3 хвърчащи кабела- нищо няма да стане. Дори да има моторче към антената, то се управлява от радиото.

Все пак става въпрос за стара кола и старо радио.

Редактирано от язе (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, язе написа:

Все пак става въпрос за

служебна кола, в която не знаеш кой къде и в какво се е упражнявал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ExaFlop написа:

служебна кола, в която не знаеш кой къде и в какво се е упражнявал...

Е, ако толкова те е шубе за дъртото радио, заебаваш антената на колата, бучваш му една жица около метър и у градо па че фаща. Пък то... тая вехта антена, само тя си знае дали работи изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли го обсняваш?...срамота! :ph34r: парче жица, ама забрави да кажеш, че е добре да е четвъртвълнов излъчвател за средата на съответния УКВ обхват - 15000/(Fmin+Fmax) санти
оплетката на коаксиала - към корпус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ExaFlop написа:

На мен ли го обсняваш?...срамота! :ph34r:

Обяснявам по принцип. Просто с теб се случи диалога.  :)   Че гледам... "кви са жиците", па къв цвят е колата... нема фащаме сигнали от Марс бе деа.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за извън града? Ще слуша бял шум на средни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, язе написа:

Кой слуша средни в днешно време бе мен?

Как кой бе? Там - Гаварит Масква

Иначе съм съгласен с теб - да боде там едно парче тел и това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът беше к'во ще слушаш извън града, където нивото наУКВ сигнала пада чувствително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ExaFlop написа:

Въпросът беше к'во ще слушаш извън града, където нивото наУКВ сигнала пада чувствително.

Честно казано, като пътувам насам - натам, то и моето радио се "давчи" и това с хубава активна антена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ExaFlop написа:

Мустафа Чаушев на касетка от Унисон.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от andibgpz
      Здравейте и за много години!

Заел съм се с реставрациата на един старичък касетофон,който да сложа на мястото на грозното СД ,което имам в колата -ауди 80 от 88година.
      Радиото обаче не работи по никакъв начин,отворих го ,прегледах кондензаторите ,не изглеждат да са избили.Не намирам никъде схема на радиото,за това се обръщам за помощ.Кое да проверя?
      Имам начални познания по електроника и съм що годе сръчен с поялника.
      Някой ако може да даде насоки.Прикачам снимки на въпросното.       ЦЪК
    • от ImagineMe
      Здравейте!
      В olx намерих обява с 2- и 4-канално CD за кола, където разликата между двете е 5 лв. И двете са с идентични характеристики, и двете са 4x50 вата. Исках да попитам тази разлика от 5 лв да не би да е само в кабелите на евробуксата?
    • от kostadin.georgiev546
      Здравейте, бих искал да споделя два проблема, които ми изникнаха днес. 
      Бях си поръчал зарядно за кола и AUX кабел.
      Днес ми пристигна зарядното за кола и AUX кабела, с който ще свързвам телефона/таблета със CD player-a и ще пускам музика, но...имам два проблема.
      1) Свързах телефона и плейъра, пуснах музика от телефона, но нищо не стана. Радио FM продължи да си свири...
      Нещо трябва да щракна ли?
      Ето снимка на плейъра:

Както се вижда - свързал съм кабела в плейъра, но музика няма.
      Ето снимка на кабела:

Въпроса е, какво грешно има? Какво да направя, за да спре тъпото радио FM и да си пусна музика от телефона?
      2) Другия проблем е със зарядното. Ами...май май не влиза в запалката на колата.
      Снимка:

Както се вижда - самото зарядно има едни метални "ушички" от двете страни, които не влизат в дупката на колата. Трябва да натискам силно ли, какво?
      Благодаря предварително!!!
    • от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ
      Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

• от loranst looa
      Здрасти , имам нужда от съвет купих си преди няколко дни ей такава антена за Интернет https://www.olx.bg/ad/wifi-kradets-na-internet-bezplaten-internet-s-3000mw-ralink-adapter-ID5En0v.html но въобще не върши работа само засилва сигнала на кодираните мрежи , а свободни мрежи въобще не намира . Пробвах с диска който е в самия комплект да разкодирам някоя мрежа но въобще няма полза  и нищо не става .     На мен по- скоро ми трябва някаква изключително мощтна антена която да прихваща сигнал от някоя отворена - свободна мрежа , а не да пробвам да хаквам заключена мрежа . Проблемът е че около мен явно няма на близко такава свободна мрежа или има една две но се появят отвреме на време и изчезват и всеки път като пробвам да вляза в тях нещо не става сащото показва 1 чертичка . За това ми трябва някаква наистина мощтна антена която да прихваща и увеличава сигнала от свободни мрежи.  Ако може препоръчайте ми нещо наистина ефективно защото аз се колебая между  още няколко   тази https://www.olx.bg/ad/wifi-antena-ID6dJvv.html  или 
      тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschna-antena-usilvatel-bezplaten-internet-adaptor-ID5zLYs.html
      или тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschnata-wi-fi-antena-ID6fyby.html

Моля да предложите нещо ефективно . 

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване