Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DRUIDA

Проблем с Bluetooth слушалки-лаптоп-WIFI връзка

Препоръчан отговор

Наскоро си взех безжични слушалки на Сони и нямах никакви проблеми със телефона, но при безжичната връзка с лаптоп, нещата не седяха така... След продължително ровичкане и търсене на проблема, най-сетне го открих. Всичко идва от WIFI връзката... 
Когато имам Интернет на лаптопа и си пусна музика на него и слушам през слушалките, започна яко насичане, забавяне, лагване и т.н...
Аз съм с Broadcom WIFI chipset на лаптопа и пича беше писал, че в неговия случай го е оправил от DEVICE MANAGER----> Broadcom Wifi Chipset---->Properties------> Adanced Tab ------> Bluetooth collaboration се избира и се оправил проблема при него, но при мен си остава...
Чрез тази идея поне вече разбрах, че проблема е в кръстосването на двата сигнала и от там звуково-сигналните смущения. 
Някой има ли идея какво мога да направя като промени, за да нямам този проблем (без да трябва да си спирам Интернета на лаптопа) ?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови драйвърите или инсталирай по-стар от настоящия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ExaFlop написа:

Обнови драйвърите или инсталирай по-стар от настоящия.

Обнових всичко, защото това беше едно от първите неща, които ми мина през главата, като възможен проблем... И bluetooth и WIFI драйверите ги обнових, но нямаше разлика. Чудя се дали със смяна на канала на рутера е възможно да се промени нещо...? Не искам много да пипам из настройките на рутера, че преди си имах големи занимавки, но ако няма друг вариант може и да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз имах такъв проблем с мишката чрез bluetooth. Проблема се реши като дейсталирах драйвера и оставих Windows сам да си инсталира необходимия такъв.
Друго което се сещам е да смениш честотния канал на рутера както ти сам го каза.

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Здравко Павлов написа:

Аз имах такъв проблем с мишката чрез bluetooth. Проблема се реши като дейсталирах драйвера и оставих Windows сам да си инсталира необходимия такъв.
Друго което се сещам е да смениш честотния канал на рутера както ти сам го каза.

Предложения за определен канал на който да сменя рутера, за да не се промени по никакъв начин скоростта и работата на лаптопа ми? В момента мисля, че е на 10 канал и не е активиран auto channel. Иначе стана голяма каша с тези  драйвери, трих и слагах/инсталирах наново доста пъти, когато windows-a си търсеше даваше червени хиксове, че един вид не може да си намери... Ти след като ги деинсталира как накара Windows-a  да си ги намери? Защото на мен освен драйвера направо и модула, който е се трие...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез автоматичните актуализации на Windows ми се инсталира драйвера. Дейнсталирах го и като рестартирах компа ми се инсталира без да пипам нищо.

Иначе относно честотния канал: 1, 6 или 11. Аз съм го направил на Auto и сега гледам че ми е 1-ви канал. 

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, DRUIDA написа:

Защото на мен освен драйвера направо и модула, който е се трие...?

Явно слагаш отметка да се трият файловете при деинсталиране на драйвъра.

Много зависи и наоколо какви мрежи има активни и на кои канали са. Прегледай обхвата например с Acrilic WiFi и си избери канал, на който няма или има най-малко странично влияние.

Acrylic.png

Или с помощта на WifiInfoView

wifiinfoview.png

Гледаш № на канала и сила (ниво) на сигнала.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, DRUIDA написа:

...
Благодаря предварително!

Блокираш това недоразумение - Bluetooth (имам машина на Broadcom и знам що за стока са). По този начин WIFI връзката следва да се подобри, разбира се последвай съветите в предния коментар/

Купуваш ORICO BTA-403-BL Mini Bluetooth 4.0 Adapter за скромните зелени и се прераждаш. Това чудо поддържа aptx (+ всичко до него). Kодек с CD-kaчество. Разбира се и слушалките трябва да поддържат aptx. Ako ли не. все на един от тези ще случиш:
HID,24-Bit CRC,AFH,EDR,Advanced Audio Processing,AVRCP,A2DP,DUN-GW,HSP,HFP A2DP AVTCP,FTP,OPP,Audio-GW,FAX,BPP 
Запомни APTX. A akо 'фона е с куалком процесор считай, двоен удар. Там с няколко врътки също може да се подкара този кодек и да минеш от категория меломан в категория аудиофил.

успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изтрия драйверите и оставя Windows да ги инсталира и после сложа донгъла (аз имам отделен и реших и с него да пробвам щом този от лаптопа ми прави проблеми) не ми дава да свържа слушалките, на "Allow a device to connect" седи сиво и не ми дава да го избера...
Пробвах и със сменяне канала на Wifi, но нищо... 
Слушалките са много хубави и за това ме е толкова яд, че не се получава. Sony MDR-1000x е модела.
Ако някой се сеща за нещо друго, нека сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vania060670
      Здравейте, на гости сме и съседите ни дадоха паролата си за wifi. Интернетът е на Булсатком. Телефоните се свързаха без проблем. Сила на сигнала--отлична. При лаптопа не е така. Открива мрежата, но дава, че няма интернет. Сила на сигнала пак показва отлична, но интернет няма. Ако ме посъветвате как да постъпя ще съм ви много благодарна. 
    • от Венцус
      Здравейте,
      Ако може някой да ми отговори, мога ли да свържа посредством блутут слушалки със саундбар  и така да слушам звука от телевизора?  Слушалки - Bluetooth Слушалки PowerLocus P1, саундбар - Sharp  HT-SB95, телевизор   LG 43UK6470PLC. Саундбарът се свързва лесно с телефона. Натискам бутона "блутут", след това "сдвояване" , саундбарът излъчва сигнал,  на телефона излиза  името и вече мога да предавам звук от телефона на саундбара. Обаче обратното не се получава - не  може да се предаде звукът от саендбара на слушалките. Възможно ли е блутутът на саундбара да е еднопосочен, само да приема сигнал, а да не може да предава. 
    • от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от FilthyPinko
      Здравейте, закупих си слушалки с микрофон ''Sharkoon Rush er1'' преди 6 месеца. Всичко беше наред и се чуваше идеално , с помощта на Реалтек Драйвърите разбира се. Снощи докато си говорих с приятели до към 6 часа сутринта абсолютно нищо му нямаше. днес като се събудих се чуваше бучене и неприятен звук, преди имах същите но ги вчупих...и те правиха същия проблем при което се оправяше всеки път по различен начин например да се сложе (Noise Suppression). Моля ако някой има някакви отговори дали това не е от звуковата карта или е от самите слушалки да сподели със мен.

П.С Никога не си изключвам компютъра а го оставям на (Sleep)
  • Дарение

• Добави ново...