Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Моля за помощ, тъй като компютърът ми не се включва, а монитора е с черен екран!

Като пусна компа, се чува звук и свети в зелено записвачката и индикаторът, че компа е включен!

Мониторът се включва, свети в зелено индикаторът, но екранът е черен!

Компа се изключва, след като задържа копчето за включване!

Какво му стана?

Ако някой знае нещо, или е имал такъв проблем да каже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв проблем доста хора са имали, включително и аз. Решението винаги е различно и е трудно да се намери едно от многото решения с толкова оскъдна информация. 

Кога започна да прави този проблем? Преди проблема инсталиран ли е някакъв софтуер или хардуер? Пищи ли при пускането? Ако да, колко къси и колко дълги сигнала? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е имало инсталация,  чува се бръмчене, от завъртане на вентилатора, пищене няма!

Звукът е Брррррр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи компютъра от контакта. Отвори страничния капак и извади плочките памет от слотовете и ги сложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притесняваме също друго, ако е голям проблем, ще трябва ли преинсталиране на Уиндоус?

Тъй като имам папки, със стихове на декстопа, ще се загубят ли, защото бях пред издаване, някой ги имах само там!

Ще ги загубя ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина никакво инфо не давате на базата на което да ви се помогне. 

Когато се стартира нормално РС оликновенно има един еднократев звук това е че е минал чека на системата и тя стартира. Е естественно за целта трябва да има говорителче на или свързано към дъното. Ако преди сте го чували а сега не това навежда на мисълта за хардуерен проблем. 

Ако звука и сега се чува, но на монитора не се показва нищо то тогава проблема може да е във видеото, в кабела или в самия монитор. За целта се пробва с друг монитор или кабел ако имате под ръка. Ако имате колонки и са включени може да се чуе и звека от зареждането на Windows-а или скайп да речем. 

Ако еднократното избипкване го няма вариантите могат да са доста естественно има вариант и диска да е умрял но вероятността е извънредно малка. Каквото друго да е не е нужно да се преинсталира за да си извадите инфотно дори и всичко останало да е за изхвърляне. 

Както се каза вариантите са много и имайке предвид скромните ви познания ще е доста трудно да направим диягностика с ваша помощ така от разстояние. 

Може да е зависнал биоса и рестартирането му да реши проблема.

Възможно е да е умряло някое устроство по такъв начин че да не позволява машината да зареди и отстраняването му да оправи нещата. 

Както спомена колегата ако РСто не е особенно мадо да е въпрос на контактен проблем и ваденето и поставянето на устройство или кабел да реши проблема. 

Може захранването да е умряло. 

Със сигурно в момента пропускам нещ,о но това е достатъчно като инфо, за да разберете, че дистанционната диагностика ще е доста трудна. Може би най добре е да посетите сервиз. 

Ако все пак държите да ви помогнем и имате смелостта да барникате в РС-то сам да се борите с проблема, въоръжете се с търпение и ни давайте повечко инфо какво правите и какво точно се случва. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигналът го има беееп при пускане, както преди!

Ще опитам с друг монитор, това се сетих, като алтернатива!

За звук при зареждане, не чувам, тъй като мониторът ми е с вградени колони!

Бутоните на мониторът светят , за музиката, като Classic, Jazz и т.н, като ги натискаш!

Получи се след, като рестарирах компа, защото беше забил, след рестартирането черен екран!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2017 г. в 19:32, Stoyannnov написа:

Не мисля, че ще ги загубите.

Ако са на десктопа и преинсталира Windows-a със сигурност ще ги загуби !

Проблема ми прилича на по-скоро хардуерен отколкото софтуерен , но наистина много оскъдна информация имаме

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Azhen написа:

Ако са на десктопа и преинсталира Windows-a със сигурност ще ги загуби !

Ако важните папки като десктоп, моите документи и т.н. не са преместени и са където са по подразбиране и нещата са там при преинсталация ще се загубат, но в случая преинсталацията не е възможна най-малкото, а и няма да реши проблема. Ситуацията отива на сервиз и просто да се сподели че има важно инфо което трябва да се запази. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.