Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Дойде време на upgrade

Сега съм с I5 2400 ,Asrok Z68M ,Saphire HD 6770 ,8GB DDR3 ,захранване Seasonic ~600W ,имам читава кутия ,и две HDD-та (SSD ADATA SP600 , и Seagate 1 TB) .

Търся предложения за смяна на дъно ,процесор ,видео ,и памет за игри основно за около 1000лв. (+-100). Четох доста форуми ,и главата ми е честно казано пълна каша .. Предпочитам процесора да е I5/I3 от по-ново поколение ,а видеото GTX 1050/1060/10хх ...

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, че по-добре да си запазиш дъното и рамта, намираш си 2-ра ръка i7-ца, що да не е и овърклок. По-добро от 1060 не мисля, че можеш да си позволиш, а защо ти е по-слабо след като разполагаш с парите. От повече РАМ няма смисъл, макар че вероятно ще тръгнат да ти обясняват,как в деншно време 16 ГБ са минимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да .. за памета знам. В момента и наличните 8 няма с какво да напълня ,а камо ли 16...само дето са на 1333 (мисля че беше). Та ,значи предлагаш да взема една 1060 ,и една стара I7-цa ,или не те разбрах ?

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, KiriL Cox написа:

Да да .. за памета знам. В момента и наличните 8 няма с какво да напълня ,а камо ли 16...само дето са на 1333 (мисля че беше). Та ,значи предлагаш да взема една 1060 ,и една стара I7-цa ,или не те разбрах ?

Поне аз така бих направил, но изчакай да чуеш повече гледни точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да си вземеш 1060 картата на първо време(нищо не губиш), наистина ще можеш да играеш с доста прилични настройки, а и ще я ползваш за бъдеща конфигурация, просто като решиш да я сменяш сегашната ще се допиташ пак за дъно, процесор и рам. Ако няма да се занимаваш с клок това е добър вариант, https://www.pro-bg.com/product/Videocard/EVGA EVGAVCGTX10603GBSC x00a8deokarta EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING 3GB GkupeteotPROBG_157930.html може да потърсиш и на друго място по изгодна, но точно този модел на Evga е добър. Zotac са прилични също. Колкото за вариантите с 3гб и 6гб, реално получаваш прираст около 6-7 % прираст за 6гб, но разликата в цената е над 110-115 лева за мен поне не си струва, по тази логика вече се доближаваш като цена до 1070 и тя става :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i7 2600 може и без К + gtx 1070 втора ръка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли още по-добре да се търси i7 3770. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A не е ли по добре да продадеш наличното и да се хвърлиш на доста препоръчваните напоследък амд раизен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Georgi8 написа:

Не е ли още по-добре да се търси i7 3770. 

Чипа е Z68 ...

преди 20 минути, black_r32 написа:

A не е ли по добре да продадеш наличното и да се хвърлиш на доста препоръчваните напоследък амд раизен?

Излишни пари ... аз съм с 2600к и gtx 980 ti и говоря от опит , а не като разбирачите тука изгледали две ревюта в youtube и големи специалисти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че наливането в по нова платформа било то амд или интел е "излишни пари" по скоро набутването в стари платформи е излишни пари но всеки си преценява :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1000 лева и хубава платформа с хубав процесор и хубава видеокарта трудно. Взимането на 2600/К и някаква карта от ранга на 480/580/1060 3/6 гб ще закърпи положението за 1-1,5 години,но после ще трябва всичко на купчина. Смяната на платформата с Райзън опъва бюджета само за дъно,процесор и някаква рам и като се остане на умрялата сегашна карта, ефекта е нулев. Същото и с тоя умрял процесор е слагането на карта от споменатите ,че даже и предложената 1070. Малко нито-нито ситуация.

Ако има изглед в близко бъдеще да изпаднат парички за карта - определено един R5 1600 с дъно с В350 и някаква рам(идват новите биоси и вече няма да има нужда от мегаскъпа) е най-удачния вариант. Всичко друго е компромис.

преди 2 часа, Neext написа:

Чипа е Z68 ...

Излишни пари ... аз съм с 2600к и gtx 980 ti и говоря от опит , а не като разбирачите тука изгледали две ревюта в youtube и големи специалисти

Имаш ли Deus Ex Mankind Devided,Tota War Warhammer,Project Cars,Ark Survival Evolved,Starcraft 2.....? Ako да,пусни си клипче в тубата на някой с 6700/7700К ,повтори му настройките и сравни кадрите да видиш какво вадиш от твоята 980Тi и какво може наистина...И не , не говоря наизуст,защото до вчера бях с процесор ,който с клока е равен на твоя без и в споменатите игри ми ограничаваше картата,която дори е по-бавна от твоята с около 20-30%...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Tommygun написа:

С 1000 лева и хубава платформа с хубав процесор и хубава видеокарта трудно. Взимането на 2600/К и някаква карта от ранга на 480/580/1060 3/6 гб ще закърпи положението за 1-1,5 години,но после ще трябва всичко на купчина. Смяната на платформата с Райзън опъва бюджета само за дъно,процесор и някаква рам и като се остане на умрялата сегашна карта, ефекта е нулев. Същото и с тоя умрял процесор е слагането на карта от споменатите ,че даже и предложената 1070. Малко нито-нито ситуация.

Ако има изглед в близко бъдеще да изпаднат парички за карта - определено един R5 1600 с дъно с В350 и някаква рам(идват новите биоси и вече няма да има нужда от мегаскъпа) е най-удачния вариант. Всичко друго е компромис.

Имаш ли Deus Ex Mankind Devided,Tota War Warhammer,Project Cars,Ark Survival Evolved,Starcraft 2.....? Ako да,пусни си клипче в тубата на някой с 6700/7700К ,повтори му настройките и сравни кадрите да видиш какво вадиш от твоята 980Тi и какво може наистина...И не , не говоря наизуст,защото до вчера бях с процесор ,който с клока е равен на твоя без и в споменатите игри ми ограничаваше картата,която дори е по-бавна от твоята с около 20-30%...

Картата ми си се товари на 100% ;)

https://ibb.co/gSMNNa

За сравнение

https://ibb.co/dkN42a

Още нещо да кажеш?

За протокола процесора го ползвам на 4 гиги ;)

Редактирано от Neext (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това някоя от игрите,които ти написaх ли е ? Ние не играем на Valley,Heaven или 3DMark. Които между другото са чисти графични тестове направени да товарят картата на 100%.

5921e8150ad67_Valleycpuusage.jpg.70efcd138a0d8043d51e5ac3f18fdb42.jpg

Mноооого показателно за натоварване на процесора. Доказваш тезата си на 100%, браво. Преди да тръгнеш да ме заяждаш пак с нещо, прочети моля те ,какво съм написал още веднъж. Ако имаш някоя от тези игри, пробвай това ,което ти казах (на не повече 1080р естествено) и кажи пак мнението си, дали е далновидно да се комбинира тепърва бърза карта със стар процесор. Ако вече имаш едното както бях аз и го караш на доизживяване,ок, но не и да тепърва да се прави такъв ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Tommygun написа:

Да, това някоя от игрите,които ти написaх ли е ? Ние не играем на Valley,Heaven или 3DMark. Които между другото са чисти графични тестове направени да товарят картата на 100%.

5921e8150ad67_Valleycpuusage.jpg.70efcd138a0d8043d51e5ac3f18fdb42.jpg

Mноооого показателно за натоварване на процесора. Доказваш тезата си на 100%, браво. Преди да тръгнеш да ме заяждаш пак с нещо, прочети моля те ,какво съм написал още веднъж. Ако имаш някоя от тези игри, пробвай това ,което ти казах (на не повече 1080р естествено) и кажи пак мнението си, дали е далновидно да се комбинира тепърва бърза карта със стар процесор. Ако вече имаш едното както бях аз и го караш на доизживяване,ок, но не и да тепърва да се прави такъв ъпгрейд.

Deus Ex Mankind Devided я превъртях (много тъпа игра м/у другото) и какво мислиш , че процесора спъна картата ли? Пак си помисли ... Бенчмарка е с изкл vsync , а от кое зависят минималните кадри ти ще кажеш ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по принцип имаш сметка да смениш всичко щото цената която се дава в момента за твоите части е по добра от нови такива, например твоя проц му търсят около 100лв в момента а е на ниво пентиум от новите. дъното също почти го сменяш за ново с гаранция 3г а даваш 5/6 годишно на което му остава 3г живот толкова май им даваха на кондензаторите до 10г. Разпродавай всичко и взимай ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така :) Изчетох всичко ,и ще взема под внимание съветите за което благодаря. От година съм в Испания ,и още се оглеждам как се случват нещата тук. Определено мога да кажа ,че под всеки блок няма фирма за продажба на компютри както е в България :) Ще започна да следя испанските фирми ,защото ми направи впечатление ,че части които тук предлагат за около 700 евро ,в българксите сайтове бяха близо 1700 лв. За сега ще се опитам да увелича бюджета до около 700 евра ,за които бих могъл да подменя дъно,рам, видео,и процесор. Видеото реших да е GTX 1060 6GB (не намерих същетвени разлики в производителността в зависимост от производителя) ,I5 7500 или I5 4460 (тук ще разчитам на съвети защото са с нищожна разлика в цените) ,дъното искам да е с читав чип не задължително Z 270 макар че и с такъв намерих едно fatal1ty за под 150 евро ,и 2х4 някаква DDR4 2400  (пак съвети .. :) ). Относно предложеният евтин вариат (i7 + 1060) имам притеснения ,че старото дъно ще позволи на тая 1060-тка да работи пълноценно дори и с I7 37хх. Пък и както някои казаха ще е кратковременно решение и грешни пари. За новият Quake Champions трябва да съм на шест ,щото със сегашната конфигурация на open beta-та едва кретам :)

П.П. Ако сега взема видеото ,дали старото захранване ще върши работа ,защото чета че тези карти искали 8 пиново захранване ,а по-старите имали 6 пиново.. По тази причина отворих кутията и видях модела на моето ,което се оказа 520 ,а не 600 W (Seasonic SS-520GB Active PFC F3 това пише)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, KiriL Cox написа:

Така :) Изчетох всичко ,и ще взема под внимание съветите за което благодаря. От година съм в Испания ,и още се оглеждам как се случват нещата тук. Определено мога да кажа ,че под всеки блок няма фирма за продажба на компютри както е в България :) Ще започна да следя испанските фирми ,защото ми направи впечатление ,че части които тук предлагат за около 700 евро ,в българксите сайтове бяха близо 1700 лв. За сега ще се опитам да увелича бюджета до около 700 евра ,за които бих могъл да подменя дъно,рам, видео,и процесор. Видеото реших да е GTX 1060 6GB (не намерих същетвени разлики в производителността в зависимост от производителя) ,I5 7500 или I5 4460 (тук ще разчитам на съвети защото са с нищожна разлика в цените) ,дъното искам да е с читав чип не задължително Z 270 макар че и с такъв намерих едно fatal1ty за под 150 евро ,и 2х4 някаква DDR4 2400  (пак съвети .. :) ). Относно предложеният евтин вариат (i7 + 1060) имам притеснения ,че старото дъно ще позволи на тая 1060-тка да работи пълноценно дори и с I7 37хх. Пък и както някои казаха ще е кратковременно решение и грешни пари. За новият Quake Champions трябва да съм на шест ,щото със сегашната конфигурация на open beta-та едва кретам :)

П.П. Ако сега взема видеото ,дали старото захранване ще върши работа ,защото чета че тези карти искали 8 пиново захранване ,а по-старите имали 6 пиново.. По тази причина отворих кутията и видях модела на моето ,което се оказа 520 ,а не 600 W (Seasonic SS-520GB Active PFC F3 това пише)

За последен път ще го кажа имам 2600 и 980 ti и съм супер доволен играя задължително с вкл vsync и следя натоварването на компонентите с msi afterburner успех от мен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Neext написа:

За последен път ще го кажа имам 2600 и 980 ti и съм супер доволен играя задължително с вкл vsync и следя натоварването на компонентите с msi afterburner успех от мен ;)

той няма нито 2600 нито 980ти какво искаш да кажеш за последно че нищо неразбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах че момчето има определен бюджет, това че 1060 след 1 - 1.5 година няма да е актуална (досега е карал с 6770 :) ) и да си вземе 1070, но вижте разликата в цената между 3 гб 1060 и 1070(добавяш 100 -на лева и си купуваш 2 карти 1060 на цената на една 1070), не е ли по разумно след 2 години примерно да си купи подобна на сегашната 1060 с разликата, и да продаде старата, даже ще е на кяр повече. Не виждам смисъла от 1070 при определения от момчето бюджет. За останалите компоненти сам си решава дали да е райзън, за процесора , рам паметта и видеокартата 6770 можеш да им вземеш общо малко над 200 лв грубо ги смятам, за дъното не мога да ти кажа предполагам 40-50 лева, след покупка на 1060 3гб ще ти останат малко над 500 лева и от стария компютър около 250 или малко повече, горе долу 800 лева ще ги закръглиш за нови дъно процесор и  рам, има Ryzen 5  1600X за около 500 лева, дъно и рам 8гб за останалите 300 лева, и смятам че ще се получи добре.

Редактирано от domball (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, hladilnika написа:

той няма нито 2600 нито 980ти какво искаш да кажеш за последно че нищо неразбрах.

Перфектния ъпгрейд за него само , че да си вземе gtx 1070

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи викаш да си вземе един и7 2600(може и да му пробутат и с деградирал кристал дето трудно ще го усети) за 250лв като нов и5 е 350лв с 3г. гаранция.

а иначе дъното ти се харчи около 120-140лв рамта 8гб 100лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 700 Евро трябва да може да се класираш за Райзън 1600,дъно,рам и една сносна 580.Остави 3гб 1060,както и помислите за добавяне на втора 1060 след време. Не поддържат SLI за разлика съответните АМД.

Ще погледна какви магазини имат в Испания после или дали немските не пращат до там...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от Испания съм пазарувал от APP informatica и UPI informatica имат клонове навсякъде, може и да ти направят оферта като се пазариш на място в няколко клона докато ти стъпят на парите. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, hladilnika написа:

значи викаш да си вземе един и7 2600(може и да му пробутат и с деградирал кристал дето трудно ще го усети) за 250лв като нов и5 е 350лв с 3г. гаранция.

а иначе дъното ти се харчи около 120-140лв рамта 8гб 100лв.

Сложи му на тъпия ти i5 gtx 1070 да те видя

преди 36 минути, Tommygun написа:

За 700 Евро трябва да може да се класираш за Райзън 1600,дъно,рам и една сносна 580.Остави 3гб 1060,както и помислите за добавяне на втора 1060 след време. Не поддържат SLI за разлика съответните АМД.

Ще погледна какви магазини имат в Испания после или дали немските не пращат до там...

Радеон фена се обади тъй ми натреси му на човека карта без vsync да си троши главата

Само развалени грамофони в тоя форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Ако моите стари части все още струват нещо ,бих могъл да се опитам и тук да ги продам ,но ще трябва да намеря нещо като нашите ОЛХ и т.н... тогава с лекота ще събирам части за по-висок бюджет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.