Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Хард диск !? Дайте мнения.

Препоръчан отговор

Взехме компютър втора ръка, но след време почна да прави проблеми хард диска(SATA 500GB 7200RPM) не го намираше, затова сложих друг хард диск(ATA 320GB 7200RPM) от старият ни компютър, и добавих и 2ГБ ram от старият компютър към новият. Така новият компютър стана 4ГБ, а преди  това беше 3ГБ като стойностите не се съвпадат в MHz)

* Сега започна да прави проблеми и хард диска от старият компютър, който съм го сложил на новата машина.

С HD Tune го пуснах да го провери за лоши сектори и намери, но не ми дава целият HDD да го прочете през програмата като стигне лошите сектори забива и излиза син екран и се рестартира. Също така като пусна някоя по-тежка игра като World of TANKS отвреме навреме пак прави същият проблем. Първо се чува един прещракващ звук,забива, син екран, рестартира се и после не открива хард диска. Като го изключа от захранващият бутон тогава се появява, че засича хард диска и си работи нормално компютъра. Като се има на предвид, че на старият компютър от който е взет този HDD му изгоря дъното да не би и да се е повредил HDD. Възможно ли е новият компютър да има някакъв проблем и да поврежда хард дисковете?

Засега пали HDD и мога да си спася информацията, но се чудя дали ако сложа нов HDD пак няма да стане като предишните 2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай през пограмата HDD regenerator, като я пуснеш едно времено да поправи и открие лошите сектори ето и видео 
Изтеглия от Тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, shizzaw написа:

Взехме компютър втора ръка, но след време почна да прави проблеми хард диска(SATA 500GB 7200RPM) не го намираше, затова сложих друг хард диск(ATA 320GB 7200RPM) от старият ни компютър, и добавих и 2ГБ ram от старият компютър към новият. Така новият компютър стана 4ГБ, а преди  това беше 3ГБ като стойностите не се съвпадат в MHz)

* Сега започна да прави проблеми и хард диска от старият компютър, който съм го сложил на новата машина.

С HD Tune го пуснах да го провери за лоши сектори и намери, но не ми дава целият HDD да го прочете през програмата като стигне лошите сектори забива и излиза син екран и се рестартира. Също така като пусна някоя по-тежка игра като World of TANKS отвреме навреме пак прави същият проблем. Първо се чува един прещракващ звук,забива, син екран, рестартира се и после не открива хард диска. Като го изключа от захранващият бутон тогава се появява, че засича хард диска и си работи нормално компютъра. Като се има на предвид, че на старият компютър от който е взет този HDD му изгоря дъното да не би и да се е повредил HDD. Възможно ли е новият компютър да има някакъв проблем и да поврежда хард дисковете?

Засега пали HDD и мога да си спася информацията, но се чудя дали ако сложа нов HDD пак няма да стане като предишните 2?

Бил е с 3ГБ рам и си добавил 2 и стана с 4.... 

Както и да е. Харда ти е тръгнал да умира. (прецъкването на главите показва това много категорично) Може и да го закрепиш с някой регенератор, но много скоро мястото му ще е в кофата. А и това е все пак доста стар компонент, дето си е изкарал живота в работа и му е време да премине в пенсия. Съвет - прехвърли си ценната информация на друг носител, докато все още можеш, а чак тогава човъркай с разни програми. Да не вземе да умре внезапно.

SATA диска пробван ли е на друг компютър? Че ако там проблема е само в засичането на харда от системата, то може да е кабел или буксите на харда или дъното или дори самото дъно да има проблем.

Дъното не може да ти скапе харда. Виж захранването е друга тема, ама и там е съмнително щом иначе всичко си работи нормално. Иначе много лесно се скапват механичните ако работят и ги удариш или падне кутията или нещо подобно. Лично съм убил два диска в разцвета на силите си по този начин. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

намери къде са лошите сектори и  му преформатирай дяловете и там където не става го направи  unallocated space 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
на 5/17/2017 в 5:35, Yvan Sergeev написа:

намери къде са лошите сектори и  му преформатирай дяловете и там където не става го направи  unallocated space 

Това е временно решение!

В такъв случай с HDD Regenerator се възстанвяват лошите сектори, информацията се спасява, и диска отива в кошчето. Това е най-правилното решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
преди 26 минути, G.I.Ganev написа:

Нямам информация на диска,мислех дали става за нещо въобще иначе отива на боклука

Kaчи и инсталирай CrystalDiskInfo, после дай една снимка с данните тук. Понякога HDTune дава доста неточни резултати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност диска даваше проблем отдавна,от старата конфигурация на компа е 2008 година,мислех да му инсталирам линукс но конфигурацията нещо не е наред>не се появява картина може би и видеото е заминало(Нвидия ге форс 9800 гт-512мб).Снимката от теста направих с Hirensboot,от другия комп,не смятам да го мъча повече диска чвно е поумрял.Просто исках мнение....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от DizzRos
      Здравейте,
      Имам на моето PC:
      - SSD (за C:/ - ADATA SU650 120 GB)
      - HDD (за всичко останало - TOSHIBA DT01ACA050 - 500 GB, 7200 RPM, 64 MB cache)
      Наскоро си взех HDD Seagate BarraCuda Compute (2TB, 7200 RPM, 256 MB cache). Мога да си го сложа в компютъра, но искам да знам как да прехвърля всички данни (снимки, филми, игри и т.н.) от TOSHIBA-та към BarraCuda-та.

Благодаря предварително и се извинявам, ако има вече подобна тема (търсех известно време)!
    • от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам един огромен проблем и то е , че наскоро имах един външен хард диск с доста информация вътре около 2 ТВ основно видеоклипове (сватби). Та реших да монтирам клиповете и т.н., но изведнъж тока спря и всичко угасна, след което внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи. Мисля, че получи токов удар (изгоря,повреди....) има ли някой, който може да ми помогне да реша проблема и да възстановя файловете? Проблема е много сериозен, както се досещате и вие вътре в диска имам 15 сватби и мнооооого снимки. Клиентите за сега нищо не знаят, а аз трябва по някакъв начин да разреша този проблем. 
      Ще платя колкото е нужно даже и повече стига само някой да може да оправи проблема благодаря ви предварително
    • от Пешеходецът
      Здравейте!
      От мен се иска да форматирам външен хард диск (изваден от лаптоп), който да може да се ползва на ТВ LG (webos), Windows и на смартфон Samsung S10+.
      Когато го форматирах на компютъра се разпознаваше само от ТВ и компа, но от телефона не. Форматирах го през смартфона и тогава се разпознаваше от него и от компютъра, но от телевизора - не.
      Забележка: винаги при форматирането съм ползвал вградените програми по подразбиране! Иначе имам на флашка тази програма.
      Моля дайте съвет в какъв формат да го направя този диск, че човека да го ползва и на трите устройства?
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване