Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Голям въпрос/поне за мен/. Колко ампер/часа
трябва да е акум. 12волта за да захрани две колонки
по 13 вата и да свирят поне 1час.Голямо благодарство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 2х13 вата едва ли се ползват постоянно на макс. Колонките могат да се слушат и по-слабо или по-силно. Може да се измери консумирания ток при средно или малко над средно усилване с песните, които ще се слушат и след това да се пресметне. Задължително получения резултат да се умножи поне по 2 за да няма изненади, особено ако акумулатора не е нов. Новите литиево-полимерни акумулатори имат нужда и от няколко цикъла на заряд разряд "разработка" за да достигнат посоченият им капацитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недопустимо е акумулатор да се изпразва за 1час товарене. Препоръчва се зарядният и разряден ток да е 1 / 10 от капацитета, в случая 20Ah. При по-малък акумулатор напрежението ще е нестабилно. Освен това както казаха колегите няма тези токолони да ги надуваш до дупка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, peppone1 написа:

Недопустимо е акумулатор да се изпразва за 1час товарене. Препоръчва се зарядният и разряден ток да е 1 / 10 от капацитета, в случая 20Ah. При по-малък акумулатор напрежението ще е нестабилно. Освен това както казаха колегите няма тези токолони да ги надуваш до дупка.

Това основно важи за оловните акумулатори.

Аз изразходвам 5Ah литиево-полимерен акумулатор за 5-7 минути и това не е проблем за акумулатора, мога да го зареждам с 6 ампера защото с повече не мога - просто зареждачката ми не дава повече ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не можеш после този акумулатор да го заредиш за 5-6 мин. нали? Зарядният ток трябва да е равен на разрядния и щом го изтощаваш за 5 мин., то е ясно че вече си го скапал. И нищо чудно след като го зареждаш с 5A, как не е експлоадирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, peppone1 написа:

Но не можеш после този акумулатор да го заредиш за 5-6 мин. нали? Зарядният ток трябва да е равен на разрядния и щом го изтощаваш за 5 мин., то е ясно че вече си го скапал. И нищо чудно след като го зареждаш с 5A, как не е експлоадирал.

Не познаваш възможностите на литиево-полимирните акумулатори. Така, че ти давам възможност да се ограмотиш първо и тогава да коментираш. Има Гугъл за тази работа, ама и там не е лесно щото трябва да се чете.

Ето инфо да не се мъчиш. Само да не страдаш, че е на английски.

http://www.rchelicopterfun.com/rc-lipo-batteries.html

Редактирано от AGD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различните видове акумулатори си имат различни характеристики, от това приоизтичат различните области на приложение, предимства и недостатъци като големината на разрядния и зарядния ток, стартов ток, големина и тегло на батерията, цикли на заряд и разряд, време на заряд, цена.

Никъде в задачката не става въпрос  какъв точно акумулатор ще се използва и къде, затова и такъв беше отговора,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.