Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, малко е смешно, но имам черен кариес на кучешкия зъб, и когато се смея :Д ми се вижда леко та, въпроса е има ли някакъв начин временно да го залича без да ходя на зъболекър... продават ли се някакви пломби нещо което можеш да направиш вкъщи и да си е временно там??? или някакви други начини да залича черното... Давайте всякакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали не е зъбен камък

с паста за зъби

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е , от доста време се появява, и съба е леко изронен точно там... а ми трябва да го скрия някак, защото не ме боли или нещо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти чакаш ли го да те заболи?Та той може изобщо да не боли и един ден да изпадне.Отивай на зъболекар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може и не бива да се крие ,а трябва да се отстрани от стоматолог. Може и да се намери в аптеките временна пломба се нарича ,но не е хубаво да го запечатваш ,защото в крайна сметка бактериите продължават да работят отвътре. За година-две ако не се лекува ,ще стане пулпит ,демек ще се възпали нервът и ще започне да ви боли. Докато е кариес ,единственото дето ще се наложи е да го почистят и пломбират ,но възпали ли се нерв ,то той трябва да се вади ,а извади ли се нерв ,зъбът спира да се храни и започва да се рони с времето. Бавно и сигурно си губите зъба ,ако издържи 5 години пак добре. След това щифтове ,коронки или направо до вадене може да се стигне. По-добре идете на зъболекар. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че си 11-12 годишен със страх от стоматолога. Временно можеш да облекчиш болката, като спреш всякакво сладко, но задължително в най-кратък срок посети стоматолога си. Ако пиленето на зъб ти се вижда страшно, то сигурно ще избягаш с 300 ако разбереш какво е вадене на нерв. (за щастие не ми се е налагало)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, niki292002 написа:

Имам чувството, че си 11-12 годишен със страх от стоматолога. Временно можеш да облекчиш болката, като спреш всякакво сладко, но задължително в най-кратък срок посети стоматолога си. Ако пиленето на зъб ти се вижда страшно, то сигурно ще избягаш с 300 ако разбереш какво е вадене на нерв. (за щастие не ми се е налагало)

Да, но на автора много скоро ще се наложи.

Веднъж ядеш ли тоя уй, почваш да посещаваш зъболекаря профилактично.Дребен кариес се лекува безболезнено, колкото по-рано толкова по малко болка.

А повярвай ми, не искаш да ти вадят нерв.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Какво е вадене на нерв?Може би ако преди това не е бил умъртвен, човек няма да излезе жив от кабинета, но за тая цел се умъртвява.А след това болка няма докато го вадят.Само дето ти бъркат в зъбния канал с едно, подобно на кърфица.Не е приятно, но определено не боли.Единствения проблем е че зъба го пиши бегал фиш.Кариесите се лекуват с пилене и пломбиране.Има и упойки.Кове ти една, изтръпва ти тиквата, пили зъба.После слюнкоотделяш стабилно.Ако един кариес не се лекува, се получава пулпит.А получи ли се пулпит, работата става напечена.Зъба се отваря докато не се открие канала.После се умъртвява нерва.Боли стабилно.След това се вади с тая "игла".Запълва се зъбния канал, над него се слага плобма.Но зъба вече е там за украса.

Както казах, има упойки.Автора да не го мисли, а да бяга на доктор.Да не говориме, че на предния зъб няма да ти сложат амалгама, а фотополимер.По-добре 20 минути болка, отколко после да си биеш главата в стената и да се чудиш, що не отиде на зъбар.

Мисля, че най-големия проблем е намирането на добър лекар.И проблема е, именно в това, че няма болка.Охх, автора нищо не е видял.Ако го заболи както трябва бързо ще излети към кабинета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен кариесите ми ги пили без упойка - на моменти болка за по 3-4 секунди. Търпя го и го предпочитам пред упойката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, niki292002 написа:

На мен кариесите ми ги пили без упойка - на моменти болка за по 3-4 секунди. Търпя го и го предпочитам пред упойката.

По-добре с упокойка, без упокойка всичко може да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, problem33 написа:

Здравейте, малко е смешно, но имам черен кариес на кучешкия зъб, и когато се смея :Д ми се вижда леко та, въпроса е има ли някакъв начин временно да го залича без да ходя на зъболекър... продават ли се някакви пломби нещо което можеш да направиш вкъщи и да си е временно там??? или някакви други начини да залича черното... Давайте всякакви идеи.

Надявам се, че това е шега, защото ако не е граничиш с олигофрения. Отивай веднага на зъболекар или искаш да се убиеш. Със зъбите шега не бива, че после става кошмар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Уолтър Уайт написа:

По-добре с упокойка, без упокойка всичко може да стане.

Абе да...

Каква упойка, какви пет лева за кариес? Упойка се слага за опърничев зъб при вадене.  

Мъже ли сте, какво ли сте? Ама вече се убеждавам, че казармата трябва ДА СЕ ВРЪНЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bildera_ написа:

Абе да...

Каква упойка, какви пет лева за кариес? Упойка се слага за опърничев зъб при вадене.  

Мъже ли сте, какво ли сте? Ама вече се убеждавам, че казармата трябва ДА СЕ ВРЪНЕ!

Зависи. Ако кариеса е в начален стадии няма проблеми. Ако нещата са занемарени в повечето случаи е необходима упойка. Тук не става въпрос за мъжество .Ако нерва на зъба се докосне от машинката мускулите трепват неволно и зъболекаря може да нарани устата и пациента. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам , че повечето юначаги ги е страх от зъбаря, но нали са юначаги, та пият половин бутилка водка и започват да псуват всичко дебеловрато в дискотеката! След 5 минути всичко със зъба е свърщшено Упоиката ще го пусне на следващия ден, но има и странични ефекти ,които могат да се проявят т.е изкривен нос, посинено око или спукана устна!:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като се върне казармата какво ще стане?Проблема ще се реши ли?Никога при кариес не са ми били упойка, като вида игла и сам припадам.Има хора дето ако щеш и с дрелка им кърти ченето, нищо няма да усетят.Има други дето като ги барнат леко и им търни главата.Упойка се слага по желание на клиента.По-добре да не усещаш нищо и кариеса да се изчисти внимателно, отколкото да се гърчиш като червей на стола.Щото независимо кой седи, ако на оголен нерв му бръкнеш с машинката, не мъжкар да е, ми ще се насере от болка.Никой не ходи на зъболекар да се прави на мъж.

Както по-горе казаха, ако кариеса е малък болка няма.Машинката върти 2 секунди, промива се, продухва и направо се слага пломба.Във всички случай, човека да отива веднагически.Колкото по-рано, толкова по-малко болка и съответно толкова по-незабележими последствия.

И да не се лъже по това, че няма болка и изглежда малък, щото както си хрупа сладко ще му изпадне зъба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За пръв път чувам, че за пилене на кариес трябва да се слага упойка. Тва е все едно да си режеш ноктите с упойка. :)   Виж ако кариеса вче е подминал стадия, в който е само кариес, не упойка ами и майка си ще искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bildera_ написа:

Абе да...

Ти защо ходиш на зъболекар? Да се правиш на мъжага или да си оправиш зъбите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.