Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам рутер TP-Link, модел TL-WR740N V1

Понеже сигнала от основният ми рутер е слаб до мястото където е лаптопа, искам да го усиля с помоща на втори рутер, въпросният.

Изчетох всичко в интернет, изгледах всички клипчета за WDS. И резултат няма. Пробвах да направя връзката с 3 различни root рутера, и резултата е един и същи с този, който искам да го направя repeater.

Накратко ще опиша какво съм правил:

Смених IP за администриране на рутера. от 192.168.1.1 на 192.168.1.2,  192.168.1.2, 192.168.1.129 /това са 3 различни опита/. На root рутера му е 92.168.1.1

В началният екран ми дава, че WDS е Run. Виждам и че мак адреса е налице в root рутера, което ми показва, че не съм объркал паролата и все едно са се свързали, но с ping не се виждат. 

Интересното е, че след като забраня DHCP, нито едно устройство не може да се свържи с рутера, дето искам да стане reapeater.

Не знам какво друго да измисля. Моля за помощ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, П.Петров написа:

Здравейте. Имам рутер TP-Link, модел TL-WR740N V1

....

пробвайте с инструкциите от тази страница: http://blog.jeffcosta.com/2011/09/29/create-a-wireless-n-bridge-with-2-inexpensive-tp-link-routers/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, capnemo написа:

пробвайте с инструкциите от тази страница: http://blog.jeffcosta.com/2011/09/29/create-a-wireless-n-bridge-with-2-inexpensive-tp-link-routers/

Благодаря за отговора. Аз направих това което е написано стъпка по стъпка. То е еднакво и с предните ми опити. 

Резултата е, че в основният ми рутер виждам МАК адреса на Repeater Рутера, но когато се опитвам да се свържа с Repeater Рутера устройствата не може да се свържат с него. Стои си на Получава се IP адрес и до там. Което го разбирам така, че бридж рутера (WR740N V1) не може да изтегли DHCP данни за устройствата. Ако задам ръчни настройки естественно влизам в бридж рутера, но то интернет няма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, П.Петров написа:

Благодаря за отговора. Аз направих това което е написано стъпка по стъпка. То е еднакво и с предните ми опити. 

Резултата е, че в основният ми рутер виждам МАК адреса на Repeater Рутера, но когато се опитвам да се свържа с Repeater Рутера устройствата не може да се свържат с него. Стои си на Получава се IP адрес и до там. Което го разбирам така, че бридж рутера (WR740N V1) не може да изтегли DHCP данни за устройствата. Ако задам ръчни настройки естественно влизам в бридж рутера, но то интернет няма. 

Пробвайте да зададете на втория маршрутизатор DHCP но в диапазон, различен от този на първия. Примерно ако първия раздава от 100 до 150 нека втория раздава от 180-200. И не забравяйте да дефинирате default gateway да е ИП-то на първия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, capnemo написа:

Пробвайте да зададете на втория маршрутизатор DHCP но в диапазон, различен от този на първия. Примерно ако първия раздава от 100 до 150 нека втория раздава от 180-200. И не забравяйте да дефинирате default gateway да е ИП-то на първия

Включих DHCP зададох му 220-225. Зададох му default gateway на първият 192.168.1.1 Сега устройствата се свързват към вторият рутер, но няма интернет.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи на вторият рутер и DNS - 192.168.1.1, или тези на доставчикът ти, или гоогълските, примерно (8.8.8.8, 8.8.4.4). Настройките на 2-ят, ако приемем, че първия е с IP - 192.168.1.1, трябва да са така - IP - 192.168.1.2, DHCP - различно от първият, но в същата мрежа, GT - 192.168.1.1, DNS - горе. Правил съм го много пъти на TP-Link и така работи най стабилно. Само с изключване на DHCP, понякога у/вата към 2-ят рутер не си взимат IP от първия.

Има обаче един момент, че зависи и какъв е първият рутер. С някои просто не става бриджване с WDS и може да пробваш класическото по MAC. Но в такъв случай най лесно е да сложиш TP-Link-а като първи и този рутер като repeater.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, RagnerBG написа:

Сложи на вторият рутер и DNS - 192.168.1.1, или тези на доставчикът ти, или гоогълските, примерно (8.8.8.8, 8.8.4.4). Настройките на 2-ят, ако приемем, че първия е с IP - 192.168.1.1, трябва да са така - IP - 192.168.1.2, DHCP - различно от първият, но в същата мрежа, GT - 192.168.1.1, DNS - горе. Правил съм го много пъти на TP-Link и така работи най стабилно. Само с изключване на DHCP, понякога у/вата към 2-ят рутер не си взимат IP от първия.

Има обаче един момент, че зависи и какъв е първият рутер. С някои просто не става бриджване с WDS и може да пробваш класическото по MAC. Но в такъв случай най лесно е да сложиш TP-Link-а като първи и този рутер като repeater.

Не, и така не става. По принцип не съм от хората, които се отказват лесно. Но с тоя рутер нещата явно, че няма да се случат. 

Какво мислите за това? Линк 1 или Линк 2 

Да взема да го поръчам.

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, П.Петров написа:

...

Притежавам въпросния рутер TP-Link, модел TL-WR740N V1. Замести го едно недоразумение без външни антени. Смяната на доставчик от моя страна води до пореден безплатен рутер и старият отива в музея на китайската слава. Съоъветно ми блесна същата идея, да превърна TL-WR740N в повторител. След много проби обявих вердикт - загуба на време равносилна на автоклизма. На упоритите успех!

Първото нещо изяснете своя канал. Изберете свободен. Сканирайте ефира.

3mLQ5NWLPMCYd1gYgokx7OF9klN9T6jRiwHRa11Q

Незает е 5 канал. В настойките на рутера ползвам него.

T1DpUVhPcqYPNlUSxdkEGqhk0SQ-X9csMOdSRe7_

И съответно вдигам мощността на излъчване на 100%.  TL-WR740N притежава подобна опция.

В мобилните машини са инсталирани mini pcie wlan card. Особеното на тези карти е, че работят на 3,3V и са комбинирани с bluetooth модул. Последното е минус. Ако не ползвате услугите на синия зъб, по-добре го изключете, да речем по причина интерференции. Друга особеност на конструкцията са самите антени. Те обикновено се намират около камерата над матрицата на екрана. Минус е тяхната ниска чувствителност заради особености на конструкцията. Струва си да се изясни мощността на излъчване tx power и силата на входния сигнал rssi

В поредната снимка се вижда мощността на фабричната карта и втората добавена от мен.

txpower.png

Драйверите на заводската карта дават максимална мощност на излъчване до 31mW, докато добавената работи на 100mW и при желание мога да вдигна до внушителните 1000mW.

Следва изясняване силата на приемания сигнал.

rssi.png

Ориентация и съгласуване на антените на помощ в този пункт. Тест, знания относно природата на 2.4GHz разпространение на вълните.
Повторител се слага близо до рутера. Това като инфо.

поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, П.Петров написа:

Не, и така не става. По принцип не съм от хората, които се отказват лесно. Но с тоя рутер нещата явно, че няма да се случат.

Понеже съм го правил десетки пъти, съм 100% сигурен, че 740N, работи без проблеми като repeater, по WDS. Даже специално този рутер е предпочитан за това, защото при други модели не се поддържа същото WDS и става доста по сложно, защото се налага достъп и до първият рутер. Иначе самият модел, като мощност и обхват е мизерия. Не съм си играл много с v1 обаче, може там да има нещо куцо, за това пробвай да ъпдейтнеш фърмуера. За това и те посъветвах също да пробваш - класическото бриджване по MAC, но трябва да имаш достъп и до настройките на 1-ят рутер. Ако 1-ят рутер има WPS бутон (за TP-Link-а знам, че има), можеш да пробваш и така да ги свържеш. И все пак си мисля, че проблемът ти е в 1-ят рутер.

Може да пробваш и смяна на фърмуерът на TP-Linк-а с OpenWrt (стига да не е от китайските v1 с 2Mb флаш, там няма да стане). На OpenWrt става също лесно и без да се налага достъп до 1-ят рутер, както и без да се пипат IP-та на 2-ят, защото на практика си прави 2 независими мрежи - едната клиент, едната AP.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, RagnerBG написа:

Понеже съм го правил десетки пъти, съм 100% сигурен, че 740N, работи без проблеми като repeater, по WDS. Даже специално този рутер е предпочитан за това, защото при други модели не се поддържа същото WDS и става доста по сложно, защото се налага достъп и до първият рутер. Иначе самият модел, като мощност и обхват е мизерия. Не съм си играл много с v1 обаче, може там да има нещо куцо, за това пробвай да ъпдейтнеш фърмуера. За това и те посъветвах също да пробваш - класическото бриджване по MAC, но трябва да имаш достъп и до настройките на 1-ят рутер. Ако 1-ят рутер има WPS бутон (за TP-Link-а знам, че има), можеш да пробваш и така да ги свържеш. И все пак си мисля, че проблемът ти е в 1-ят рутер.

Може да пробваш и смяна на фърмуерът на TP-Linк-а с OpenWrt (стига да не е от китайските v1 с 2Mb флаш, там няма да стане). На OpenWrt става също лесно и без да се налага достъп до 1-ят рутер, както и без да се пипат IP-та на 2-ят, защото на практика си прави 2 независими мрежи - едната клиент, едната AP.

Ъпдейтнах го на WR740N v1/v2 00000000. Няма ефект. Нямам достъп до админ панела на Първият. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.