Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте решил съм да вземам нова видео карта или началото на другия месец или когато излезе новата серия на AMD - Vega.

За момента съм се спрял на 2 карти от 1070 серията на Nvidia 

Zotac GTX 1070 Amp! Extreme Edition или GTX 1070 Asus ROG Strix 

Доста продукти на Asus имам и като цяло съм доволен от марката но за Zotac само съм чел къде хубави неща къде не толкова , та по ревюта и в Youtube като цяло я хвалят картата като една от най-тихите и с най-добра охладителна система.Та има ли някой тук със Zotac карти как са шумни ли са , греят ли , издържат ли ?И кое предпочитате Asus или Zotac.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Azhen написа:

Здравейте решил съм да вземам нова видео карта или началото на другия месец или когато излезе новата серия на AMD - Vega.

За момента съм се спрял на 2 карти от 1070 серията на Nvidia 

Zotac GTX 1070 Amp! Extreme Edition или GTX 1070 Asus ROG Strix 

Батюх, не ти се бъркам, ама баш тази карта ли ? В смисъл би ли се замислил за Вега ако е добра ?

Иначе по темата: по Specs от официалните сайтове дава Асуса с 30mhz повече ядро честота по дифолт в OC моде, но затова пък Зотака има 200mhz отгоре на паметта, което ще ти даде 4-5 кадъра сигурно. Ако ще ги клокваш (а то май и трябва каквито са наточени ;)) трябва се провери коя носи повече на клок. Зотака явно е на макс фабрично.

https://www.zotac.com/product/graphics_card/zotac-geforce-gtx-1070-amp-extreme#spec

https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/specifications/

Така погледнато бих се насочил към Зотака. Но са на кантар по принцип.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Julius Decimus написа:

Батюх, не ти се бъркам, ама баш тази карта ли ? В смисъл би ли се замислил за Вега ако е добра ?

Иначе по темата: по Specs от официалните сайтове дава Асуса с 30mhz повече ядро честота по дифолт в OC моде, но затова пък Зотака има 200mhz отгоре на паметта, което ще ти даде 4-5 кадъра сигурно. Ако ще ги клокваш (а то май и трябва каквито са наточени ;)) трябва се провери коя носи повече на клок. Зотака явно е на макс фабрично.

https://www.zotac.com/product/graphics_card/zotac-geforce-gtx-1070-amp-extreme#spec

https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/specifications/

Така погледнато бих се насочил към Зотака. Но са на кантар по принцип.

Дам точно тази за момента ми допада , голям звяр е за момента не мисля да я клоквам няма нужда за 1080p но пък ако реша да минавам на по-голяма резолюция в бъдеще ще съм покрит.Вега като цяло чакам само Nvidia да свали цените за повече още много малко се знае за картите и тях не отхвърлям стига цените им да са нормални в България... и да не стане като с RX в началото дето картите изтискваха повече ток през PCIe слотовете и доста хора им изгоряха дъната.Доколкото видях Zotac може да качи до 2000+ Мhz от буста.

Виж тук някой е писал че е минал 2000 само от това че е дигнал оборотите на вентилатора на 80% не знам колко е достоверно но температурите са нереални при такива клокове пак също зависи и от "силиконовата лотария".

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата, но за колко потвърдени изгорели дъна заради това със слота на Поларис знаеш? Защото аз знам за един в reddit, дето рева че от това му е заминало дъното без да го докаже. От там медиите и феновете на Нвидиа подхванаха и раздухаха темата.Само че имаше драйвър след по-малко от седмица, който оправи токовете.Много Евги обаче 1070 и 1080 заминаха докато сменят кулерите.

Дезинформацията работи обаче яко...

По темата-аз бих избрал Палит или Гейнуърд в зависимост кое има в България. При Паскал имат едни от най-добрите и балансирани дизайни и определено излязоха от евтиния имидж.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За EVGA FTW едишъна знам че там имаха проблеми с охладителите но при RX 480 беше проблем с всички карти от серията докато не пуснаха биос ъпдейт от AMD доста хора си изпатиха и Palit и Gainward ги има в БГ но не ми харесват.Като цяло в момента GTX 1080 на Gainward в Никем доближава цена по-скъпите 1070 с водно това според мен не говори добрe.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Azhen написа:

За EVGA FTW едишъна знам че там имаха проблеми с охладителите но при RX 480 беше проблем с всички карти от серията докато не пуснаха биос ъпдейт от AMD доста хора си изпатиха и Palit и Gainward ги има в БГ но не ми харесват.Като цяло в момента GTX 1080 на Gainward в Никем доближава цена по-скъпите 1070 с водно това според мен не говори добрe.

Таз карта (1070) не я препоръчвам. Ядрото е орязано. Ако държиш на Нвидиа и може, погледни 1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говоря за по-скъпите версии jetstream и phoenix, не тея евтините дето са по-зле от стокова. И пак - колко потвърдени случая на изпатили си хора знаеш. Дай някой линк. Но не можело щешело бешело, ами човек с наистина изгоряло дъно заради картата. Темата я следих доста подробно и проблема остана само на приказки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2017 г. в 15:00, Tommygun написа:

Аз говоря за по-скъпите версии jetstream и phoenix, не тея евтините дето са по-зле от стокова. И пак - колко потвърдени случая на изпатили си хора знаеш. Дай някой линк. Но не можело щешело бешело, ами човек с наистина изгоряло дъно заради картата. Темата я следих доста подробно и проблема остана само на приказки.

за GLH 1070 и Golden Sample ли говориш ? Ако не кажи кои точно 

http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-super-jetstream-neb1080s15p2j-2 и 

http://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1080-phoenix-golden-sample-3644

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно на тези , само че най-етиния вариант. Че и те имат по 3-4 версии, които са само с по някой мхц отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.