Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте всички,

напоследък нещо ме хвана крастата по една игра, но моя компютър не ми позволява наистина да и се насладя. Затова реших да направя ъпгрейд за кажи-речи без пари, понеже идните месеци, ще се сглобява чисто нова машина. Процесорът, който ползвам сега е двуядрен Селерон E1400 512KB кеш, който дори и след клок е... слабичък. Видеото е Radeon HD 3450 и RAM 2GB, но за тях друг път. 

Идеята, която главата ми роди е да си взема моднат Xeon LGA 771 или по-простият вариант Core 2 Duo E8400. По-специално тези:

https://www.olx.bg/ad/e8400-intel-core-2-duo-6m-cache-3-00-ghz-processor-protsesor-ID5PIKv.html#3977574019

*XEON E5405*

https://www.olx.bg/ad/protsesori-xeon-12mb-cache-4-yadra-socket-775-771-cpu-ID5Cn9m.html#500e7005c0

Въпросът ми за Е8400: Ще мога ли да го ползвам ако инсталирам последната версия на BIOS на това дъно (сегашната е 0312): https://www.asus.com/us/Motherboards/P5GCMX1333/HelpDesk_CPU/

За E5405: Ще го разпознае ли дъното. Разбрах, че трябва да се флашне BIOS до последна версия и след това се инсталират микро кодове. Някой има ли повее информация?

Едит: Разликата м/у консумацията на стария процесор и Xeon е десетина вата. Захранването е 400W като дава 204 на 12V линия. Мога да кача снимки довечера. Сега излитам, че закъснявам....

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четириядрен Xeon няма да тръгне по никакъв начин - дъното поддържа САМО двуядрени CPU.
http://www.ebay.com/itm/Intel-Core-2-Duo-SLB9L-E8600-3-33GHz-6MB-Cache-1333MHz-CPU-Processor-Thermal-/152540161010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така реши, че темата е за овърклок. Местя я в правилния раздел. Да не говорим, че и заглавието нищо не казва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не става, видеото е слабо и паметта е малко за да правиш комп за игри. Спред мене не си заслужава изобщо да наливаш пари в него.

Реално след смяна на дъно, процесор,  видео, рам и евентуално захранване ще са останали от стария само кутията и дисковете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За много стари игри (за нови очевидно не става) не е необходим 4 ядрен дори да се поддържаше нито по-добра видеокарта или повече рам.

Най-смислен е E8400 тъй като се намира при това евтино но разбира се E8500 и E8600 са за предпочитане. По-високи честоти по-добре.

И обнови биоса с последния 0413 предварително.

п.с. За всекидневно ползване би помогнало още рам и SSD.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2017 г. в 12:46, Roujin Z написа:

За много стари игри (за нови очевидно не става) не е необходим 4 ядрен дори да се поддържаше нито по-добра видеокарта или повече рам.

Нещо такова си мислих и аз. Иначе "великата игра" е десетгодишен мод (Forgotten Hope 2) на Battlefield 2 от 2005 г, затова реших да подменя процесора. А SSD, евентуално юни на новия комп. Дотогава ще си кретам с това нещо.

Сложих темата в раздел Овърклок и моддинг, понеже да накараш LGA 771 процесор да работи в LGA 775 дъно си е моддинг според мен, или не е? Не знам... 

Нови игри, а и изобщо игри е абсурд да се играят. Трябваше с това да започна, за да не се получават недоразумения. Става въпрос за временно решение, а не за чисто нова машина.

И още едно въпросче: има ли смисъл от повече рам, защото сега системата е 32bit?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за двойния пост, обаче видях, че темата беше аха да прескочи страница и не знаех дали само с едита, който направих ще се върне към живота. Та...

Днес инсталирах новия Е8500. Проблема е, че когато върви на default настройки на BIOS (AUTO), чипът работи на ~2,5GHz и РАМ 333MHz, което не ме устройва особено. Като променя настройките на Jumper Free и сложа AI Overclock на MANUAL (или нещо подобно) честотата не шината застава на 333 без да пипам. Следователно процесора бачка на 3,16GHZ, което е нормалното за него. Лошото обаче че отношението FSB:RAM се променя на 4:3, т.е паметта работи на 250MHz. 

Малко сложно го обясних... С две думи: или CPU 2,5 GHz и RAM 333MHz ИЛИ CPU 3,16 GHZ и RAM 250MHz. А пък аз искам паметта да е на поне 333MHz. 

Когато овърклокнах стария Селерон Е1400 от 2 на 2,4GHz отношението ШИНА:ПАМЕТ ми позволи да клокна и рамта заедно с процесора от 333 на 400MHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.