Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Надявам се да е тук мястото относно моето питане, или ако не много се извинявам!

На скоро ми се доигра нещо с коли и реших да пробвам Need For Speed Rivals та закупих си играта и джойстик от Xbox ONE с адаптор обаче в играта гледам 30FPS нито пада нито се качва! Пробвах с стартови команди да задам през Origin на играта и става все по-мазало и без никакъв ефект(забързан гемплай, забавен гемплей и време за реакция от 1-2 сек. закъснение). Играта не е от значение, а въпроса ми е свързан относно V-Sync! И от клипове в YouTube забелязвам много хора с моите проблеми! Монитора ми е LG 29UM55 Ultra Wide старичък, и той е 2860х1080р 60hz и в игрите за да избегна претрепванията на екрана пускам V-Sync, и това държи FPS-a на 60, което до колкото знам е нормално. Но с новите игри излизат и нови проблеми, когато пуснеш V-Sync, както при NFS така и при други игри съм забелязвал спад на FPS-a, a дори в DOTA2 забелязах, че ми показва 100 и нагоре FPS, но усещането е като за 30 дори и под! В голяма част от случаите намирам някакво решение, но сега за NFS не успях! Поради тази причина смятам да го сменя съвсем скоро с един ASUS ROG SWIFT PG348Q и се чудя дали и при G-Sync ще има подобни проблеми? Видео картата ми е Asus ROG STRIX GeForce GTX 1080 Ti O11G-GAMING и смятам, че не би имала затруднения да подържа над 60FPS. Все пак от тестове в youtube и бенчове които съм и правил на 4К под 80-90 FPS не е падала, но като цяло тези проблеми с които се сблъсквам много ме озадачават. Дали няма да имам подобни проблеми и с G-Sync? Не знам проблемите от игрите ли идват или от хардуера?

Знам че питането ми е доста общо, но наистина ще бъда благодарен на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С G-Sync ще ти е далеч по-комфортно. Но пък аз бих си задържал и сегашния монитор, тъй като макар и старичък, все още си е доста висок клас монитор и е доста удобен за четене на текст, разглеждане в интернет и подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпроса трябва да го зададеш към разработчиците на играта за която имаш питане защо е така. По принцип разработват софта на актуален софтуер след проучване на общата картина на пазара към който се стремят, никой не разработва игра или софт насочен към топ системен ресурс освен ако не е поръчка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G-Sync е старата технология новата е Fast Sync а дали е по добре ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2017 г. в 20:47, Radislav Drandarov написа:

Здравейте на всички!

Надявам се да е тук мястото относно моето питане, или ако не много се извинявам!

На скоро ми се доигра нещо с коли и реших да пробвам Need For Speed Rivals та закупих си играта и джойстик от Xbox ONE с адаптор обаче в играта гледам 30FPS нито пада нито се качва! Пробвах с стартови команди да задам през Origin на играта и става все по-мазало и без никакъв ефект(забързан гемплай, забавен гемплей и време за реакция от 1-2 сек. закъснение). Играта не е от значение, а въпроса ми е свързан относно V-Sync! И от клипове в YouTube забелязвам много хора с моите проблеми! Монитора ми е LG 29UM55 Ultra Wide старичък, и той е 2860х1080р 60hz и в игрите за да избегна претрепванията на екрана пускам V-Sync, и това държи FPS-a на 60, което до колкото знам е нормално. Но с новите игри излизат и нови проблеми, когато пуснеш V-Sync, както при NFS така и при други игри съм забелязвал спад на FPS-a, a дори в DOTA2 забелязах, че ми показва 100 и нагоре FPS, но усещането е като за 30 дори и под! В голяма част от случаите намирам някакво решение, но сега за NFS не успях! Поради тази причина смятам да го сменя съвсем скоро с един ASUS ROG SWIFT PG348Q и се чудя дали и при G-Sync ще има подобни проблеми? Видео картата ми е Asus ROG STRIX GeForce GTX 1080 Ti O11G-GAMING и смятам, че не би имала затруднения да подържа над 60FPS. Все пак от тестове в youtube и бенчове които съм и правил на 4К под 80-90 FPS не е падала, но като цяло тези проблеми с които се сблъсквам много ме озадачават. Дали няма да имам подобни проблеми и с G-Sync? Не знам проблемите от игрите ли идват или от хардуера?

Знам че питането ми е доста общо, но наистина ще бъда благодарен на отзовалите се!

Има няколко вида синхронизация, която може да пуснеш от драйверите.  Това са чиста вертикална синхронизация, при която има вероятност кадрите да спадат при тия игри на EA, Адаптивна вертикална синхронизация - при която синхронизацията се изключва под 60 фпс и кадрите не падат, третата е fast  синхронизация, която синхронизира всеки кадър. По принцип може да се ограничат кадрите до 60, 90, 120, 150, 180...с някаква програма, като например Riva Tuner Statistics server, която се инсталира заедно с MSI Afterburner. Така си получаваш ограничение на кадрите до определена стойност и вероятност да не спадат. Но всичко това зависи от видеокартата. Колкото повече са кадрите от зададената ограничаваща стойност, толкова по--малка е вероятността за спад в кадрите, поради същността на самата Fast Sync.  За избягване на лага в игри, позлваш пак настройките на драйверите. Има една опция - Maximum pre-rendered frames, която поставяш на 1 за максимално избягване на лага. Това помага и при ограничение на кадрите. Забелязах, че при последните драйвери при мен се появява голям лаг във Fallout 4, който направо е нетърпим. Мина известно време докато се усетя, че след преинсталация не бях дал тая стойност =1, а бе зададена стойност - играта да определя. Само че играта не може да определя, щото е написана калпаво. Затова аз си определям всичко. Изобщо...имаш ли проблеми с нещо, ровичкаш се из настройките на драйверите. Ако нещо се обърка, даваш reset и си в начална позиция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2017 г. в 20:47, Radislav Drandarov написа:

На скоро ми се доигра нещо с коли и реших да пробвам Need For Speed Rivals та закупих си играта и джойстик от Xbox ONE с адаптор обаче в играта гледам 30FPS нито пада нито се качва!

Тази версия е заключена на 30 кадъра. Просто при портването за PC не са си направили труда да махнат ограничението. Определено си се прецакал като си я закупил. Ако можеш, върни я и си вземи парите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да отключиш кадрите в NFSR, трябва на иконата за стартиране, да дадеш с десния бутон "Свойства" и да добавиш :

"-GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки "стара", мониторите с G-Sync все още се продават на безбожножни цени. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎22‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 12:49, KoiAzLiWe написа:

G-Sync е старата технология новата е Fast Sync а дали е по добре ? 

Благодаря ви много на всички особено на KoiAzLiWe за клипа доста добре обяснено! Излиза че сам си правиш изводите с какво да играеш :D Обаче за сега игри май няма да се играят, понеже видеокартата даде проблем и за съжаление не е софтуерен, и май ще ходи за гаранция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.