Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Реших да си закупя iphone 7 plus и се огледах за изгодни оферти от olx. Видях, че се продават много уж неразпечатани телефони и си харесах един. Цената му е около 1500лв за iphone 7 plus black 128gb.

Продавача твърди, че го е взел от Европа, има една година международна гаранция и не е разпечатан. Чувал съм обаче за хора, изгорели като си купуват айфони по този начин. Кой се оказал реплика, кой американски и не му важи гаранцията в Европа и т.н. Изобщо и не съм наясно какво представлява тази международна гаранция, разбрах само, че трябва сам да си я активирам през itunes. Към нея трябва ли да има документ?

Продавача изпрати телефона по еконт и ще пристигне в понеделник. Може ли да ме посъветвате какво да проверя за да се уверя, че всичко е наред? Имам imei, но не знам къде да го проверя достоверно, тъй като в сайта на епъл тази проверка не работи в момента().

Освен това продавача ми изпрати снимки, на които телефона е обвит в найлонче:

suZhwcm.jpg

dyZUyPe.jpg

MWLnbXk.jpg

Тук обаче гледах ето това клипче, и нещата изглеждат съвсем различно:

Може ли малко разяснение по темата, изглежда ли ви нещо нередно със снимките на телефона?

Редактирано от Ivan Mihov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много внимавай, парите са многи как се навиваш да пазаруваш от olx не ми е ясно>? Можеш ли да различиш реплика от оргинален като отидеш в офиса на куриера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли включен тест преди покупката?

Иначе апарата е Jet Black и имате на гърба сериен номер изписан.
Проверявате го в сайта на Apple спокойно.

https://checkcoverage.apple.com/maintenance

Цитат

Кой се оказал реплика, кой американски и не му важи гаранцията в Европа и т.н. Изобщо и не съм наясно какво представлява тази международна гаранция, разбрах само, че трябва сам да си я активирам през itunes. Към нея трябва ли да има документ?

Това са глупости.
Всички апарати, независимо откъде са закупени, имат международна гаранция и важи в целия свят.
У нас се обслужва от Криетив център.

http://creativecenter.bg

Остава единствено да се уверите, че апарата ви не е реплика, но като гледам познанията ви (тоест липсата им), има вероятност да изгорите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, algor написа:

Имате ли включен тест преди покупката?

Иначе апарата е Jet Black и имате на гърба сериен номер изписан.
Проверявате го в сайта на Apple спокойно.

https://checkcoverage.apple.com/maintenance

Това са глупости.
Всички апарати, независимо откъде са закупени, имат международна гаранция и важи в целия свят.
У нас се обслужва от Криетив център.

http://creativecenter.bg

Остава единствено да се уверите, че апарата ви не е реплика, но като гледам познанията ви (тоест липсата им), има вероятност да изгорите.

Имам включен тест и да познанията ми са нулеви за айфон тези дни чета това-онова.

Имал съм айфон 4 преди години, но там нещата бяха други и нямам много спомени.

В момента както виждате линка на епъл не работи. От мой познат дочух, че е така от 2-3 месеца, може това да е грешна информация, но не мога да рачитам, че ще го оправят за понеделник. Склонен съм да приема всякаква помощ в момента. С този имей не може ли нещо да направя?

Това, че на 3-те снимки телефона е в найлон, а на клипчето не не е ли проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMEI на кутията показва че модела е оригинален. Колкото до международната гаранция - все едно си без нея, но така или иначе едва ли ще ти се наложи ремонт първата година, дето да го покрива гаранцията. Изключваме изпускане и намокряне. Иначе като го пробваш гледаш дали IMEI номера съвпада с тоя на кутията и ако е така нямаш проблем. как да провериш е изписано тука

Клипчето е примерно и не е на продавача. Ерика Грифин прави ревюта на телефони и много интересни клипчета. Аз съм абониран там :) 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой край на измислената ни държавица се подвизавате?
Дайте линк към обявата от която купувате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, algor написа:

В кой край на измислената ни държавица се подвизавате?
Дайте линк към обявата от която купувате.

В София се намирам. Обявата не я намирам, изглежда след като продавача го е изпратил я е свалил. В понеделник вечер трябва да го взема от еконт в Студентски Град.

Още нещо което издирих по имей от този съмнителен сайт http://www.imeipro.info:

Brand: Apple
Phone model: iPhone 7 Plus A1784
Serial number: F2LT8FC6HFYD
Estimated manufacture date: February 19, 2017
Estimated phone age: 3 month(s) 1 day(s)
Tech support: ACTIVE
Warranty: EXPIRED
Find my iPhone: OFF
iCLoud status*: CLEAN
Blacklist status**: CLEAN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом е София, проблема е решим.

Имате ли някой около вас, който разбира добре материята, за да дойде с вас и да чекне апарата, за да не се наиграете?
Не питам за човек, който ползва айфон, а такъв, който разбира материята.
Разликата е огромна.

Но и да нямате, може да се разберем да отидем заедно, щом ще ходите вечерта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, щом е струвал 1500лв защо не го купихте онлайн от верен източник? Ето линк към апарата който е 100 лв по-скъп и оригинален директно от магазин, но доста по добре! ЦЪК

Редактирано от Уолтър Уайт (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, algor написа:

Е, щом е София, проблема е решим.

Имате ли някой около вас, който разбира добре материята, за да дойде с вас и да чекне апарата, за да не се наиграете?
Не питам за човек, който ползва айфон, а такъв, който разбира материята.
Разликата е огромна.

Но и да нямате, може да се разберем да отидем заедно, щом ще ходите вечерта.

Нямам такъв човек. Ако случайно на вас или някой от тук му се разкарва ще го оценя много и ще почерпя сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя, продавача, нямате ли разменени съобщения някакви?
Какви документи ще изпрати с апарата?

Ще гледам да се освободя привечер в понеделник.
В кой офис на Еконт в Студ. град?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ул Атанас Иширков. Трябва да проверя дали работеше до 19 или до 19.30...

За документи не сме говорили, за тази т.нар. международна гаранция необходил ли е документ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе говорех за документи за покупката от там, където го е купил, а не документи за гаранция.

Хайде стига сме спамили темата.
Да минем на ЛС и ще се доразберем.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената ми се вижда доста висока за конкретния модел...  Ето ти 256 работещ към теленор с 24 месеца гаранция, това е в случай, че си на теленор.  Ето ти и Neverlock. Гаранцията, която е 1 година международната я имаш освен тази на магазина/оператора. Обявата, която си подбрал ми е много съмнителна. Препоръчвам ти да я подминеш. Друго, което мога да ти препоръчам е 6S с гаранция втора употреба, тъй като цената му е 1/2 от на iPhone 7 Plus, а разликата не е от небето до земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

Цената ми се вижда доста висока за конкретния модел...    Ето ти и Neverlock.  

Шампионе, трупате мнения във форума без значение съдържанието или наистина искате да бъдете полезен?
За момента в тази тема сте шампион по неадекватност.
Защо ли?
Човека си е намерил чисто нов апарат, неразпечатан, за 1500 лева, а вие му давате линк към обява за апарат със същите параметри със 109 лева по-скъп - тоест за 1609 лева.
Това как ви се струва?

Изречението, касаещо гаранцията, няма дори да коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не е вярно за гаранцията? Една година международна и 2 години към магазин или оператор тук в БГ, които започват от датата на закупуване? 109 лв, но с една година повече гаранция и от истински магазин, реален, можеш да отидеш в него. И да, цената е висока за просто телефон с една година международна гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решено е утре ще гледаме телефона и ако всичко е ОК го вземам. Иначе за Теленор има доста добри оферти, но аз съм към Мтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех телефона, всичко изглежда да е шест. Благодаря много на колегата от форума algor който си отдели от времето, дойде до офиса на Еконт и тества телефона, преди да го взема. Доволен съм много от сделката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.