Премини към съдържанието
algor

Взривове разтърсиха концерт в Манчестър, поне 20 убити

Препоръчан отговор

Взривове разтърсиха концерт в Манчестър, поне 20 убити
23.05.2017 02:24; 24 часа

Image_6236984_126.jpg

Взривове разтърсиха стадион в английския град Манчестър по време на концерт на американската певица Ариана Гранде, предаде Ройтерс.

Има поне 20 загинали, а стотици са ранени, съобщи Би Би Си.

Силни експлозии се чули на „Манчестър Арена” вечерта в понеделник в края на концерта, твърдят очевидци пред „Дейли мейл”. Ариана Гранде тъкмо изпяла последната си песен и напуснала сцената.

Настъпила страшна паника, светлините угаснали, хората крещели и хукнали към изходите. На място пристигнали полицейски автомобили, хвърчали линейки.

Image_6236985_128.jpg

Image_6236983_128.jpg

Тереза Мей: Отвратителна атака

По-късно през нощта британският министър-председател Тереза Мей заяви, че става дума за тероризъм.

В първото си официално изявление след трагедията тя нарече инцидента "отвратителна терористична атака“. 

Взривът прогърмял малко след края на концерта (около 0:40 ч българско време), твърдят свидетели. След това настъпила паника.

"Ние се отправяхме към изходите и вече бяхме точно пред вратата, когато трясна мощна експлозия и всички закрещяха", каза посетителка на концерта, цитирана от Ройтерс.

"Беше наистина огромна експлозия - блъсна ме право в гърдите. Настана паника, всеки крещеше и тичаше, опитвайки се да излезе навън", добави тя.

Броят на жертвите вероятно ще нарасне

"До този момент е потвърдена гибелта на 19 души, а около 50 са ранените. В момента третираме случая като терористичен инцидент, докато не получим друга информация", писа в Туитър говорител на градското полицейско управление.

Репортер на Би Би Си съобщи в пряк ефир от мястото на събитието, че броят на жертвите може да достигне десетки души, но за това било още рано да се говори.

Целият околен район бе блокиран, спряно бе всякакво движение. Властите предупреждават гражданите да избягват района.

Сапьорска група е изпратена на мястото, съобщи телевизия "Скай нюз".

Компанията, която управлява жп линията, минаваща близо край стадиона спряла движението на всички влакове там ", че по обезвреждане на бомби.

Говорител на певицата Ариана Гранде каза, че тя не е пострадала. Видеокадри, качени в Туитър, показаха крещящи посетители на концерта, бягащи навън от залата в опит да се спасят.

Атентатор самоубиец?

Първоначално очевидци съобщиха за голяма експлозия в "Манчестър арена" - най-голямата покрита зала в Европа, малко след края на концерта на Гранде, когато хората вече напускали арената.

Ройтерс цитира двама американски служители, пожелали анонимност, според които първите признаци говорят, че атентатор самоубиец е причинил експлозията.

На друго централно място в града сапьорски екип извърши контролирана експлозия на съмнителен пакет, но се оказа че той не е опасен. Преди това властите информираха населението да не се паникьосва от новия взрив, защото той е контролиран.

Родители издирват децата си

Основната маса посетители на концерта са били непълнолетни, твърдят британски медии. Те публикуват и първи снимки от местопроизшествието. На тях се виждат хора с разкъсани дрехи.

Пристигнали там медицински работници им оказват помощ, спирайки кървене от раните им. В социалните мрежи се разпространяват съобщения за деца, от които няма сведения и с които родителите не могат да се свържат.

В близките часове се очаква в кабинета на премиера Тереза Мей на Даунинг стрийт 10 в Лондон да бъде свикано спешно заседание на правителствения комитет за извънредни ситуации, известен като "Кобра".

"Манчестър арена" е най-голяма зала (фактически покрит стадион) в Европа, открита през 1995 г. Тя има капацитет за 21 000 посетители, според данни от уебсайта й, и е популярно място за концерти и спортни прояви.

Ройтерс припомня, че Великобритания е в състояние на втора най-висока степен на тревога за терористична заплаха, която означава, че атентат от екстремисти се смята за силно вероятен.

https://www.24chasa.bg/novini/article/6236980

http://dnes.dir.bg/news/manchestar-jihad-25801248?nt=4

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а честито

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Леле, Чуков, ако знаете какви ги говори по "Хоризонт"... За пръв път чувам по мейнстрийм бг медия да се заговори за deep state.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Леле, Чуков, ако знаете какви ги говори по "Хоризонт"... За пръв път чувам по мейнстрийм бг медия да се заговори за deep state.

Само разпали любопитството ни. Какво казаха по "Хоризонт"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свърза директно борбата за оставане в Европа, стоплянето на отношенията на Великобритания със САЩ и противниците на Брекзит и изборите им. Каза, че очаква още подобни атентати. Директно назова "дълбочинната държава". Аз го наричам deep state, ама... нека е "дълбочинната държава"... Според мен "правителство/държава в сянка" е по-добре.

...нещо обърка agenda-та ми се струва Чуков. Да видим ще качат ли интервюто му на сайта на Хоризонт. Кирчо Киров назова "терористичен акт" и вече е на сайта им.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

САЩ искат слаба Европа. Британците нещо се разколебаха за Брекзит и сега САЩ отново ги надъхва. Вероятно похитителят ще се окаже някакъв бежанец мюсюлманин или нещо подобно.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно изобщо не е свързано с Брекзит.

Иначе най-големия противник на Брекзит е Шотландия,която иска да излезе от Великобритания и да остане в европейския съюз.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качиха го:

http://bnr.bg/horizont/post/100834119/boan-chukov-terorizamat-i-hibridnite-voini-imat-identichni-celi

Бог да омилостиви душите на децата.

П.С. Хубаво е да се заявява и другата... гледна точка (не казвам истина, защото е недоказуемо), а не само на статуквото. Изслушайте звуковия файл. От 4-та минута натататък. 4'17, назовава "дълбочинната държава" (deep state).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е и много дуги подобни, но предотвратени.

за съжаление... този успял....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, miro20 написа:

за съжаление... този успял....

Как да няма ,като доброволно пуснахме огромен брой терористи в ЕС? Пределно време е целия този цирк в близкия изток да приключи, та тая измет да си стяга багажеца и да се връща ,от където е дошла! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

САЩ искат слаба Европа. Британците нещо се разколебаха за Брекзит и сега САЩ отново ги надъхва. Вероятно похитителят ще се окаже някакъв бежанец мюсюлманин или нещо подобно.

Съгласен, с допълнението, че и Русия има интерес от слаба Европа. Въобще, жална и майка на Европата, а и тя самата не успява да се вземе в ръце и постоянно настройва бившите соц държави против себе си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Пaчo написа:

Съгласен, с допълнението, че и Русия има интерес от слаба Европа. Въобще, жална и майка на Европата, а и тя самата не успява да се вземе в ръце и постоянно настройва бившите соц държави против себе си.

Интересът на Русия от слаба Европа е основно защото Европа си сваля гащите пред САЩ. Ако това се спре, може да се промени и отношението на Русия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Пaчo написа:

На теория има ,а на практика Русия осъжда съвременната европейска политика ,а Путин повтаря милион пъти ,че въпросната толерантност убива Европа. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Soviet Soldier написа:

...да си стяга багажеца и да се връща ,от където е дошла! 

Искаш да кажеш в Европа? :eek:

Цитат

Как да няма ,като доброволно пуснахме огромен брой терористи в ЕС?

А ако това е просто един brainwashing - с терористите? Не, че преките извършители не са терористи, но че някой не им "помага"?

Цитат

Когато попитаха Джеймс Коуми, който беше излъгал, че програмата за масово следене, изтекла от Сноудън, била предотвратила "множество" атентати, та когато обаче под клетва го попитаха в сенатската комисия, знаеш ли какво каза? Нито един!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя ,че САЩ вреди на ЕС и Русия едновременно. Санкциите които САЩ наложи на ЕС да въведе против Русия нанасят щети, както на руската ,така ни та европейската икономика. 

преди 4 минути, Мальчик Бананан написа:

Искаш да кажеш в Европа? :eek:

На мен хич не ми приличат на европейци: 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, badsector написа:

Да, това искат.

Нещата вървяха към обединение на Европа с Русия, което щеше да попречи на САЩ да са номер едно в света.

Ако си спомняте, идеята на Де Гол за единно европейско пространство "от Вакнувър до Владивосток" беше на път да се осъществи през 2010 година, но САЩ направиха и правят всичко възможно това да не се случи.

Сега по темата.

Мир на душите на невинните деца и възрастни, загинали при атентата в Манчестър.

"Ислямска държава" пое отговорност за атентата в Манчестър

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Soviet Soldier написа:

Забравих да добавя ,че САЩ вреди на ЕС и Русия едновременно. Санкциите които САЩ наложи на ЕС да въведе против Русия нанасят щети, както на руската ,така ни та европейската икономика. 

Забравил си по важното - защо са въведени санкции

преди 16 минути, Мойра написа:

Нещата вървяха към обединение на Европа с Русия, което щеше да попречи на САЩ да са номер едно в света.

Глупости . РФ води еднозначно антиевропейска политика, както явно - чрез финансираните от тях крайни организации в Европа / Атака е нашия пример, Льо Пен Франция и др./

Така и неявно чрез хибридните си мероприятия и дезинформационни пропаганди чрез тролове и инвазия на подконтролни медии като РТ , Спутник и т.н.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

Забравил си по важното - защо са въведени санкции

Защото се месят там, където не им е работа. Очевидно е ,че САЩ се опитва да господства над цял свят. Проблемът на Европа е ,че политическия елит работи за интересите на разни корпорации ,а не за националния интерес на държавите ,които представляват.
Капиталистите нямат националност ,не се интересуват от патриотизъм и подобни неща ,за тях интересът е един - финансовият. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Soviet Soldier написа:

Как пък един не каза, че е доволен за това, че чужда държава му е осигурила безплатно храна и покрив над главата.За човек бягащ от война това би било достатъчно, но разбира се тези от клипа не са никакви бежанци от война, а икономически имигранти използващи необмислената проява на хуманност от страна на Ангела Меркел!Истинските бежанци от войната в Сирия са предимно в Турция, близо до страната си.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Взривове разтърсиха концерт в Манчестър, поне 20 убити
23.05.2017 02:24; 24 часа "

Е дреме ми! Аман от пошло двуличие! А и няма как да ми е мъчно за хора непознати, с които нищо не ме свързва т.е нито генетично, нито исторически нито кулнурно, географски т.е. абсолютно нищо. Ако взрив има на територията на ЕС то всички трябва да "плачем", но ако е на територията на Русия, то трябва дори да оплюем! Който и каквото си посял! САЩ, Англия, Франция и Германия са абсолютните виновници за случващото се! Това дори бе признато от наши анализатори в коментари по национални тиливизии, коаито казаха - " Имаме проблем. Дълбоко неразбран проблем. И пътя за неговото решаване  по който се върви е абсолютно грешен. Никой обече не иска или не може да го разбере"

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се спре с лиготиите под форма на фейсбук възпоменания, туитъри, съболезнователни адреси, дни на траур, аз съм Франция, Англия или който и да било и да се вземат реални, радикални мерки срещу тия диваци. Този път посегнаха на деца, прошка за това не може да има. Да им таковам скапаната религия, която е спряла развитието си преди стотици години. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 49 минути, ostavime написа:

Трябва да се спре с лиготиите под форма на фейсбук възпоменания, туитъри, съболезнователни адреси, дни на траур, аз съм Франция, Англия или който и да било и да се вземат реални, радикални мерки срещу тия диваци. Този път посегнаха на деца, прошка за това не може да има. Да им таковам скапаната религия, която е спряла развитието си преди стотици години. 

не мисля, че въпросът опира до религия.
всички разбрахме, че ислямска държава е измислица на САЩ 
икономиката им се крепи на създадените от тях локални войни и всеизвестната тайна за промиване на мозъци и обучаване на терористи
да, пак ще кажат по новините, че е някой ислямист, но това ще бъде поредната лъжа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, valkiria1 написа:

някак си встрани остава рекордната сделка за оръжие на Доналд Тръмп с арабите. Защо нея никой не я коментира? Срещу кого ще насочи оръжията си Рияд ?

пп Тръмп участва в танца с мечовете след края на сделката . 

Тъкмо това си мислех!

И срещу кого според теб ще насочи оръжията си Рияд?

преди 1 час, дръндю написа:

не мисля, че въпросът опира до религия.
всички разбрахме, че ислямска държава е измислица на САЩ 
икономиката им се крепи на създадените от тях локални войни и всеизвестната тайна за промиване на мозъци и обучаване на терористи
да, пак ще кажат по новините, че е някой ислямист, но това ще бъде поредната лъжа

Въпросът не опира само до религия, но все пак опира.

Салафитите, които са около 10 млн. са единствените, които изповядват радикален ислям и са пръснати във всички арабски държави, а вече и в Европа, САЩ, Русия.

Те са в основата на ИД, въпреки че идеята за създаването и не е тяхна.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шибани Х'американци. Събориха си ''Двете кули" и убиха хиляди свои съграждани за да започнат уж някаква война, за кой ли изгодна!?  Сега захранват арабите с оръжия за милиарди.

Докъде ли могат да стигнат?

Вече нищо не е сигурно. Борба срещу този ''тероризъм'' Няма. Изникват от нищото и никъде. По-лош е от война-там поне знаеш кой е врага. Живейте си живота, защото никой не знае кога е последния му ден.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Soviet Soldier написа:

Доколкото знам, бежанец не е участвал в атентат досега, а само родени в Европа хора. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.