Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

a12a01cfb51bfb4f.png

WinSetupFromUSB е програма за създаване на зареждащи/многозарядни(bootable/multiboot) флашки/твърди дискове.
Работи с голям брой windows и linux дистрибуции.
Може да създава инсталационна медия с FAT32 файлова система, като разделя по-големите(4GB+) файлове на части - запазва се съвместимостта с UEFI.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии работят ли с NTFS на UEFI машини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш за NTFS зареждаща флашка, която да работи с UEFI, не. Rufus използва UEFI:NTFS драйвър за тази цел.

Тук се използва FAT32 и големите файлове се разделят на части. Преди време го изпробвах с windows 7 образ(AIO с изтрит ei.cfg и вградени обновления) на машина с UEFI-CSM и си зареждаше нормално.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не, че ползвам iso файлове (wim, esd), но преди време (години) съм я пробвал. Питах информативно.
За Rufus знам - прави си uefi папка на ntfs дела. По-хитрият начин е да се направи малък fat32 дял условно отзад на диска(флашката), а отпред да е ntfs дял.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

По-хитрият начин е да се направи малък fat32 дял условно отзад на диска(флашката), а отпред да е ntfs дял.

В момента руфус прави точно това, ако не се лъжа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/24/2017 в 15:15, hudyr написа:

В момента руфус прави точно това, ако не се лъжа.

Аз опитах да направя NTFS, ама пропадна инсталацията. Работих с Rufus под Седмица, исках да сложа Десятка на флашка, работата стана с WinUSB, но под FAT 32. Бях задал BIOS и UEFI mode-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, karadzha написа:

Работих с Rufus под Седмица, исках да сложа Десятка на флашка, работата стана с WinUSB

Тоест с Rufus , не ти се получиха нещата така ли да го разбирам ,или не е така?

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Eternal Life написа:

Тоест с Rufus , не ти се получиха нещата така ли да го разбирам ,или не е така?

Не стана нищо с него. Исках Десятка на два режима, а накрая нъцки. Ако бях направил само за БИОС, съм сигурен, че работите щяха да станат. Ма лаком гъз:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, karadzha написа:

Не стана нищо с него. Исках Десятка на два режима, а накрая нъцки. Ако бях направил само за БИОС, съм сигурен, че работите щяха да станат. Ма лаком гъз:)

Тоест , десятка на 32 и 64 битов режим,това ли имаш предвид под два режима?

Аз ползвам YUMI! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Eternal Life написа:

Тоест , десятка на 32 и 64 битов режим,това ли имаш предвид под два режима?

Аз ползвам YUMI! :)

Не, зададох UEFI и БИОС (има такава опция) за Уин 10 х64 да правя на флашка. Иначе и аз работя основно с YUMI, ама и там нещо обърках тоя път, та и с нея не стана и накрая с WinUSB. Все пак програмите са при мен (имам 33 такива), ако с една не стане с друга:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, karadzha написа:

Не, зададох UEFI и БИОС (има такава опция) за Уин 10 х64 да правя на флашка. Иначе и аз работя основно с YUMI, ама и там нещо обърках тоя път, та и с нея не стана и накрая с WinUSB. Все пак програмите са при мен (имам 33 такива), ако с една не стане с друга:)

Аха,ясно! Аз мисля , че не би трябвало да има проблем и с rufus , мисля че там имаше такава опция!

rufus_bg.png

Аз лично не съм впечатлен от WinSetupFromUSB , все нещо не ми се получаваха нещата с нея , докато при другите програми всичко си е наред!

Иначе и аз съм така като теб , ако не стане с едната програма пробвам с другата и така , докато се получи! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

partition soft+WinNTSetup + Bootice - празно няма.
Dism++ - празно няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ExaFlop написа:

partition soft+WinNTSetup + Bootice - празно няма.
Dism++ - празно няма.

От 3-4 дни се каня да качвам Dism++ в ДБГ и все нещо ме спира:) Още не съм я смъкнал да я видя кво представлява:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, karadzha написа:

ДБГ

Що е това ДБГ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Що е това ДБГ?

Нещо, което някога беше нещо – даунлод.бг:)

П.П. Гледам Bootice аз съм я качил там, ма не съм работил още с нея:)

Редактирано от karadzha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, karadzha написа:

кво представлява

Швейцарско ножче за работа с  wim; esd; iso, за настройка/туикване на Windows - on/offline, за инсталиране на актуализации в Windows или в install.wim ....
Има и български интерфейс - недопреведен, но в основни линии е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Швейцарско ножче за работа с  wim; esd; iso, за настройка/туикване на Windows - on/offline, за инсталиране на актуализации в Windows или в install.wim ....

Това предполагам е относно Dism++ , то и чисти май:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, karadzha написа:

Нещо, което някога беше нещо – даунлод.бг:)

П.П. Гледам Bootice аз съм я качил там, ма не съм работил още с нея:)

Коя версия? Някъде тук съм качил последната 1.3.4 X64/X86 версия.

преди 7 минути, karadzha написа:

Това предполагам е относно Dism++ , то и чисти май:)

ДА, но ТРЯБВА МНОГО да се внимава с почистването!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Коя версия? Някъде тук съм качил последната 1.3.4 X64/X86 версия.

Аз съм изостанал с малко (1.3.3.2). Сега отивам да обновявам. Благодарско за инфото:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето 1.3.4  я има май само в китайския форум, където я публикува авторът й (Pauly).И иска регистрация (на китайски :)  ) , за да се тегли.

Bootice 1.3.4 x64/x86
Dism++10.1.1000.40 32/64

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ExaFlop написа:

Общо взето 1.3.4  я има май само в китайския форум, където я публикува авторът й (Pauly).И иска регистрация (на китайски :)  ) , за да се тегли.

Bootice 1.3.4 x64/x86
DISM++ 32/64

Да. Ние я теглим от мейджър гийкс, ама там още я няма. Ще се чака, явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма и да дойде. Версия 1.3.4 е от началото на 2016 годинa

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще я кача под описанието да си я тегли, който иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Има и български интерфейс - недопреведен, но в основни линии е.

Програмата китайска ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.