Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Както се подразбира от заглавието искам да си купя нов компютър, който ще се използва за игране на игри на възможно най - високи настройки, доколкото позволява бюджета - 1300 лева. Конфигурацията, която имам е тази от подписа и мисля, че мога да използвам твърдия диск. Кутията е най - обикновена на Delux и не мисля, че ще свърши работа. Разгледах на бързо някои теми, които имаха същия или подобен бюджет и видях, че за тези пари се предлагат Ryzen 5 1400 + някоя RX. Мисля, че никъде не видях  GTX 1060, може би не влиза в бюджета или не е толкова добра не знам, ще се радвам, ако някой изрази мнение. Мисля, че казах накратко какво искам и какво мога да използвам от старата машина(HDD). Благодаря преддварително. :) 

ПП - Забравих да спомена, че монитора ми е 1080p, ако е от значение.

Редактирано от Ивайло П. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването? Кутията може да я ползваш на първо време с 1060 ако няма да клокваш, ако имa някой друг вентилатор още по добре , за радеоните са малко по лакоми :D  , но така или иначе трябва да я смениш кутията в близко бъдеще :D . 

AMD Ryzen 5 X6 1600X към 500-520 лева

видеокарта gtx 1060 3gb 450-470 лева, 6gb gtx1060 е с около 110-120 лева по скъпа колкото струва и една rx 580

дъно и рам 8гб 1 плочка (засега ще са ти достатъчни) - за около 300 лева, и занапред ще си вземеш още рам и ссд да речем ако искаш, но поне няма да има нужда да сменяш нещо, евентуално вече видеото след 2-3 години може и малко по рано :D  ,  зависи от гледната точка,  поне за мен 1060 е оптималния вариант за парите си, пък и ти нямаш засега изисквания за над 1080п резолюция. 

Редактирано от domball (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък ще добавя при 60 fps ли ще игрещ/и ако не ...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

съща така кажи при какви детайли ще играеш от ultra/very low до ulrta освен тона ще слагаш ли модове и последно ще използваш едновременно и някакви други програми едновременно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mvv23ka написа:

аз пък ще добавя при 60 fps ли ще игрещ/и ако не ...

съща така кажи при какви детайли ще играеш от ultra/very low до ulrta освен тона ще слагаш ли модове и последно ще използваш едновременно и някакви други програми едновременно

Еми 60 fps при възможно най - високи настройки, без модове.

преди 6 часа, domball написа:

А захранването? Кутията може да я ползваш на първо време с 1060 ако няма да клокваш, ако имa някой друг вентилатор още по добре , за радеоните са малко по лакоми :D  , но така или иначе трябва да я смениш кутията в близко бъдеще :D . 

AMD Ryzen 5 X6 1600X към 500-520 лева

видеокарта gtx 1060 3gb 450-470 лева, 6gb gtx1060 е с около 110-120 лева по скъпа колкото струва и една rx 580

дъно и рам 8гб 1 плочка (засега ще са ти достатъчни) - за около 300 лева, и занапред ще си вземеш още рам и ссд да речем ако искаш, но поне няма да има нужда да сменяш нещо, евентуално вече видеото след 2-3 години може и малко по рано :D  ,  зависи от гледната точка,  поне за мен 1060 е оптималния вариант за парите си, пък и ти нямаш засега изисквания за над 1080п резолюция. 

Може. А има ли значителна разлика между dual 1060 и strix, защото в цената са близо 100 лева. Надявам се да мога да побера нещата в кутията, която имам. Захранването е боклук, дори 500w няма. Плюс конфигурацията беше купена преди около 3 години и беше цяла конфигурация, до колкото знам в готовите конфигурации слагат захранвания, които не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RX 580 8 ГБ е по-добре от 1060 6GB, в повечето игри е по-бърза. Захранване ти трябва Corsair CX 550 или нещо от този клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

RX 580 8 ГБ е по-добре от 1060 6GB, в повечето игри е по-бърза. Захранване ти трябва Corsair CX 550 или нещо от този клас.

Да, но е по - скъпа май от dual версията на 1060

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

520-530 лв беше във Варио последно като беше налична.

И какво имаш предвид под Dual версията? Palit-ка? 

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Монката написа:

520-530 лв беше във Варио последно като беше налична.

И какво имаш предвид под Dual версията? Palit-ка? 

Тази, а не STRIX. Плюс, не знам какво става тези дни почти всеки ден разглеждам Варио и Никем и няма никакви RX 470, 480, 570 580.. Явно са много хубави щом постоянно ги няма. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло П. написа:

Еми 60 fps при възможно най - високи настройки, без модове.

Може. А има ли значителна разлика между dual 1060 и strix, защото в цената са близо 100 лева. Надявам се да мога да побера нещата в кутията, която имам. Захранването е боклук, дори 500w няма. Плюс конфигурацията беше купена преди около 3 години и беше цяла конфигурация, до колкото знам в готовите конфигурации слагат захранвания, които не струват.

Каква марка и модел е захранването? Ако е читаво дори и по стар модел над 400вата ще поддържа 1060 безпроблемно. Ако трябва да си купуваш това ще ти свърши работа http://www.stealtech.org/zahranvane/SEASONIC_SS-520GB_BRONZE_id65711/,  ако си ограничен с 1300-тата лева вземи си захранването, дъно с процесор (погледни във форумите за дъното), рам, ще ти останат около 300-350 лева, продаваш старите чаркове и смятам ще ги натъкмиш горе долу за 1060 или рх 480/рх580

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих това, искам да попитам захранването достатъчно ли е ? И остава видео картата и кутия. Очаквам някакви предложения. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложенията са лесни но наличностите са проблемни. Ето да се ориентираш - http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc-v341-077r

Това е най-производителната карта която може да събереш в бюджета си ако ще купуваш и SSD. Ако ли не отиваме на RX 580 за около 500 лв.

Захранването може да се смени с това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-430ST--430W/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Roujin Z написа:

Предложенията са лесни но наличностите са проблемни. Ето да се ориентираш - http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc-v341-077r

Това е най-производителната карта която може да събереш в бюджета си ако ще купуваш и SSD. Ако ли не отиваме на RX 580 за около 500 лв.

Захранването може да се смени с това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-430ST--430W/description.html

Не виждам смисъл в SSD, особено в този бюджет и при положение, че ще се ползва за игри. Значи RX 580, но 4GB или 8GB версия ? Предполагам 8GB няма да влезе в бюджета. :D

edit; Например тази, когато е налична?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло П. написа:

Направих това, искам да попитам захранването достатъчно ли е ? И остава видео картата и кутия. Очаквам някакви предложения. :)

още рам трябва, поне да стане в двуканален режим за да използваш честотата. щото виждам че се целиш в среден и малко над среден клас видео карти следователно ще имаш слабо място в оперативната памет един път в нейната честота втори път от недостиг. Ако смяташ да тестваш картата дали ще ти хареса и евентуално да я смениш за друга с тази рам няма да можеш да видиш потенциала на системата. Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Ивайло П. написа:

edit; Например тази, когато е налична?

Цената е твърде висока за 4GB модел. Над 500 лв. може да се купи 8GB.

Провери тази налична ли е и я взимай - https://www.jarcomputers.com/Asus-DUAL-RX580-O4G_prod_VCRASUSDUALRX580O4G.html?ref=prod

Ето и 4GB 570 - https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-570-4GB-11266-14-20G_prod_VCRSAPPHIRE112661420G.html?ref=prod

И 8GB 570 - https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-570-8GB-11266-09-20G_prod_VCRSAPPHIRE112660920G.html?ref=prod

Определено са объркали цените на Нитрото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, hladilnika написа:

още рам трябва, поне да стане в двуканален режим за да използваш честотата. щото виждам че се целиш в среден и малко над среден клас видео карти следователно ще имаш слабо място в оперативната памет един път в нейната честота втори път от недостиг. Ако смяташ да тестваш картата дали ще ти хареса и евентуално да я смениш за друга с тази рам няма да можеш да видиш потенциала на системата. Успех !

Мислех сега да взема 1x8 и някога, като събера 100 лева да взема още 1. Не знам дали 16 не са твърде много, може да направя тези да са 2x4 ?

edit: Това става ли ? Сложих захранването, което ми предложихте и 2x4 оперативна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани ги тия глупости с двуканалния режим. Дори феновете му не биха те прецакали с 2х4GB особено при дъно с два слота.

Тоест взимаи един модул 8GB а в бъдеще сам ще си преценяваш дали да добавиш още.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тeзи е са с малко по високи честоти и boost ако си се ориентирал към 6gb 1060 - http://megamag.bg/175458/video-karta-evga-geforce-gtx-1060-sc-gaming-06g-p4-6163-kr-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-displayport-hdmi и

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-amp-zt-p10600g-10m като последната има 5 години гаранция което все пак не е малко

а за рам задължително 1*8gb, впоследствие ще си добавиш когато наистина ти потрябва 2-ра плочка 

Редактирано от domball (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Roujin Z написа:

Мани ги тия глупости с двуканалния режим. Дори феновете му не биха те прецакали с 2х4GB особено при дъно с два слота.

Тоест взимаи един модул 8GB а в бъдеще сам ще си преценяваш дали да добавиш още.

Така, а това захранване ще бъде ли достатъчно ?

edit - С количката от никем и тази видео карта стават около 1240 лева, което значи, че може и кутия да взема за да нямам ядове с моята. Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутия търсиш нещо такова .  Не е задължително да е тази, но е задължително захранването да е долу и да има дупки за кабелите да минават отзад.

За 580 това захранване е достатъчно, но не е най-разумният вариант, тъй като няма да имаш голям запас и съответно ще се товари повече. Това ми се вижда по-добър вариант.

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Монката написа:

За кутия търсиш нещо такова .  Не е задължително да е тази, но е задължително захранването да е долу и да има дупки за кабелите да минават отзад.

За 580 това захранване е достатъчно, но не е най-разумният вариант, тъй като няма да имаш голям запас и съответно ще се товари повече. Това ми се вижда по-добър вариант.

Значи това плюс RX 580 8GB. Само да ви попитам всички компоненти пасват ли си ? Защото след няколко дена ще го поръчам сигурно, а и никем предлагат ли безплатно асемблиране, мисля си че бих могъл да се справя и сам, но няма да направя добър cable management.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто прекарваш кабелите отзад и гледаш да не са преплетени. Връзваш ги със свински опашки и всичко ще е ок. В Никем също няма много да се погрижат за кабелите много добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Монката написа:

Просто прекарваш кабелите отзад и гледаш да не са преплетени. Връзваш ги със свински опашки и всичко ще е ок. В Никем също няма много да се погрижат за кабелите много добре.

Ясно, все пак бих се възползвал от безплатното асемблиране. Само още 2 въпроса - има ли смисъл да дам още 35 лева отгоре и да взема нитро версията на 580-та или да си взема Асус-а. И Jar надежни ли са? Понеже като се дават мнения за компоненти са главно от Варио, Никем и Скай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR са доста по-големи от другите, които си изброил, надеждни са. 

Над конкретния модел на Asus нямам наблюдения, но за Nitro+ мога да кажа само позитивни неща. Тихи и държат много хладни картите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Монката написа:

JAR са доста по-големи от другите, които си изброил, надеждни са. 

Над конкретния модел на Asus нямам наблюдения, но за Nitro+ мога да кажа само позитивни неща. Тихи и държат много хладни картите.

Окей, благодаря на всички отзовали се. Ще бъде тази количка + това видео, ако някой има други предложения бих ги разгледал. По някое време другата седмица, ако всичко е все още налично, ще поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.