Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Както се подразбира от заглавието искам да си купя нов компютър, който ще се използва за игране на игри на възможно най - високи настройки, доколкото позволява бюджета - 1300 лева. Конфигурацията, която имам е тази от подписа и мисля, че мога да използвам твърдия диск. Кутията е най - обикновена на Delux и не мисля, че ще свърши работа. Разгледах на бързо някои теми, които имаха същия или подобен бюджет и видях, че за тези пари се предлагат Ryzen 5 1400 + някоя RX. Мисля, че никъде не видях  GTX 1060, може би не влиза в бюджета или не е толкова добра не знам, ще се радвам, ако някой изрази мнение. Мисля, че казах накратко какво искам и какво мога да използвам от старата машина(HDD). Благодаря преддварително. :) 

ПП - Забравих да спомена, че монитора ми е 1080p, ако е от значение.

Редактирано от Ивайло П. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването? Кутията може да я ползваш на първо време с 1060 ако няма да клокваш, ако имa някой друг вентилатор още по добре , за радеоните са малко по лакоми :D  , но така или иначе трябва да я смениш кутията в близко бъдеще :D . 

AMD Ryzen 5 X6 1600X към 500-520 лева

видеокарта gtx 1060 3gb 450-470 лева, 6gb gtx1060 е с около 110-120 лева по скъпа колкото струва и една rx 580

дъно и рам 8гб 1 плочка (засега ще са ти достатъчни) - за около 300 лева, и занапред ще си вземеш още рам и ссд да речем ако искаш, но поне няма да има нужда да сменяш нещо, евентуално вече видеото след 2-3 години може и малко по рано :D  ,  зависи от гледната точка,  поне за мен 1060 е оптималния вариант за парите си, пък и ти нямаш засега изисквания за над 1080п резолюция. 

Редактирано от domball (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък ще добавя при 60 fps ли ще игрещ/и ако не ...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

съща така кажи при какви детайли ще играеш от ultra/very low до ulrta освен тона ще слагаш ли модове и последно ще използваш едновременно и някакви други програми едновременно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mvv23ka написа:

аз пък ще добавя при 60 fps ли ще игрещ/и ако не ...

съща така кажи при какви детайли ще играеш от ultra/very low до ulrta освен тона ще слагаш ли модове и последно ще използваш едновременно и някакви други програми едновременно

Еми 60 fps при възможно най - високи настройки, без модове.

преди 6 часа, domball написа:

А захранването? Кутията може да я ползваш на първо време с 1060 ако няма да клокваш, ако имa някой друг вентилатор още по добре , за радеоните са малко по лакоми :D  , но така или иначе трябва да я смениш кутията в близко бъдеще :D . 

AMD Ryzen 5 X6 1600X към 500-520 лева

видеокарта gtx 1060 3gb 450-470 лева, 6gb gtx1060 е с около 110-120 лева по скъпа колкото струва и една rx 580

дъно и рам 8гб 1 плочка (засега ще са ти достатъчни) - за около 300 лева, и занапред ще си вземеш още рам и ссд да речем ако искаш, но поне няма да има нужда да сменяш нещо, евентуално вече видеото след 2-3 години може и малко по рано :D  ,  зависи от гледната точка,  поне за мен 1060 е оптималния вариант за парите си, пък и ти нямаш засега изисквания за над 1080п резолюция. 

Може. А има ли значителна разлика между dual 1060 и strix, защото в цената са близо 100 лева. Надявам се да мога да побера нещата в кутията, която имам. Захранването е боклук, дори 500w няма. Плюс конфигурацията беше купена преди около 3 години и беше цяла конфигурация, до колкото знам в готовите конфигурации слагат захранвания, които не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RX 580 8 ГБ е по-добре от 1060 6GB, в повечето игри е по-бърза. Захранване ти трябва Corsair CX 550 или нещо от този клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

RX 580 8 ГБ е по-добре от 1060 6GB, в повечето игри е по-бърза. Захранване ти трябва Corsair CX 550 или нещо от този клас.

Да, но е по - скъпа май от dual версията на 1060

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

520-530 лв беше във Варио последно като беше налична.

И какво имаш предвид под Dual версията? Palit-ка? 

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Монката написа:

520-530 лв беше във Варио последно като беше налична.

И какво имаш предвид под Dual версията? Palit-ка? 

Тази, а не STRIX. Плюс, не знам какво става тези дни почти всеки ден разглеждам Варио и Никем и няма никакви RX 470, 480, 570 580.. Явно са много хубави щом постоянно ги няма. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло П. написа:

Еми 60 fps при възможно най - високи настройки, без модове.

Може. А има ли значителна разлика между dual 1060 и strix, защото в цената са близо 100 лева. Надявам се да мога да побера нещата в кутията, която имам. Захранването е боклук, дори 500w няма. Плюс конфигурацията беше купена преди около 3 години и беше цяла конфигурация, до колкото знам в готовите конфигурации слагат захранвания, които не струват.

Каква марка и модел е захранването? Ако е читаво дори и по стар модел над 400вата ще поддържа 1060 безпроблемно. Ако трябва да си купуваш това ще ти свърши работа http://www.stealtech.org/zahranvane/SEASONIC_SS-520GB_BRONZE_id65711/,  ако си ограничен с 1300-тата лева вземи си захранването, дъно с процесор (погледни във форумите за дъното), рам, ще ти останат около 300-350 лева, продаваш старите чаркове и смятам ще ги натъкмиш горе долу за 1060 или рх 480/рх580

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих това, искам да попитам захранването достатъчно ли е ? И остава видео картата и кутия. Очаквам някакви предложения. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложенията са лесни но наличностите са проблемни. Ето да се ориентираш - http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc-v341-077r

Това е най-производителната карта която може да събереш в бюджета си ако ще купуваш и SSD. Ако ли не отиваме на RX 580 за около 500 лв.

Захранването може да се смени с това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-430ST--430W/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Roujin Z написа:

Предложенията са лесни но наличностите са проблемни. Ето да се ориентираш - http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc-v341-077r

Това е най-производителната карта която може да събереш в бюджета си ако ще купуваш и SSD. Ако ли не отиваме на RX 580 за около 500 лв.

Захранването може да се смени с това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-430ST--430W/description.html

Не виждам смисъл в SSD, особено в този бюджет и при положение, че ще се ползва за игри. Значи RX 580, но 4GB или 8GB версия ? Предполагам 8GB няма да влезе в бюджета. :D

edit; Например тази, когато е налична?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло П. написа:

Направих това, искам да попитам захранването достатъчно ли е ? И остава видео картата и кутия. Очаквам някакви предложения. :)

още рам трябва, поне да стане в двуканален режим за да използваш честотата. щото виждам че се целиш в среден и малко над среден клас видео карти следователно ще имаш слабо място в оперативната памет един път в нейната честота втори път от недостиг. Ако смяташ да тестваш картата дали ще ти хареса и евентуално да я смениш за друга с тази рам няма да можеш да видиш потенциала на системата. Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Ивайло П. написа:

edit; Например тази, когато е налична?

Цената е твърде висока за 4GB модел. Над 500 лв. може да се купи 8GB.

Провери тази налична ли е и я взимай - https://www.jarcomputers.com/Asus-DUAL-RX580-O4G_prod_VCRASUSDUALRX580O4G.html?ref=prod

Ето и 4GB 570 - https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-570-4GB-11266-14-20G_prod_VCRSAPPHIRE112661420G.html?ref=prod

И 8GB 570 - https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-570-8GB-11266-09-20G_prod_VCRSAPPHIRE112660920G.html?ref=prod

Определено са объркали цените на Нитрото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, hladilnika написа:

още рам трябва, поне да стане в двуканален режим за да използваш честотата. щото виждам че се целиш в среден и малко над среден клас видео карти следователно ще имаш слабо място в оперативната памет един път в нейната честота втори път от недостиг. Ако смяташ да тестваш картата дали ще ти хареса и евентуално да я смениш за друга с тази рам няма да можеш да видиш потенциала на системата. Успех !

Мислех сега да взема 1x8 и някога, като събера 100 лева да взема още 1. Не знам дали 16 не са твърде много, може да направя тези да са 2x4 ?

edit: Това става ли ? Сложих захранването, което ми предложихте и 2x4 оперативна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани ги тия глупости с двуканалния режим. Дори феновете му не биха те прецакали с 2х4GB особено при дъно с два слота.

Тоест взимаи един модул 8GB а в бъдеще сам ще си преценяваш дали да добавиш още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тeзи е са с малко по високи честоти и boost ако си се ориентирал към 6gb 1060 - http://megamag.bg/175458/video-karta-evga-geforce-gtx-1060-sc-gaming-06g-p4-6163-kr-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-displayport-hdmi и

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-amp-zt-p10600g-10m като последната има 5 години гаранция което все пак не е малко

а за рам задължително 1*8gb, впоследствие ще си добавиш когато наистина ти потрябва 2-ра плочка 

Редактирано от domball (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Roujin Z написа:

Мани ги тия глупости с двуканалния режим. Дори феновете му не биха те прецакали с 2х4GB особено при дъно с два слота.

Тоест взимаи един модул 8GB а в бъдеще сам ще си преценяваш дали да добавиш още.

Така, а това захранване ще бъде ли достатъчно ?

edit - С количката от никем и тази видео карта стават около 1240 лева, което значи, че може и кутия да взема за да нямам ядове с моята. Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутия търсиш нещо такова .  Не е задължително да е тази, но е задължително захранването да е долу и да има дупки за кабелите да минават отзад.

За 580 това захранване е достатъчно, но не е най-разумният вариант, тъй като няма да имаш голям запас и съответно ще се товари повече. Това ми се вижда по-добър вариант.

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Монката написа:

За кутия търсиш нещо такова .  Не е задължително да е тази, но е задължително захранването да е долу и да има дупки за кабелите да минават отзад.

За 580 това захранване е достатъчно, но не е най-разумният вариант, тъй като няма да имаш голям запас и съответно ще се товари повече. Това ми се вижда по-добър вариант.

Значи това плюс RX 580 8GB. Само да ви попитам всички компоненти пасват ли си ? Защото след няколко дена ще го поръчам сигурно, а и никем предлагат ли безплатно асемблиране, мисля си че бих могъл да се справя и сам, но няма да направя добър cable management.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто прекарваш кабелите отзад и гледаш да не са преплетени. Връзваш ги със свински опашки и всичко ще е ок. В Никем също няма много да се погрижат за кабелите много добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Монката написа:

Просто прекарваш кабелите отзад и гледаш да не са преплетени. Връзваш ги със свински опашки и всичко ще е ок. В Никем също няма много да се погрижат за кабелите много добре.

Ясно, все пак бих се възползвал от безплатното асемблиране. Само още 2 въпроса - има ли смисъл да дам още 35 лева отгоре и да взема нитро версията на 580-та или да си взема Асус-а. И Jar надежни ли са? Понеже като се дават мнения за компоненти са главно от Варио, Никем и Скай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR са доста по-големи от другите, които си изброил, надеждни са. 

Над конкретния модел на Asus нямам наблюдения, но за Nitro+ мога да кажа само позитивни неща. Тихи и държат много хладни картите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Монката написа:

JAR са доста по-големи от другите, които си изброил, надеждни са. 

Над конкретния модел на Asus нямам наблюдения, но за Nitro+ мога да кажа само позитивни неща. Тихи и държат много хладни картите.

Окей, благодаря на всички отзовали се. Ще бъде тази количка + това видео, ако някой има други предложения бих ги разгледал. По някое време другата седмица, ако всичко е все още налично, ще поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Анита Х. Трифонова
      Българийо, честита нова година 2017 - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Х. Трифонова
      Честита да е 2016 -та година!   - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Х. Трифонова
      2011 пъти sekirata Ви поздравява! Да е честита новата 2011 -та година!  - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...