Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Наскоро в Младост и околието спряха топлата водата за 10 дни, съответно купихме бойлер. Сложихме бойлера къпахме се без проблем, след това пуснаха водата. Бойлера вече естествено е изключен и се ползва централната топла вода. Но се появи проблема (който преди бойлера го нямаше), когато пусна топлата вода в банята водата е топла, но не и гореща. Почваш да се къпеш и след 2 мин. се започват приливи на студена вода (без изобщо да е пускана студената вода) и след това отново топла - чувството да те облее студена вода, докато тече топла хич не е приятно. Отива някой в кухнята пуска леко да тече топлата вода и в банята започва да тече много гореща вода - такава, каквато трябва да е, а в същото време в кухнята тече ледено студена вода, а ръкохватката е завъртяна за гореща. А сега де! Идеи какво се случва? Или какво да се направи за да започне да тече гореща вода навсякъде, без приливи на студена или пускане на водата в кухнята, докато се къпе човек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А спря ли топлата вода от крана до водомера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ползвахме водата от бойлера, да топлата вода беше спряна от крана до водомера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, plmen88 написа:

Когато ползвахме водата от бойлера, да топлата вода беше спряна от крана до водомера.

Не ти прочетох въпроса правилно. Ако още имаш монтиран бойлер, изключи му меките връзки от водопровода и затапи. Най-вероятно през бойлера връща вода и прави байпас на водопровода за топла вода. За това и така се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исключете бойлера от бойлерното табло или от главното табло и явно трябва водата  да се пусне (свърже) както е било преди да монтирате бойлера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

студената минава в бойлера уж да се топли ама не е включен и  не се топли и я пробутва със топлата .   трябва да се   спре подаването от бойлера .а иначе така както е  направено ще стане ако се влючи топлата вода  от топлофикация да минава през бойлера

но  след това не е файда да се топли  студена вода от топлия водомер  като спрат отопляването пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойлера кой го сложи - вие нали, поне така се разбира от поста, а бойлер се слага от специалист от съответната фирма. И не виждам какъв е проблема да се дадат тия пари при положение че ще бъде монтиран качествено и с гаранция. Аз съм платила 50 лева за монтажа на моя бойлер и ако имам проблем ще ми отстранят авария или кво е там без пари.

Ако сам сте си го сглобили - гаранция нямате никаква вече ако ще и да ви е в гаранция щом сте го пипали, и форумните разбирачи няма да ви помогнат. Тъй то българина - да спести някой лев и става дявол на магаре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи спирателен кран на входа на студената вода на бойлера и ще си решиш елементарно въпроса. Когато централната топла вода не работи, спираш крана пред водомера на топлата вода и пускаш спирателния кран пред бойлера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много сложно го правите! Просто се слагат два спирателни крана. На входа на студената вода на бойлера, и на изхода на топлата вода на бойлера! Затваряш крановете, изключваш тока на бойлера и нямаш проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кран на студената вода преди бойлера, изпразнител (добре е да е кран между възвратния клапан и бойлера на бойлера, за да не стой бойлерът с вода, кран на ТЕЦ топлата вода.
1. Има тец - спира се студената вода към бойлера, отваря се изпразнителя и се източва бойлерът, затваря се изпразнителят, пуска се от ТЕЦ топлата вода.
2. Няма ТЕЦ - спира се топлата вода от ТЕЦ, пуска се студената вода през бойлера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не препоръчвам изпразване на бойлера! Това ускорява корозията на казана. От практиката се знае, че при източване на водопроводна инсталация, например, на вилата, за да не замръзне през зимата, след това в началото тече ръждива кафява вода. Бойлера няма как да замръзне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личен опит:

-Задължително два спирателни крана :на вход и изход на бойлера със холендри.За в бъдеще ще си спестиш много ядове.

Направи си т.н. байпас

Имаш ТЕЦ - крановете затворени.

Нямаш ТЕЦ -крана от ТЕЦ-а затворен,крановете на бойлера отворени.

Провери си възвратния клапан,да не топлиш вода за комшиите.

Бойлер (свързан в системата) без вода не е препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори. Сложих спирателен кран само на студената вода и проблема изчезна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, plmen88 написа:

Благодаря за изчерпателните отговори. Сложих спирателен кран само на студената вода и проблема изчезна. 

Ако е преди бойлера, внимавай, когато го включваш, първо да пускаш студената вода! И е добре, когато си на ТЕЦ, в бойлера да няма вода, иначе ще си завъдиш жабуняк. Затова и по-горе предложих такава "сложна" схема.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
    • от Албена Ангелова Тодорова
      Здравейте! Трябва ми спешен съвет и се надявам да ми помогнете. Не става въпрос за мен, а за моя брат. След предупреждение са вдигнали колата му, която стои паркирана от 3 години пред  дома му, но не я кара. Трябавало е да плати около 200 лв, за да си я вземе от някакъв паркинк извън София и тъкмо да го направи, днес са му казали, че вече е отишла за скраб. Колата дори не е с махнати регистрационни номера. Не разбирам нищо от това, но все ми су струва, че това не е редно и искам да му помогна. 
    • от Dimov17
      Здравейте от вчера получавам странен проблем. Забелязах, че изведнъж дори и без натоварване понякога излиза черен екран или цветни вертикални линии на монитора през това време компютърът работи при рестарт отново стартира нормално но без никакъв хардуер (клавиатура, мишка, слушалки и т.н.) След няколко опита с рестарта успях да подкарам всичко но ме притеснява факта, че това се повтори отново според вас от какво идва проблема и как може да бъде поправен относно захранването то беше сменено на скоро с 700 ватово такова.
  • Дарение

• Добави ново...