Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Стар сешоар за охлаждане на лаптоп?

Препоръчан отговор

Може ли да се използва стар сешоар за охлаждане на лаптоп, ако се премахне реоната вътре в сешоара? :) Също така може ли работещия сешоар да се комбинира с охлаждаща подложка, защото сама по себе си тя не охлажда процесора, а само рам паметта и хард диска/ поне при моя лаптоп Asus X550LD е така/. Прилагам снимка на настоящите компоненти.

hama slim cooler.jpg

philips hp 4800.jpg

Редактирано от milevmilev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти невъзможно е да вградиш вентилатора в тази подложка! Или много трудно. Ще трябва умения, инструменти,фантазия и т.н.

По скоро ако имаш проблем с загряване на лаптопа би трябвало да се насочиш другаде!

Почистването му от прах - убиецът на електрониката и евентуална смяна на термопаста и термо лепенки.

Или някаква друга причина за прекомерно загряване ако имаш такова!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа ми е с чисто нов сменен термо модул и е почистен, проблема е, че когато играя на него /знам, че не е за игри/ процесора достига 70+ градуса. Идеята ми е подложката да стои под лаптопа, а сешоара да се насочи към радиатора и така да подпомогне охлаждането?

18721179_1578561472168512_693146645_o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко това ще помогне, както казваш " /знам, че не е за игри/ " и дали няма да стигнеш до сервиз!?

Отвори сешоара, прекъсни някъде нагреватела, затвори го и го остави да духа!

Имай предвид обаче, че в някой модели сешоари нагреватела е свързан последователно с мотора на вентилатора и ако го прекъснеш, вентилатора няма да върти повече. Зависи от модела!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето една друга идея от мен:

laptop-cooling-fan-solution-19395.jpg

Сега сериозно - не се занимавай с глупости. Няма да постигнеш нищо. Чисти си го редовно лаптопа, и толкова. Игри за предпочитане отбягвай на него да играеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, занеси тая машина в някой сервиз за профилактика т.е. почистване и смяна на термопаста! Просто при последната работа някой може да си е "оставил ръцете"

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не може да се използва. Може да използваш външен охладител от такъв тип, но и той няма да прави чудеса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както си го намислил - няма да стане.

1.Въздушния поток е в противоположната посока.

2.Тоя сешоар, ще вдига голям шум.

3.Абсолютно нормално, е да вдигне 70С при гейминг. Лаптопите нямат охлаждане като на PC, така че не очаквай сходни температури. Дори high-end лаптопите работят над 60-65С (изключваме тия, където може да им се закачи водно охлаждане).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си нагънеш по хубава медна  траба малко е туткава работата но на един лаптоп напрайхме проба, харда дигаше повече градуси от проца :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.05.2017 г. в 17:00, hladilnika написа:

можеш да си нагънеш по хубава медна  траба малко е туткава работата но на един лаптоп напрайхме проба, харда дигаше повече градуси от проца :) 

Това преди да сложите новата инсталация или след нея ?:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш до железарията и взимаш мед към 5 метра и почваш да я увиваш по ъгли по тавани, всичко, закачаш за процесора и ще започне да ти говори дори. 

Стига глупости, така може да стане голяма глупост ако грее повече и набутваш топъл въздух навътре в другите компоненти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не мога да повярвам какви глупости се обсъждат тук за охлаждане със сешоари , за гънене на медни тръби и т.н. .

Това форум за казани за ракия ли е или за леко по високи технологии ????

Лаптопа е най-високо технологичната вещ произвеждана за ползване у дома . Няма друга такава на по високо ниво . Е , м.... му , с кривене на тръби ли ще оправяме проблемите ?????? Ако човек играе игри на лаптопа особено такива който са му на ръба на възможностите ,от незнанието към дърводелството и казанджийството ли ще се ориентираме ????

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.05.2017 г. в 11:03, milevmilev написа:

ако се премахне реоната вътре в сешоара

Не може, вентилаторът се захранва от спад на напрежение върху част от реотана. Освен че бръмчи. И какви са тия постоянни напъни от куцо и сакато от пръдня да се прави боя?

на 1.06.2017 г. в 10:16, peppone1 написа:

високооборотни вентилатори

Освен да вдигат шум . .  .

на 24.05.2017 г. в 11:22, milevmilev написа:

когато играя на него /знам, че не е за игри/

Ами вземи си настолен компютър за тях. При равна производителност цената им е примерно 1/3 и при разклопване на клавиатурата от постоянното блъскане  се сменя безпроблемно. Лаптопите все пак са направени за пътуващи хора и мобилна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, PC doctor написа:

Изобщо не мога да повярвам какви глупости се обсъждат тук за охлаждане със сешоари , за гънене на медни тръби и т.н. .

Това форум за казани за ракия ли е или за леко по високи технологии ????

Лаптопа е най-високо технологичната вещ произвеждана за ползване у дома . Няма друга такава на по високо ниво . Е , м.... му , с кривене на тръби ли ще оправяме проблемите ?????? Ако човек играе игри на лаптопа особено такива който са му на ръба на възможностите ,от незнанието към дърводелството и казанджийството ли ще се ориентираме ????

Не се ядосвай! Тъкмо за теб ще има повече работа. Иначе за простотията знаеш няма граници. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване