Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с един стар компютър. Ползва се от баща ми, само за ровене в 4-5 сайта,скайп и една игра. Няма почти никакви програми, не е натоварен и забива зверски на моменти, ако не е забил работи перфектно. Прясно преинсталиран с уиндоус 7. 
1. Понякога за да се стартите трябва да се рестартира 10 пъти, зарежда до началния екран и не мърда или пък иска да  "ремонтира" Уиндоуса.
2. Когато му се зададе да "заспи", излиза син екран и не заспива.

3. Понякога не разпознава харда..след като се извадят и вкарат наново двете кабелчета влизащи в харда проблема се оправя.

4. След като е стартиран или върви перфектно или е тотално забил и не може да отвори нищо, само "мисли" след натискане на някоя иконка.

5. Никога не забива когато се гледа филм или се играе игра на него(дъртия цъка Empire Earth 2 и понякога седи по 5-6 часа) 

Къде да се търси проблема в тази щайга? Скоро се очертава да го излекувам по стар български начин - с тупаник. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като кофти хард диск. Пусни му една проверка за лоши сектори с HDTune и пусни скрийншот от резултата тук. Цък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но покажи Error Scan раздела.
Но щом се налага да се изключва по-вероятна причина за мен е не проблем с повърхността, а проблем с електрониката. Та с две думи - нов диск е най-вероятната диагноза.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C7 уж казва, че може да е кабел. От там да идва проблема, затова при вкарване и изкарване на кабела успява да разпознае харда?
C5 показва нестабилни сектори "The drive has unsptable sectors "
Там ли корени проблема ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да се спрат  ъпдейтите на windows 7  и стартиране  на ccleaner .

и  еднна снимка на процесите ще е добре 

и една снимка

на msconfig  - start up

и една снимка на дяловете на  HDD

и препоръчвам ползване на  chrome 

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Кристиян Димитров написа:

C7 уж казва, че може да е кабел.

По-скоро показва В/И грешки, което освен кабел, може да е интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

И защо?

преди 1 час, Кристиян Димитров написа:

На 2 се виждат някакви проблеми? Друго да снимам ли, че не съм много запознат с тая програма.

Тези резките падове могат да означават бавни сектори.

Забиването може и да идва от това че в даден момент диска спира да се разпознава. 

Сменете кабела и така ще се установи дали е от него, ако пак продължи да го прави това с изчезването на диска нещото отиват на подмяна. 

По веремето когато зависне какаъв е сигнала от индикатора за активността на диска премигва ли?

И снимка онзи синия екран с грешката ще ни даде повече инфо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, pconline написа:

И защо?

защото не се пише с химикал върху мокра книга .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кристиян Димитров написа:

3.jpg

Шефе, защо Quick Scan? Направи нормален. След като завърши, освен секторите, погледни и Speed map-a.(под "погледни" имам предвид "направи снимки и ги пусни тук")

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Yvan Sergeev написа:

и  еднна снимка на процесите ще е добре 

и една снимка

на msconfig  - start up

и една снимка на дяловете на  HDD

и препоръчвам ползване на  chrome 

Спрях ъпдейтите. До преди да преинсталирам Уондоуса снощи се ползваше само хром - ама проблема си беше пак същия. 
На дяловете кое да снимам, не те разбрах. 

4.jpg

5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.file.net/process/fahwindow.exe.html

e така

New_Bitmap_Image_5.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

защото не се пише с химикал върху мокра книга .

преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

ooooo avasta naprvo  go ma6tai

Чувствам се значително по-тъп след като почерпих знания от твоята безбрежна гениалност. 

Впрочем в правилата на форума пише кирилица а не шльокавица!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска е за смяна със сигурност. RAM-та съм почти сигурен, че е малко, и следователно машината кешира усилено по бавния и заминаващ си вече твърд диск. Резулатата е ясен...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

Хард диска е за смяна със сигурност. RAM-та съм почти сигурен, че е малко, и следователно машината кешира усилено по бавния и заминаващ си вече твърд диск. Резулатата е ясен...

преди 2 часа, pconline написа:

Чувствам се значително по-тъп след като почерпих знания от твоята безбрежна гениалност. 

Впрочем в правилата на форума пише кирилица а не шльокавица!

понеже няма за какво се хвана за шлюкавицата щото аваст го пише на инглиш и продължих за по- лесно

много ясно че е за смяна след като е е бикновен хардиск 250  gb  и го тествна   с програма за ssd  и му казва че не ства и е бавен .,... уоу .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи започвам от кабела. Ще сваля от моя компютър и ще го сложа на "антиката". Ако пак изкарва лоши сектори ще сложа направо и нов хард. Ще му сложа и още две плочки рам, че в момента е с 2гб само, а с 4гб ще му е по-леко :D 
Благодаря за помоща, тия дни като сложа нещата ще докладвам дали са се оправили нещата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не стане нищо с кабела 

преформатирай целия харддиск  и направи дяловете на ново  2х 67  gb + 1  дял  колкото остане и ползвай само първите 2x 67 . и не записвай аваст.  рамта може да помогне само  ако е 64 битов windows  иначе 2гб са достачни за 32 бита уин 7 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Кристиян Димитров написа:

Значи започвам от кабела. Ще сваля от моя компютър и ще го сложа на "антиката". Ако пак изкарва лоши сектори ще сложа направо и нов хард. Ще му сложа и още две плочки рам,

Смяната на кабела няма да промени ситуацията с лошите сектори. Това предложение беше дадено само във връзка с чезненето на диска като това може да е едната причина, но след като става ясна картинката с тоя диск ефект няма да има. Диска е за изхвърляне! Като гледам харесвате теориите на разказвача на вицове и освен да ви пожелая удпех не остава друго.

И да ме забравите "никакъв Аваст повече за да няма лоши сектори"......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, ZeroG написа:

Уж лоши сектори, а след преформатиране на диска - всичко свети в зелено...

Преформатирането на диска включва изместване на лошите сектори(reallocated sectors). За това всичко е зелено след формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, pconline написа:

И да ме забравите "никакъв Аваст повече за да няма лоши сектори"......

за първи път да сме на едно мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих нов хард диск и проблема със забиването е решен. 
Аваста с коя друга антивирусна да го заменя?
Искам да сложа и още RAM памет, сега е само 2гб. Има ли значение каква ще взема, съвместими ли са всичките или трябва да гледам нещо конректно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не бих сложил никаква

но щом искаш, каквото си избереш от  проверен източник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кристиян Димитров написа:

Аваста с коя друга антивирусна да го заменя?

Не виждаш ли стигнахме до извора .....

Цитат

аз не бих сложил никаква

Гениалности на рояци. Спокойно си слагай Аваста нищо му няма или пък AVG оп ама те Аваст я купиха. Ако толкова те наплашиха чети в нета има статистики към някакъвм момент коя е била по-по-най. 

Още вав втория пост се намекна че проблема е в диска после още десетина поста подкрепяхме това твърдение но се появи един капацитет дето каза че на диска нищо му няма а проблема е в антивируса, пуснатите ъпдейти и наличието на антивирус ........

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.