Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Понеже последно време, особено по празници, все по често по телевизията дават разни хора с разни идеали, които ни обясняват как България била в лошо икономическо, политическо, демографско и още куп други състояния, но въпреки това сме щели да се оправим и не можело да изчезнем заради миналото ни. Ами...нещо не съм съгласен, дори смятам, че ние отдавна минахме червената линия на заличаването ни като нация, от която няма връщане назад. Реално края на държавата ни е 1396г., когато пада и последното българско царство - Видинското. След 5 вековното робство народопсихологията ни е толкова осакатена от изостаналата и варварска османска империя, именно от тогава идва и "бай ганьовското" ни мислене. Ако не беше турското робство днес щяхме да сме едни от водещите европейски икономически и културни центрове. След освобождението ние пренасяме този начин на мислене и в новата ни държава, което остава и до днес. В новата ни история сме били независими политически може би единствено по време на Балканските войни и целите ни за обединение на всички земи, взети ни от Сан Стефанския договор.След този период сме периодично под нечие командване и прокарване на чужди интереси - Германия, СССР, САЩ и ЕС. Днес официално сме 7 милиона, но реално сме доста по малко, а като махнем циганите и турците, то нещата стават кристално ясни - народът ни изчезва с такива темпове, че до края на този век българинът ще го има само на снимка и в учебниците по история. Децата на българите в чужбина, в голямата си част вече са чужденци и не се определят като българи, а дори и тези, които все още да са запазили българското си самосъзнание то след 1-2 поколения и то ще изчезне. Икономиката ни е тотално разрушена, а остатъците разпределени между няколко олигархични клана, при което се превърнахме в консуматорско общество стимулиращо чужди компании и производство, без да произвеждаме сериозни продукти освен може би военната продукция.Малките населени места и буквално изчезват от картата, като този процес започна и за по-малките градове. Масово младите бягат в големите градове - София, Пловдив, Варна и Бургас.И най-лошото народопсихологията ни, която приема за нормално всяка вечер мъжете да се напиват с ракия и салата, да пушат цигари без бандерол, завистта, алчността, да прецакаш другия, шуробаджинащината, чалгата, беззаконието и корупцията на всякакво ниво. Съжалявам, но не виждам как толкова увреден и изтормозен народ може да се съвземе и да промени нещата  към по-добро. Реално след Освобождението просто нашето съществуване беше удължено с още няколко века за да се ползва от различни геополитически интереси.

Редактирано от nikeman (преглед на промените)
  • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, с изключение на частта около Балканските войни. Дори тогава сме водели чужда политика, макар и целите на народът ни да са били чисти и патриотични. Тогава сме били заложници на мегаломанията на един чужд монарх, който е използвал потенциалът на народа ни, да гони свои имперски амбиции. Да става нов Император на нова Византия. Докаран ни е от един българомразец и чуждопоклонник и ни вкарва във вредни и нелогични за народът и държавата ни съюзи, но свойствени нему. Разбира се и международното положение има голяма роля, но крайният резултат е катастрофален и виден и до днес. Независими политически сме били единствено по време на Съединението.

Но аз не съм чак такъв песимист. Нещата не са розови и несъмнено ще има необратими последствия. Много от тези процеси обаче, са в цяла Европа, не само при нас. Но народът ни е преживявал и много по страшни и тежки кризи, губел е много, преселвал се е през половин Евразия и пак сме оцелели. Турското робство, несъмнено е най голямото ни изпитание и едва сме оцелели като народ. Дори и до сега голяма част от народът ни е без българско самосъзнание, макар и очевидно да е с български корени. Дори на собствена територия, голяма част от така наречените турци, са си българи мисюлмани, възприели турски език (без да броим турчеещите се цигани). А наглата турска политика, вече ни принуждава да се борим и за помаците, някои казват - най чисти етнически българи. В крайна сметка, без борба няма еволюция. Може би имаме нужда от тези изпитания и оцелелите в близко бъдеще, ще са по-подготвени и по-проспериращи от нас, учейки се от грешките. Много народи пропиляват потенциалът си, или просто се размекват и покваряват, след големи успехи и днес вече ги няма. А ние още сме тук. Ето едни албанци, които са били незначителни до скоро, съхраниха демографски потенциал, точно поради избягване на сериозни рискове. Но са на път да последват нашата съдба около Балканските войни (може би), със сегашната си политика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка си нещо!Всяко поколение отговаря за действията си!България е била и в по-лошо положение, но сме се справяли!И не забравяй, че преживяхме смяна на социален строй, което не се случва всеки ден!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигнемли до това - "Ше" и "можеи би" - ясно и няма каво да се коментира! Демек нищо няма да се случи! Слушаме го почти 2 поколения! Иначе падаме, пропадаме ежднвевно, ежечасно и ежеминутно и сигурно ще ударим рекорд на Гинес по дълбочина на "дъното"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държава, която е майка за циганите и мигрантите и мащеха за българите, не заслужава ли да изчезне?!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, имало е и по тежки времена, но за разлика от сега, тогава е имало традиции и ценностна система, които днес тотално отсъстват както от младите така и от по-старите. Именно в това се крие и гибелта на народа ни.И наистина такива процеси протичат във всички цивилицовани държави в момента поради разрастващата глобализация, но в България е в пъти по страшно, отколкото при другите.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Индия, Китай и Африка са половината население по света - ако не и повече. Страхотна глоба ..... лизация му предстои на човечеството. 

п.п. а да говориш в капиталистическия свят за ценностна система - "какво беше това".  

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубава тема

но истината е че турците са се прецакали като  сме им слугували и сме им замърсили кръвта иначе ако бяха тръгнали на изток сега  щяха да са 2 милиарда турци и да граничат на 3 океана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

падението е свързано с надупеното положение на продажните ни политици

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това четохте ли?

Цитат

Това да се празнува култура е глупаво, както и да се дават награди за нея. Културата или я има, или я няма. По време на комунизма 24-и май беше единственият празник, който не беше свързан със Съветския съюз. Но азбуката ни е подъл гръцки план да ни отделят от католическа Европа. ова заяви театралният и телевизионен режисьор Теди Москов пред Bulgaria ON AIR. "Приписваме се заслугата, че ние сме дали тази азбука на руснаците, а всъщност сме я взели от гърците. Те са пуснали двама шпиони гърци, които да създадат азбука и тя да ни отдели от растящото влияние на Папата", обясни той.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, nikssi написа:

Това четохте ли?

Православните имат икони, католиците имат статуи. Православните разбират какво слушат на литургия, при каталоците трябва да знаеш латински език.

Само не разбирам защо ний ползваме календара на католиците? След като през 1054 година  е схизмата.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikeman написа:

Съжалявам, но не виждам как толкова увреден и изтормозен народ може да се съвземе и да промени нещата  към по-добро.

нещата се променят,и през турско всички са се чудели как 500г. не е имало никакъв политически живот,нищо!не сме имали никакви надежди,и сега положението е горе долу същото!не се знае утре какво ще се случи!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

Държава, която е майка за циганите и мигрантите и мащеха за българите, не заслужава ли да изчезне?!

Малко бъркаш за имигрантите !

преди 53 минути, Yvan Sergeev написа:

хубава тема

но истината е че турците са се прецакали като  сме им слугували и сме им замърсили кръвта иначе ако бяха тръгнали на изток сега  щяха да са 2 милиарда турци и да граничат на 3 океана.

Мммм, да! Приказки разказваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Това четохте ли?

Мисля, че е време да спрат да канят в телевизиите хора злоупотребили с алкохол и(или)опиати!

По темата - мисля, че малко се подценяват младите хора в България.Не всичко е чалга и простотия, има и много умни и будни деца.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, glen написа:

нещата се променят,и през турско всички са се чудели как 500г. не е имало никакъв политически живот,нищо!не сме имали никакви надежди,и сега положението е горе долу същото!не се знае утре какво ще се случи!

Всъщносте прав автора. И примера с турското не ми се вижда никак удачен- никога нямаше да се освободим сами. Тя затова и не ни е мила тази държава- не я чувстваме като НАША.

преди 1 час, M.Николов написа:

По темата - мисля, че малко се подценяват младите хора в България.Не всичко е чалга и простотия, има и много умни и будни деца.

Има! И те ще си тръгнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, acnekt написа:

Само не разбирам защо ний ползваме календара на католиците? След като през 1054 година  е схизмата.

Защото и останалия свят го ползва. А календара на католиците не се различава от този на православните. Само дето е "сверен" с природните явления, на които се базира. И мюсюлманите взеха, че си свериха календара с католическия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, A.com написа:

Защото и останалия свят го ползва. А календара на католиците не се различава от този на православните. Само дето е "сверен" с природните явления, на които се базира. И мюсюлманите взеха, че си свериха календара с католическия.

Ко, не? Мюсюлманите ползват хиджра. Лунен календар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, M.Николов написа:

Мисля, че е време да спрат да канят в телевизиите хора злоупотребили с алкохол и(или)опиати!

Който знае кой е Теди Москов, знае, че се гъбарка. За другите... - тестове за интелигентност! Или хуморин за стимулиране на чувството им за хумор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато кьочеците играят, то турците ги гледат сладострастно, пъшкат, лигавят се, и хвърчат по Мохамедовия рай. Аз не зная нищо по-гнусаво.

България ще да бъде спасена само тогава, когато турчинът, чорбаджията и владиката се окачат на една върба. Друго спасение няма. 

А учителите ни? Нашите учители се завземат почти за всичко. Аз познавам мнозина от тях, които четат на учениците си такива предмети, които и насъне не са виждали; познавам и такива, които казват, че ракът е риба, че кравата има Сократовски способности и че човеческото знание е сирене. А невинните българчета слушат, зяпат и очакват съшествието на свети дух, за да ги просвети и да им помогне да разберат онова, щото не е в състояние да разбере и сам разумни Радослав. А бащите? – На бащите не трябват учители и возпитатели. Бащите търсят не учители за децата си, а другари за себе си, с които да пият мастика, да пеят “чам-чам-дибинде” и да... Разбирате ли? Народът плаща, сиромасите пъшкат, баба Кера дава последнята си парица; а децата си остават патенца, какъвто е и учителят им. Знаеш ли ти коит сме? – ние сме си ние, ние сме за оплакване, ние сме за презиране, ние сме за тояга, ние сме за смях. Малко ни са били турците. Циганите заслужават повече любов и повече съчувствие, нежели ние

Един учител ми разказваше, че в продължението на осем години той не можал да прочете нито една книга. “Нямам време, казваше той, от пиене не мога очите си да отворя!” И така, кръчмата е нашата учена академия, кавенето е наша гимназия, а чашката е наша библиотека.

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=179&WorkID=8226&Level=1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да мре тоя народ. На никой от останалия свят няма да липсва, особено на мен. Това непрекъснато делене на едни и други дори на най-патриотичната нация на света да го дадеш няма да оцелее. Нашето даже не е народ, а пасмина с една националност. Да пребиваш някой само защото е различен от теб с нещо, нищо, че и той е българин...ами не става така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Kieli написа:

Да мре тоя народ. На никой от останалия свят няма да липсва, особено на мен. Това непрекъснато делене на едни и други дори на най-патриотичната нация на света да го дадеш няма да оцелее. Нашето даже не е народ, а пасмина с една националност. Да пребиваш някой само защото е различен от теб с нещо, нищо, че и той е българин...ами не става така.

8329_big.jpg

660_880d515e8691da83a34ae3c87a46b863.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, nikeman написа:

Понеже последно време, особено по празници, все по често по телевизията дават разни хора с разни идеали, които ни обясняват как България била в лошо икономическо, политическо, демографско и още куп други състояния, но въпреки това сме щели да се оправим и не можело да изчезнем заради миналото ни. Ами...нещо не съм съгласен, дори смятам, че ние отдавна минахме червената линия на заличаването ни като нация, от която няма връщане назад. Реално края на държавата ни е 1396г., когато пада и последното българско царство - Видинското. След 5 вековното робство народопсихологията ни е толкова осакатена от изостаналата и варварска османска империя, именно от тогава идва и "бай ганьовското" ни мислене. Ако не беше турското робство днес щяхме да сме едни от водещите европейски икономически и културни центрове. След освобождението ние пренасяме този начин на мислене и в новата ни държава, което остава и до днес. В новата ни история сме били независими политически може би единствено по време на Балканските войни и целите ни за обединение на всички земи, взети ни от Сан Стефанския договор.След този период сме периодично под нечие командване и прокарване на чужди интереси - Германия, СССР, САЩ и ЕС. Днес официално сме 7 милиона, но реално сме доста по малко, а като махнем циганите и турците, то нещата стават кристално ясни - народът ни изчезва с такива темпове, че до края на този век българинът ще го има само на снимка и в учебниците по история. Децата на българите в чужбина, в голямата си част вече са чужденци и не се определят като българи, а дори и тези, които все още да са запазили българското си самосъзнание то след 1-2 поколения и то ще изчезне. Икономиката ни е тотално разрушена, а остатъците разпределени между няколко олигархични клана, при което се превърнахме в консуматорско общество стимулиращо чужди компании и производство, без да произвеждаме сериозни продукти освен може би военната продукция.Малките населени места и буквално изчезват от картата, като този процес започна и за по-малките градове. Масово младите бягат в големите градове - София, Пловдив, Варна и Бургас.И най-лошото народопсихологията ни, която приема за нормално всяка вечер мъжете да се напиват с ракия и салата, да пушат цигари без бандерол, завистта, алчността, да прецакаш другия, шуробаджинащината, чалгата, беззаконието и корупцията на всякакво ниво. Съжалявам, но не виждам как толкова увреден и изтормозен народ може да се съвземе и да промени нещата  към по-добро. Реално след Освобождението просто нашето съществуване беше удължено с още няколко века за да се ползва от различни геополитически интереси.

.И най-лошото народопсихологията ни, която приема за нормално всяка вечер мъжете да се напиват с ракия и салата, да пушат цигари без бандерол, завистта, алчността, да прецакаш другия, шуробаджинащината, чалгата, беззаконието и корупцията на всякакво ниво. --------------------- И кой ни е виновен за това. НИКОЙ. Единствено българина избира този начин на живот и този си път на развитие. 

Поради същата причина пада и последното българско царство. Та проблем е още откакто е създадена българия и откакто Борис е "слял" в едно българи и славяни. В момента българи няма. Българина живее точно както славянина навремето.

За да се орпави Българиа тук трябва единствено силен и безпощаден диктатор, което едва ли ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нихилистите са най жалките хора на планетата. Родени с коплекси, обвиняват околната среда и околните, за лични неудачи и некадърност. Светът е глобален и те винаги могат да си намерят по-добро място и хора, които да им паснат. Обаче се оказва, че такива не съществуват. Идат на-запад и там пак рев - негрите ги бият, много работят, много им скъпо, почват да намират кусури и на битието на тамошните. Обаче като ги питаш за България и българите, пак се отприщват, колко сме им калпави и не им пасваме на синята кръв. Всъщност проблемът си е в тях, но няма да си го признаят. Някъде във възпитанието, мама и тате са им вдигнали летвата много по високо, отколкото са им възможностите, но и са ги закърмили в мързел и скатаване и им е останало убеждението, че средата им е виновна за недъзите. А повечето просто остават в България, пилят по форуми, кръчми, събори, милеят по чуждото, като някакъв свещен граал, а всичко родно им е елементарно и ганьовско. Готови са да ви продадат за жълти стотинки и да стават грантаджии на всякакви организации, само да са антибългарски, защото си мислят, че хората около тях заслужават, те да им правят мръсно. Да мрел тоя народ, все едно те са от друг. Налели им ситните мозъчета с фалшиви ценности и самоунищожителна идеология и се мислят за велики и над другите, а не могат да осъзнаят колко са те жалки и елементарни. Глупакът рядко може да се види отстрани, нито да схване, че вреди и на себе си и на околните. Хубаво е, когато алекоконстантиновците тръгнат за чужбина, там да си тестват алекононстантиновщината. Хем видят реалността, хем българският организъм се отървава от малко паразити и става по здрав.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НОВИЯТ ДОКЛАД НА ЕК: В БЪЛГАРИЯ ИМА СТАБИЛНОСТ… ОСОБЕНО В КОРУПЦИЯТА

Но! - няма място за притеснения, ей сега ще дойде бат мирко- истината и ще ви покаже, как според разни статистики на разни международни организации, покупателната способност на българина се покачила от 2,1 на 2,8%, който позитив е показателен, че вече нещата са подобряват. 

Е  - само не става ясно на кой точно българин се подобрила покупателната способност, но това са дребни и незначителни аспекти. 

п.п. инак от два- три милиона българи отишли на запад, почти не се намират такива, които да плануват завръщане в тази псевдо държава - ма те са от паразитите, не като политиците, мутрите и дискриминираните малцинства, от които организма на България става все по- здрав и стабилен ..... особено в корупцията. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, sound написа:

ей сега ще дойде бат мирко- истината и ще ви покаже, как според разни статистики на разни международни организации

виж, аз не ви преча да си хейтърствате и плюете затъващата България, само че именно защото не съм такъв хейтър , се радвам дори на малки позитиви за каквато индикация има място понякога.

Или както съм казвал образно - вместо да плюя колко сме зле и как копаем дъното , аз се радвам когато има леки наченки да не копаем а да мърдаме леко нагоре.

Защото не съм видял хейтър който да дава разумни предложения.

Най малкото като тоя по горе с манията по "безпощадни диктатори"....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.