Премини към съдържанието
Калин Карабойчев

Путин: Славянската писменост дойде в Русия от македонската земя

Препоръчан отговор

Цитат

"Днес в Русия е тържествен ден - Денят на славянската писменост, а писмеността е дошла при нас от македонската земя"

Това заяви руския президент Владимир Путин пред македонския президент Георге Иванов, цитиран от сайта kremlin.ru

https://clubz.bg/54291-putin_slavqnskata_azbuka_dojde_v_rusiq_ot_makedonskata_zemq

Кво стана другари русофили, не се ли чувствате леко, как да се изразя... преобладани? Време е да кандидатствате за македонско гражданство. Москва показа ясно и точно, каква и е целта - хаос, раздор и лоши междусъседски отношения, за да може да управлява жизненоважната за нея зона.

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 27 минути, Калин Карабойчев написа:

Време е да кандидатствате за македонско гражданство.

Първо лидера на вековна империя  и държава №1 в света към момента може да си позволи да казва каквото иска и това без рецензия!

Второ съвсем скоро ще да е на мода да кандидатстваме за македонско гражданство!

И ако се замисилим и припомним историята, от коя земя е произлязла славянската писменност! Каква е тази македонска земя, кой пръв я призна официално и не се ли пръкна тя благодарение на американските мераци!??? какви са тия жизненно важни територии състоящи се от разруха пущинаци и неблагодарни земи насред нищото! 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха а пък Магнаурската школа е в Скопие нали

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Кумчо вълчооо написа:

Първо лидера на вековна империя  и държава №1 в света към момента може да си позволи да казва каквото иска и това без рецензия!

Второ съвсем скоро ще да е на мода да кандидатстваме за македонско гражданство!

От малък винаги са ме впечатлявали касации особено №1. Наблюдавам тенденцията в България всеки да е №1... до сега не съм виждал и чувал някой да казва че е №2. Всеки си измисля някой критерии по който да е №1 и започва да тръби, че е такъв. Така е и със сайтовете например в категория технологии всички са №1 всеки казва ние сме най-големия технологичен сайт в България, един по брой коментари в една новина, друг по брой баби, които са били онлайн на 1-ви май 1944 година. И други разни такива стойности. Та само да поясниш по кой критерии Русия е "държава №1 в света" за да не стават грешки....

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Калин Карабойчев написа:

Кво стана другари русофили, не се ли чувствате леко, как да се изразя... преобладани? Време е да кандидатствате за македонско гражданство. Москва показа ясно и точно, каква и е целта - хаос, раздор и лоши междусъседски отношения, за да може да управлява жизненоважната за нея зона.

и какво невярно е казал чичко Путин?какъв е проблема? те са византийски ,а не български монаси , но са създали Българската, Славянската азбука,като са превеждали първите Богослужебни книге на Български език!какъв е проблема?

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, glen написа:

и какво невярно е казал чичко Путин?какъв е проблема? те са византийски ,а не български монаси , но са създали Българската, Славянската азбука,като са превеждали първите Богослужебни книге на Български език!какъв е проблема?

Проблемът или по-точно въпросът е защо казва Македония, която всички знаем част от коя държава е била преди 1944 година. Нали Русия е братска държава на България, обича ви дава ви всичко .. пък изведнъж хоп .. Македонияя... случайност ?!? Не мисля ... 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Калин Карабойчев написа:

От малък винаги са ме впечатлявали касации особено №1. Наблюдавам тенденцията в България всеки да е №1... до сега не съм виждал и чувал някой да казва че е №2. Всеки си измисля някой критерии по който да е №1 и започва да тръби, че е такъв. Така е и със сайтовете например в категория технологии всички са №1 всеки казва ние сме най-големия технологичен сайт в България, един по брой коментари в една новина, друг по брой баби, които са били онлайн на 1-ви май 1944 година. И други разни такива стойности. Та само да поясниш по кой критерии Русия е "държава №1 в света" за да не стават грешки....

Мнотго добре! Поне се изясни на всички защо се толерират едни или други постове тук!

А относно това №1, то ти не се ли самокласираш доста често така т.е като №1??? 

Веднага избягахме от темата! Ако не бяхме признали една територя днес наричаща се Македония, то сега нямаше да има повод тази територия да си преписава или да и бъдат преписвани исторически заслуrи!  И в отговор на другия ти въпрос - Америка ли е №1 и това по какви критерии за да не стават грешки тук?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Калин Карабойчев написа:

Проблемът или по точно въпросът е защо казва Македония, която всички знаем част от коя държава е била преди 1944 години. Нали Русия е братска държава на България, обича ви дава ви всичко .. пък изведнъж хоп .. Македонияя... 

той не е казал държавата македония,а македонски земи!СОЛУН Е МАКЕДОНСКА ЗЕМЯ,КАКТО СОФИЯ Е ШОПСКА ЗЕМЯ!

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, glen написа:

те са византийски ,а не български монаси , но са създали Българската, Славянската азбука,като са превеждали първите Богослужебни книге на Български език!

Ами, изпълнявали са обществена поръчка! :ph34r: А азбуката е собственост на поръчителя (интелектуална собственост)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Македонско ли е - само дЕвойче и наденица. Ма тя и македонската наденица е Българска.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, glen написа:

КАКТО СОФИЯ Е ШОПСКА ЗЕМЯ!

Все едно да кажеш, че Албена е гагаузка земя. Няма такава терминология.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

А азбуката е собственост на поръчителя (интелектуална собственост)

ти още ли не разбираш какво означава тази азбука за тебе?това е уникално,да имаш собствена култура и писменост!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

Мнотго добре! Поне се изясни на всички защо се толерират едни или други постове тук!

А относно това №1, то ти не се ли самокласираш доста често така т.е като №1??? 

Веднага избягахме от темата! Ако не бяхме признали една територя днес наричаща се Македония, то сега нямаше да има повод тазие територия да си преписа или да и бъдат преписвани исторически заслуги

Позицията ми никога не е имала нищо общо с правото всеки да защитава своята позиция. Основното на демокрацията е, че може да не съм съгласен с твоето мнение, бих направил всичко за да имаш възможността да устояваш мнението си. (което за комунистическия строй не е точно така).

А аз съм определял калдата като сайтът №1 за технологии в България защото за разлика от всички други е точно така. Калдата е най-посещавания технологичен портал в България според всички независими статистики. 

От темата не съм бягал изобщо ти си този който бяга от нея защото не разбрал по кой критерии Русия е "държава №1 в света"  :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, glen написа:

ти още ли не разбираш какво означава тази азбука за тебе?това е уникално,да имаш собствена култура и писменост!

Знаех си, че няма да се усети хумора в поста. Ама, колкото - толкова...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по - горе писах. Македония е територия, която ние признахме под натиск на нашите "партньори" и американски мераци като държава! Щом сме я признали вече няма това или онова и Македония и всички заслуги на територията вече са на Македонската измислена държава!

преди 8 минути, Калин Карабойчев написа:

Позицията хххххххх

Глътни малко егото си и ако искаш да коментираме написаното в горната част на този пост! Също не отговори - Америка ли е №1 и това на база какви критерии! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В съвременното глобално село териториите вече са само полит-икономичвско понятие.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От този храст няма да излезе заек.

Интересно, как пък някой не пусна тема за изказването на Теди Москов...

А сеенето на раздори става точно с такива теми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да го извъртате, Путин се отчая от България. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно! Как всички са прави в тази тема ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да четем историята по-внимателно! Путин визира откъде идва в Русия славянското четмо и писмо. За Киевска Рус то тръгва от школата на Климент Охридски в град Охрид, който се намира в пределите на днешна Македония. Путин не обсъжда произхода на езика и писмеността, а мястото от където тръгват възпитаниците на Охридската школа. По онова време Охрит е бил в България!

Редактирано от Чичко Слон (преглед на промените)
  • Харесва ми 13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, bildera_ написа:

Колкото и да го извъртате, Путин се отчая от България. 

Путин не се интересува от България! Ние за него сме едно голямо нищо! Ние сме държава заплаха, държава с която не може да има търговски  споразумения, държава без ресурси, затъваща и без бъдеще! Путин разбра с кого трябва да се съюзи - Ердоган! Бетонен съюз със жестоко влиание, което почти никой не смее да оспори! Малко мрън, малко дрън и до тук!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Чичко Слон написа:

Хубаво е да четем историята по-внимателно! Путин визира откъде идва в Русия славянското четмо и писмо. За Киевска Рус то тръгва от школата на Климент Охридски в град Охрид, който се намира в пределите на днешна Македония. Путин не обсъжда произхода на езика и писмеността, а мястото от където тръгват възпитаниците на Охридската школа. По онова време Охрит е бил в България!

По тая логика комунизмът идва в България от френска Москва. 
Македония как се казваше по едно време? БИВША Югославска Република Македония.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

По тая логика комунизмът идва в България от френска Москва. 

Това не е логика! Това е историята! Историята на България!

Редактирано от Чичко Слон (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как един не изрази съгласие с автора на темата за същността на този путински акт ? :)

Всички рипнаха ужилено , сякаш са от руснаци по руснаци, от путинисти по първи путинисти .... :) Или ако не открита защита, как ние сме си виновни  ...

Просто се доказа всичко останало из другите теми :)

За пореден път.

Моето мнение го споменах вече, и почти всяка година с интерес наблюдавам дали ще се промени путинската доктрина с това унижение спрямо нас и българсктие заслуги

Уви...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ncl написа:

От този храст няма да излезе заек.

Интересно, как пък някой не пусна тема за изказването на Теди Москов...

А сеенето на раздори става точно с такива теми.

Ами не сме попаднали на него .. публикувай го .. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.