Премини към съдържанието
Optium

Неизпълнени клаузи в договора си към клиентите от страна на транснационалната компания Viber !

Препоръчан отговор

Миналата година за да направя опит как работи услугата Viber Out,  докато съпругата ми бе в командировка в  ОАЕ закупих кредит от Viber,

като им направих онлайн превод в лихтенщайнска банка !

Разговорите които проведох със съпругата ми от България излязоха ПЪЛЕН ПРОВАЛ, тъй като освен че изразходвах значителна част

от сумата си по кредита от валутния превод ,  когато тя се върна в България /тъй като тя там използуваше карта на TELENOR/

в месечната и сметка тук имаше вкарана допълнителна сума от 89 лева за роуминг, които тя трябваше да заплати !

При направените след това от мен справки на по-горно ниво те вече успяха да ме убедят че грешката при ползуването на тази услуга е моя,

тъй като тя функционирала само когато се осъществявало обаждане от наша територия към телефон в чужбина който

работи с чуждестранна карта !

След този злополучен мой експеримент в картата ми останаха около 5 евро, /които вече аз се страхувах да ги използувам/,

но затова пък направих нужните консултации с централата на Viber от където ме увериха да не се безпокоя,

тъй като те ми оставали в сметката ми до тогава докато имам инсталирано това приложение на компютъра и телефона си.

Преди една седмица ми дойде някакво съобщение от VIBER на английски език на което пишеше нещо относно този мой кредит,

но аз не му обърнах нужното внимание !  

Днес го търсих в телефона и лаптопа си но вече не можах да го открия!?

До вчера бях извън страната и нямах достъп до Интернет, телефон или компютър, но днес когато се прибрах и си отворих лаптопа

видях че кредита ми е НУЛИРАН и парите от него са изчезнали. 

Това окончателно оформи моето твърдо мнение че всяко едно добро начинание, попадне ли в ръцете на янките отвъд Океана,

с времето се деформира и става   . . .  лъжливо, крадливо и пошло !

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Optium написа:

Това окончателно оформи моето твърдо мнение че всяко едно добро начинание, попадне ли в ръцете на янките отвъд Океана,

с времето се деформира и става   . . .  лъжливо, крадливо и пошло !

Цитат

Собственик на приложението Viber е международната компания Viber Media с главен офис в Кипър,[4] с развойни центрове в Република Беларус (Минск,[5]Брест) и Израел.[6] Компанията е основана от израелците Талмон Марко и Игор Магазинник.[7] До февруари 2014 г. най-големи акционери във Viber Media са израелските семейства Шабтай (55,2% от акциите) и Марко (11,4%), а също американската компания IRS West (12,5%). От февруари 2014 г. 100% от акциите на компанията принадлежат на компанията Rakuten на японския милиардер Хироши Микитани.[8]

Източник: wikipedia

Редактирано от psytrip (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път четете съобщенията, г-н Сидов, а не ги подминавайте като знак STOP. И какво пише в договора? Прочетохте ли го целия? Теб те интересуват точките 7 и 8:

https://www.viber.com/en/viber-terms-use

PS: Жена ти е била в страна извън евро зоната, ти си й звънял на българската карта от viber, тя е приемала обаждането от него и е съвсем нормално тя да си плаща за роуминг. По-добре е било да си вземе някаква  карта от местния оператор, за избегнете начисления по теленора.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ined написа:

Е, и?

Е, и

признавам си че съм се предоверил на тази чифутска измишльотина VIBER и са ме измамили еднократно,

но вие щом сте от Варна и ако не сте евентуално свързан с групировката ТИМ,

вас ежедневно ви "работят" през гащите . . . господата Тихомир Митев, Иво Каменов и Марин Митев !

Редактирано от Optium

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Eclipse2G написа:

И какво пише в договора . . .!? 

А вие щом сте седнали да адвокатствувате на тази международна шайка мошеници, 

бихте ли ми обяснили тогава къде ми изчезнаха парите /след като не съм ползувал тази услуга/ от това потвърждение за

паричен превод което съм получил от VIBER преди една година:

Faktura_ot_Viber.jpg 

Редактирано от Optium
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава отиваш на следния адрес www.viber.com/billing-support и им обясняваш каква е ситуацията. Тука не сме Viber съпорт, че да ни занимаваш. И за твое сведение, поне се опитвам да помагам. Неблагодарна работа значи, г-н Сидов!

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си се размрънкал като не мислиш и плащаш нашенски роуминг? Какво общо имат Viber? Или вземаш местна карта, или връзваш безплатен интернет в хотела и летищата (ако го има) и говориш без пари. Ама нали не се мисли и само се мрънка. Всичките ти теми са едни такива - изтръпнало пенсионерски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. ..

преди 1 час, Филипов написа:

Всичките ти теми са едни такива - изтръпнало пенсионерски...

Не ценя като помощ вашите олигофренски и некомпетентни изказвания !

Смятам че сте млад и недодялан,

като се и надявам и живота  да ви "посмачка и очука" още,

след което сам ще си седнете на задника .

Редактирано от Optium
корекция на текст ! (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Optium написа:

. ..

Не ценя като помощ вашите олигофренски и некомпетентни изказвания !

Смятам че сте млад и недодялан,

като се и надявам и живота  да ви "посмачка и очука" още,

след което сам ще си седнете на задника .

Преди време беше нападнал модераторите в една тема, сега определени потребители...Изкарвате, че @ined бил обвързан с ТИМ, постовете на @Филипов били олигофренски. Хич не ви отива на годините Сидов да се държите по този детински начин. То вие не цените никаква помощ и мнение тук(и не само тук). В темата за снимките ви се каза нещо, че по добре да не ги пипате. Ама вие решавате, че знаете повече от хората във фотото. В темата за скайп ви се казва какво да правите и какво да теглите, дори съм и дал линк какво да изтеглите. Но сигурно пак ще решите, че това не е правилния начин и ще си намерите "решението" сам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се що модераторите го търпят в тоя сайт. На другите форуми вече са го изритали. Това, че на стари години е решил да се опитва да прави нещо хубаво, ама след като "сам" си решава проблемите, чий го дириш тука?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът на неадекватника е че генерализира проблема и не знае кой за какво отговаря, какво на кого е платил и какво да очаква срещу платеното.

Дал петарка на Viber - нещо от тези пари да не е както трябва? GSM операторът начислил роуминг - не знае ли че в чужбина се плаща такъв? Сигурно го пише в договора му и в общите условия и той се е подписал. По същината вече написах:

на 5.06.2017 г. в 11:12, Филипов написа:

Или вземаш местна карта, или връзваш безплатен интернет в хотела и летищата (ако го има) и говориш без пари.

Другото си е мрънкане. Изтръпнало - пенсионерско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.