Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След смъртта на Дейвид Рокфелер-старши, сега излезе новината и за кончината на Бжежински. Очевидно дори и безконечни трансплантации на органи и неограничени средства не могат да им осигурят живот вечен. Не че сме очаквали друго, макар и фигури от такъв ранг на моменти да изглеждат недосегаеми.

Цитат

Почина Збигнев Бжежински

Збигнев Бжежински, съветник за националната сигурност на президента Джими Картър, е починал на 89-годишна възраст.
Съобщението за смъртта му направи в социалните медии в петък вечерта дъщеря му, телевизионна водеща в Ем ЕС Ен Би Си, Мика Бжежински, като го нарече най-вдъхновяващия, любящ и предан баща, което би могло да има едно момиче, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Цитат
fc220e94-a007-443d-9207-873151e55b43.jpg
Former US national security adviser Zbigniew Brzezinski (L) and Former US secretary of state Henry Kissinger are pictured at the Nobel Peace Prize Forum in Oslo on December 11, 2016. (Photo by AFP)

Бжежински спомогна за събарянето на икономическите бариери между Съветския съюз, Китай и Запада и помогна на президента Картър за сближаването между лидерите на Египет и Израел Ануар Садат и Менахем Бегин, довело до споразуменията от Кемп Дейвид, припомня агенцията.

Но годините на президента Картър бяха белязани също от кризата със заложниците в Иран, която стана символ на провалите на неговата администрация.

През последните години Бжежински участваше в усилията за приобщаване на бившите съветски републики към НАТО.

Какво мислите по въпроса?

Ето какво казват за него някои от опонентите му: http://www.presstv.ir/Detail/2017/05/27/523328/Former-US-national-security-adviser-Brzezinski-dies-at-89

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един зъл гений по-малко!!! Няма как да кажа "Мир на праха му", при положение, че този човек е отговорен за избухването на толкова военни конфликти и за смъртта на милиони невинни хора!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Lumberman написа:

След смъртта на Дейвид Рокфелер-старши, сега излезе новината и за кончината на Бжежински. Очевидно дори и безконечни трансплантации на органи и неограничени средства не могат да им осигурят живот вечен. Не че сме очаквали друго, макар и фигури от такъв ранг на моменти да изглеждат недосегаеми.

Ето какво казват за него някои от опонентите му: http://www.presstv.ir/Detail/2017/05/27/523328/Former-US-national-security-adviser-Brzezinski-dies-at-89

"Новият световен ред ще се строи против Русия, върху руините на Русия и за сметка на Русия.”

Збигнев Бжежински, 1990

За човек, казал такова нещо не желая да мисля.

Пак бих казала същото, ако на мястото на Русия беше друга държава.

Мир на праха му.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Чакаме Сорос. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Джугашвили написа:

Един зъл гений по-малко!!! Няма как да кажа "Мир на праха му", при положение, че този човек е отговорен за избухването на толкова военни конфликти и за смъртта на милиони невинни хора!!!

Абсолютно ви подържам,

като отправям слава към Всевишния който започна бавно и целенасочено да си събира "вересиите",

след като преди месец си прибра изтърсака Рокфелер а и сега "Заслужилия борец срещу комунизма",

един от най-дейните конструктори в "Доктрината Рейгън - Горбачов" . . . за унищожаването на СИВ и Варшавския договор ! 

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 23 минути, Мойра написа:

"Новият световен ред ще се строи против Русия, върху руините на Русия и за сметка на Русия.”

Збигнев Бжежински, 1990

За човек, казал такова нещо не желая да мисля.

Пак бих казала същото, ако на мястото на Русия беше друга държава.

Мир на праха му.

Нормално- поляците мразят Русия в червата. Поамериканчените поляци, не ми се и мисли даже... яли са го много руския и знаят, че пак ще го ядат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тук са събрани цитати от книгата на Бжежински, "The Grand Chessboard" или "Голямата шахматна дъска":

http://www.takeoverworld.info/grandchessboard.html

Ето я книгата:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Grand_Chessboard

Ще си позволя да пусна само един от цитатите (на английски):

Цитат

[Referring to an area he calls the "Eurasian Balkans" and a 1997 map in which he has circled the exact location of the current conflict - describing it as the central region of pending conflict for world dominance -- map above]
"Moreover, they [the Central Asian Republics] are of importance from the standpoint of security and historical ambitions to at least three of their most immediate and more powerful neighbors, namely Russia, Turkey and Iran, with China also signaling an increasing political interest in the region. But the Eurasian Balkans are infinitely more important as a potential economic prize: an enormous concentration of natural gas and oil reserves is located in the region, in addition to important minerals, including gold." (p.124)

Природните ни залежи са "потенциална икономическа награда"... А аз мислех, че става въпрос за "износ на свобода и демокрация".

Ето и една доста подробна статия за Бжежински отпреди пет години:

Збигнев Бжежински и геополитиката

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не мога да се съглася с едно нещо- да определяме за "високоинтелигентни" хора, за които човешкия живот няма никакво значение. Това са най- обикновени сатрапи-те могат да бъдат хитри,но никога умни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Optium написа:

който започна бавно и целенасочено да си събира "вересиите",

Нещо много бавно го прави - все по на 80+.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борисов за Бжежински: Той имаше невероятен ум и беше важна фигура в историята

Spoiler
„Искрени съболезнования на семейството на Збигнев Бжежински. Той имаше невероятен ум и беше важна фигура в историята. ПОЧИВАЙ В МИР!“.

20.JPG

Българският премиер Бойко Борисов пусна и своя снимка с Бжежински и написа в Инстаграм: „Искрени съболезнования на семейството на Збигнев Бжежински. Той имаше невероятен ум и беше важна фигура в историята. ПОЧИВАЙ В МИР!“.

“Sincere condolences to the family of Zbigniew Brzeziński. He had an incredible mind and was an important figure in history. RIP!“ - гласи оригиналът на съболезнователния адрес.

"Правителството ви беше най-доброто. Вие сте най-знаковият български политик за последните 25 години." С тези думи се обърна покойният Збигнев Бжежински към Бойко Борисов на среща помежду им на 13 юни 2014 година.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, язе написа:

Не мога да се съглася с едно нещо- да определяме за "високоинтелигентни" хора, за които човешкия живот няма никакво значение. Това са най- обикновени сатрапи-те могат да бъдат хитри,но никога умни.

То за това го има разграничението между нечестив и праведен, зъл и добър. И кое е по-добре: зъл гений или добър, но прост човек?

И на мен ми е трудно да ги проумея тези "високоинтелигентни" хора... особено, когато интелектът им е довел до такива лоши плодове. По-скоро те попадат в графата на такива, които са имат за много умни, но всъщност са безумни. Това да смяташ, че някой ти дава право да определяш съдбата (живота или смъртта) на милиони хора с решенията си, е един вид да се издигаш наравно в Бога, да се обожествяваш сам себе си... Това никога не е водело до нещо добро. И за да вярваш противното или трябва да си дълбоко заблуден и извратен, или да си затваряш очите и ушите за очевидното.

Лошото е, че тези хора са живели до дълбоки старини, оставили са наследство, постигнали са много от целите си, и сега имат заместници, които да продължат каузата им. И наляво и надясно сега ще тръбят колко били велики. Само че това, което са градили, според мен има огромна цена, и не те са я платили, а невинни в повечето случаи хора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Lumberman написа:

Това за това го има разграничението между нечестив и праведен, зъл и добър. И кое е по-добре: зъл гений или добър, но прост човек?

И на мен ми е трудно да ги проумея тези "високоинтелигентни" хора... особено, когато интелектът им е довел до такива лоши плодове. По-скоро те попадат в графата на такива, които са имат за много умни, но всъщност са безумни. Това да смяташ, че някой ти дава право да определяш съдбата (или смъртта) на милиони хора с решенията, е един вид да се издигаш наравно в Бога, да се обожествяваш сам себе си... Това никога не е водело до нещо добро. И за да вярваш противното или трябва да си дълбоко заблуден и извратен, или да си затваряш очите и ушите за очевидното.

Лошото е, че тези хора са живели до дълбоки старини, оставили са наследство, постигнали са много от целите си, и сега имат заместници, които да продължат каузата им. И наляво и надясно сега ще тръбят колко били велики. Само че това, което са градили, според мен има огромна цена, и не те са я платили, а невинни в повечето случаи хора.

Сторено зло никога не остава безнаказано и в повечето случаи много по-голямо зло се стоварва върху поколенията на злосторника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох и във форума на Дневник - между другите радващи се мурзилки има и един несретник, който по собствените му думи току отвори поредната (виртуална)бутилка "Дом Периньон" с музикален съпровод на Азис. :) Първото по-вероятно да е "Бояришник" или неговият български вариант, но второто сигурно е вярно.

Не съм се интересувал подробно от биографията на този човек, но щом такива...хора напират да си излеят злобичката - значи предимно полезни неща е свършил. Например помогнал е да бъде сринат един "Съюз нерушим". ;) 

А тези, които се радват на неговата кончина(нещо неизбежно все пак) - дали и това ще са заслужили, когато стигнат и те дотам?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Новият световен ред ще се строи против Русия, върху руините на Русия и за сметка на Русия.

Збигнев Бжежински, 1990

Само заради тези думи, човека трябва да бъде уважаван и почитан завинаги, а в същото време това е уникална личност, чийто живот и дело трябва да бъдат изучавани в училище.

Мир на праха му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Lumberman написа:

В началото на 80-те години на вече отминалия ХХ век, един от най-видните стратези на американската политика – Збигнев Бжежински, поставя началото на откритата война срещу Православния свят: "След комунизма, най-големият враг на западната демокрация е Православието". Така, с едно изречение, полякът – католик обяви всички православни християни за врагове на демокрацията. До ден днешен г-н Бжежински нито е опровергал, нито се е извинил за безбожната си и дискриминационна политическа стратегия, която внушава абсурдната идея за тъждественост между комунизъм и Православие. Няколко години след обявяването на стратегически враг започва и подготовката за борбата с него. Колелото се задвижва през 1989 г. – с т.нар. "нежни революции" в Източна Европа.

http://www.pravoslavieto.com/docs/vojnata_sreshtu_iztochnata_tsarkva.htm

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, glen написа:

В началото на 80-те години на вече отминалия ХХ век, един от най-видните стратези на американската политика – Збигнев Бжежински, поставя началото на откритата война срещу Православния свят: "След комунизма, най-големият враг на западната демокрация е Православието". Така, с едно изречение, полякът – католик обяви всички православни християни за врагове на демокрацията. До ден днешен г-н Бжежински нито е опровергал, нито се е извинил за безбожната си и дискриминационна политическа стратегия, която внушава абсурдната идея за тъждественост между комунизъм и Православие. Няколко години след обявяването на стратегически враг започва и подготовката за борбата с него. Колелото се задвижва през 1989 г. – с т.нар. "нежни революции" в Източна Европа.

http://www.pravoslavieto.com/docs/vojnata_sreshtu_iztochnata_tsarkva.htm

Ако очаквате "Пулицър" за това забележително откритие - ще останете разочарован. :) Аз не бих заложил повече от 2 лева за достоверността на тази реплика. А дори да се окаже вярно - къде е абсурдното на това, че в някакъв момент т.нар. Православие е било подчинено на КГБ и съответно на сегашната служба-наследник. Сталин в началото е избивал свещеници и е закривал църкви, но по-късно се е сетил, че е по-добре да ги използва за свои цели(все пак християнството по принцип прави от хората овце и ги кара да чакат "светлото бъдеще"). Да сте чували израза "полковници в расо"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:
Цитат

Новият световен ред ще се строи против Русия, върху руините на Русия и за сметка на Русия.

Збигнев Бжежински, 1990

Само заради тези думи, човека трябва да бъде уважаван и почитан завинаги, а в същото време това е уникална личност, чийто живот и дело трябва да бъдат изучавани в училище.

Мир на праха му!

И какво точно за почит и уважение има в неговото изказване? Да се обявиш за враг на един народ до дупка? И против комунизма, който твоите собствени западни елити са измислили, финансирали и подкрепяли (докато не се е обърнал против тях)? И същият тоя ми хвалил недоразумението Борисов? Вие вярвате ли си наистина? Още повече, че и ние сме пострадали от неговите политики и идеологии. Живеем върху руините на България, която е била градена основна по време на соца, със всичките му извращения и издевателства. Разбирам, да унищожиш този режим и да го замениш с нещо по-добре и по-човечно, но това не се случи. Питайте милионите българи зад граница от хубаво ли са избягали.

Още по-жалко е накрая, че някои хора, които подкрепят Бжежински, наричат след това Русия "агресивна" - понеже търсели своето място под слънцето и не се примирявали с еднополярния свят. Свят, в който католици и англосаксонци имат "божествено право" да управляват.

И не се радвам на кончината му, но определено има въздишка на облекчение -- че и тяхното време ще дойде. И никой с добро няма да си ги спомня, ако въобще ги помнят след някое и друго десетилетие.

преди 1 час, sten90 написа:

Не съм се интересувал подробно от биографията на този човек, но щом такива...хора напират да си излеят злобичката - значи предимно полезни неща е свършил. Например помогнал е да бъде сринат един "Съюз нерушим". ;) 

А възможно ли е да има хора, които с основание да го ненавиждат? Или щом го ненавиждат, значи не са прави? Такава ли е логиката?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... ся да препоръчам до паметника на Рейгън се слага и паметник на Бжежински с охрана естествено. ;)

Сашко да задейства нещата. Йорданов де не другия ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, nikssi написа:

Така... ся да препоръчам до паметника на Рейгън се слага и паметник на Бжежински с охрана естествено. ;)

Сашко да задейства нещата. Йорданов де не другия ...

Ами то още има паркове и междублокови пространства в София. Може да се реализира, стига да има желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нагледно получихте отговор за положението в сектора...Аз съм безмълвен....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Омразата не е сила, а слабост. Омразата е предател- тя издава страха, а той те прави предвидим и обречен да загубиш. Е, мечтата на покойния, да строи нещо върху нечии руини, не се осъществи приживе... колко жалко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Мойра написа:

Сторено зло никога не остава безнаказано и в повечето случаи много по-голямо зло се стоварва върху поколенията на злосторника.

Цитирам една 83 годишна жена:

Цитат

Тръгнал цръвеко да носи клетва. Срещнал го един човек и го питал:

- Къде ки одиш бе?

- Да носа клетва.

- Е, кога ки стигнеш?

- Ааа, до девето коляно се ки стигна.

Ако на някой му е трудно с някой думички:

цръвеко - червеят

одиш - ходиш

носа - нося

ки - ще

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Идеята за световно господство съществува, откак съществува човека и все още не е осъществена от никой. Това е най- преследваната и в същото време, най- идиотската идея.

Винаги идва видовден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, glen написа:

В началото на 80-те години на вече отминалия ХХ век, един от най-видните стратези на американската политика – Збигнев Бжежински, поставя началото на откритата война срещу Православния свят: "След комунизма, най-големият враг на западната демокрация е Православието". Така, с едно изречение, полякът – католик обяви всички православни християни за врагове на демокрацията

Като цяло се вижда, че войната против традиционно православните държави я печелят. Положението и на България, и на Сърбия, Гърция е незавидно. Докато примерно това не може да се каже за Полша, Чехия, Унгария. Съвсем друго отношение на американците и друга политика. Няма я тая съсипия. Същевременно се подкрепят мюсюлманските държави (Албания, Турция). Аз виждам много повече прилики отколкото разлики между католици и православни, но очевидно православните, които не им цепят басма, са им голям трън в очите. Как може някой да се отделя от тяхната "велика цивилизация"?

Иначе войната на католическия Запад против православния Изток е многовековна, далеч не е от 80-те години на миналия век (това, което описваш, според мен, е по-явна съвременна фаза). Вижте една Хърватия, която по време на Втората Световна Война губи една трета от населението си (православни сърби) и още една трета бива прогонена от фашистите. Пострадали са дори католици, които не са одобрили геноцида. Всичко, за да я покатоличат. Да се чудиш какво "Божие царство на земята" ще наложат чрез всичките си злини и беззакония, пък ако ще Папата да облече най-белите одежди.

преди 6 часа, glen написа:

До ден днешен г-н Бжежински нито е опровергал, нито се е извинил за безбожната си и дискриминационна политическа стратегия, която внушава абсурдната идея за тъждественост между комунизъм и Православие.

Смешното е, че именно комунизмът е атака срещу православието. В СССР в началото дори променят календара и седмицата става с 5 ДНИ (т.нар. "Вечен календар"), с цел да отучат народа от свързаните с неделята религиозни традиции. И успяват донякъде. После решават да увеличат дните на шест (пет работни и един почивен), докато накрая не връщат оригиналната седмица (след десетина години). Такъв социален експеримент кой си е позволявал? Oще повече Ленин и Троцки получават финансиране от Ротшилд, който е придворен банкер на Ватикана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.