Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем: Когато получа съобщение в месинджър, без да го отварям, без да го прочета, даже и да не съм влизал от 2-3 часа примерно, веднага показва че съм онлайн или че съм неактивен от 1 минута, а аз даже не съм влизал, пробвах какво ли не, да го спра, но не се получава. Даже и на заключен телефон, когато съобщението ми изкочи на екрана, веднага ставам онлайн. Изпозлвам iPhone 6, ако е от значение. Моля да ми кажете как да го поправя.

Благодаря!

Редактирано от Svetoslav Petrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Android има опция Force Stop в настройките на приложенията, но при Apple не знам как се спира принудително. Аз лично избягвам месинджър и темподобни апликации, тъй като са доста бъгави, а и изтощават доста бързо батерията на телефона. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай Greenify ако нямаш руут хибернира(тоест спира приложение по твой избор и остава спряно докато ти не го стартираш.) само потребителските приложения, тези които не са системни.
Показва те на линия щото дори и да го затвориш то си седи в процесите активно е в рамта ии куп други ненужни приложения са активни само за да консумират ресурси и да ти показват реклами.. Ако не си на ограничен мобилен план, тоест си на лимит от няколко гигабайта не се чуди що свършват без да правиш нищо, за това или спирай интернета или приложенията консуматори които не ползваш. Принудително спиране!! А това приложение ги възпрепятства да се "събудят" сами, защото някой са нахални.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, нищо не се е оправило, пак продължава по същия начин. Помагайте, моля!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената причина е приложенията Facebook или Messenger да са ти активни и да си се свързал към интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох шанс на Facebook Messenger, но го намирам за много тежък, черпещ от ресурсите на телефона, та го отрязах още месец след появата му.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дадох шанс на Facebook Messenger, но го намирам за много тежък, черпещ от ресурсите на телефона, та го отрязах още месец след появата му.

Аз и "Lite" версията пробвах и нея не харесах, та изнамерих по-стара версия и сега съм с нея защото новата версия ее.. Почти 500мб пълна с анимацийки ненужни.. И копие на снапчат.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Mr.n0b0dy написа:

Единствената причина е приложенията Facebook или Messenger да са ти активни и да си се свързал към интернет.

Аз винаги ги изключвам от таск мениджъра. Странното е че, се оправя за кратко единствено когато избера от настройки на акаунта да ме Log out от всички места на които съм влизал, а аз влизам единствено от лаптопа (макар че винаги се отписвам) ми и от телефона. Сега когато не съм влизал от лаптопа, не го прави този проблем. Ама е досадно да се logg out отвсякъде всеки път и после да пиша пароли. Искам да разбера дали проблема е от устройствата или от акаунта ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да ги спираш от настройките в процесите нищо няма да стане защото те се "събуждат" автоматично, ползвай приложение от рода на Greenify за да ги държи спрени. Щом излизаш от браузър(от бутона log out) би трябвало да няма проблем според мен процесите в телефона ти правят проблема щото не ги спираш както трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Mr.n0b0dy написа:

И да ги спираш от настройките в процесите нищо няма да стане защото те се "събуждат" автоматично, ползвай приложение от рода на Greenify за да ги държи спрени. Щом излизаш от браузър(от бутона log out) би трябвало да няма проблем според мен процесите в телефона ти правят проблема щото не ги спираш както трябва.

В AppStore на Apple, няма Greenify. Други идеи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Monk M написа:

Спри Background Update на Месинджъра от настройките.

P.S -background-app-refresh-settings-howto-10

Спрян е за facebook и за messenger. Ето тъкмо влязох от на майка ми профила от лаптопа, писах си, получих съобщението на заключен телефон с включен интернет и от 27 минути, веднага изписа 1 минута без да си докосна телефона. Какво ще стане ако въобще спря Background App Refresh за всички приложения?

Спрях Backgr App Refresh за всички приложения и пак пробвах, но уви пак ме прави активен преди 1 минута. Някъде другаде е шибания проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.