Премини към съдържанието
sten90

Странно поведение на СИМ карта

Препоръчан отговор

Картата е на Виваком, предплатена и е от доста години. Когато телефона е близо до включените тонколони - през 20-30-40 минути се чува едно бибиткане - без да има реално обаждане. Предполагам, че телефона проверява за сила на сигнала и др. Дотук добре. Обаче по-късно забелязах, че служебния телефон - абонаментна карта на Мтел не прави така, с абонаментна карта пак на Виваком също го нямаше този ефект. Ето това ми е интересно - защо в единия случай е така, а в другите - иначе. И дали други са забелязали такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, sten90 написа:

Картата е на Виваком, предплатена и е от доста години. Когато телефона е близо до включените тонколони - през 20-30-40 минути се чува едно бибиткане - без да има реално обаждане. Предполагам, че телефона проверява за сила на сигнала и др. Дотук добре. Обаче по-късно забелязах, че служебния телефон - абонаментна карта на Мтел не прави така, с абонаментна карта пак на Виваком също го нямаше този ефект. Ето това ми е интересно - защо в единия случай е така, а в другите - иначе. И дали други са забелязали такова нещо.

Има го при всички оператори и е нормално. Просто не си дръж телефона близо до тонколоните. Както и не дръж магнити близо до ел. уреди или пък не дръж запалена газова горелка близо до ретината на окото си... Елементарни неща дето всеки прави без да се замисля и да пуска теми из форумите.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sten90 написа:

Това е нормално, просто радио частта осъществява комуникация, превключва между клетки и т.н. Тези действия зависят много от разположението на телефона и клетките, така че не можете да правите крайни заключения че "тази" го прави, "онази" - не

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи логично и на теория би трябвало да е така, но съм убеден, че на практика има разлика. Може би има някакви скрити настройки в телефона или е от разлика в покритието на операторите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sten90 написа:

Звучи логично и на теория би трябвало да е така, но съм убеден, че на практика има разлика. Може би има някакви скрити настройки в телефона или е от разлика в покритието на операторите...

Скрити настройки няма. Има различни величини при двата ти опита в този експеримент, което прави резултатите невалидни и незначителни. Обясни ти се защо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sten90 написа:

Винаги има разлика. Днес разположението на клетките е едно, утре може да има голямо събитие и доставчика да разположи мобилни клетки близо до вас. Всичко тече, всичко се променя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, sten90 написа:

Картата е на Виваком, предплатена и е от доста години. Когато телефона е близо до включените тонколони - през 20-30-40 минути се чува едно бибиткане - хххххххх

Телефона "комуникира" непрекъснато с "базата" системно и чисто комуникационно. Колкото повече услуги сте включили за трансфер, толкава по често. Колкото по - отдалечена клетка, толкова по силно! Лошо защитена апаратура, по - силно, по - отчетливо!

Нищо странно, необяснимо или опасно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.