Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при ъпдейт на Леново А1000

Препоръчан отговор

Имам 5mb System update, който след като се изтегли казва, че телефонът трябва да се рестартира за да започне инсталацията на ъпдейта. Дотук добре. Десет секунди след началото на инсталацията изписва "error" показва логото на Андроид как лежи и от него тече кръв. Рових адски много в интернет, много хора имат моя проблем, но никой няма решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този ъпдейт? Ако си изтеглил фърмуеъра, телефона трябва да се поднови с включено зарядно, защото може и батерията да е паднала, а може и паметта в телефона ти да е била недостатъчна. Системният ъпдейт иска минимум 400MB място. От къде изтегли този ъпдейт, от поддръжката на Леново или телефона автоматично го е изтеглил? Пробвай да махнеш батерията и изчакай 10 мин. и после пак я вкарай. Ако телефона е в гаранция, възползвай се от нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, peppone1 написа:

Какъв е този ъпдейт? Ако си изтеглил фърмуеъра, телефона трябва да се поднови с включено зарядно, защото може и батерията да е паднала, а може и паметта в телефона ти да е била недостатъчна. Системният ъпдейт иска минимум 400MB място. От къде изтегли този ъпдейт, от поддръжката на Леново или телефона автоматично го е изтеглил? Пробвай да махнеш батерията и изчакай 10 мин. и после пак я вкарай. Ако телефона е в гаранция, възползвай се от нея.

Стигнах до ъпдейта влизайки в "настройки", последвано от "about phone" и "system update". Ето и снимка.

Screenshot_2017-05-28-15-44-04.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е друг ъпдейт, различен от моя телефон. И защо менюто не ти е на български? Някои телефони имат функция за възстановяване на предишната версия, най-вероятно ще трябва в сервиз да го възстановят. А сега изобщо не ще да се включи ли, как тогава си направил снимката?

Тези телефони са адски неудобни, моят си стои още нов добре захлупен в калъфката, то трябва с две ръце да боравя с него, и когато набирам импулсни телефони, не мога да въведа съответната цифра от менюто  онази сричаща жена от гласовото меню казва че командата не е разпозната. И затова си ползвам стария, а на този само му плащам таксата.

Всички са неграмотни в тази държава, не знаят как едно гласово меню да направят като хората, също ТВ рекламите за фармацевтичните продукти със забързаното приказване накрая, звучат сякаш слушаш някаква невротичка. Как такива досадни реклами да ни накарат да купим техните продукти? Така и интерфейсът на тези телефони и таблети е много объркващ, за да набереш един номер трябва да преминеш през безброй препятствия.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, peppone1 написа:

когато набирам импулсни телефони, не мога да въведа съответната цифра от менюто 

Kakво им е различно на импулсните телефони че не можеш да ги набираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различното е че когато трябва да набера цифрата, телефонът вече е угаснал и клавиатурата е изчезнала и трябва да отворя отново предишния прозорец и да излезе клавиатурата, а тогава вече е станало прекалено късно, но дори и предварително да го подготвя, пак не приема опцията. Докато такива трудности с нормален телефон не съм имал и при най-досадните импулсни номера със сричащи или заекващи лелки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, peppone1 написа:

Това е друг ъпдейт, различен от моя телефон. И защо менюто не ти е на български? Някои телефони имат функция за възстановяване на предишната версия, най-вероятно ще трябва в сервиз да го възстановят. А сега изобщо не ще да се включи ли, как тогава си направил снимката?

Тези телефони са адски неудобни, моят си стои още нов добре захлупен в калъфката, то трябва с две ръце да боравя с него, и когато набирам импулсни телефони, не мога да въведа съответната цифра от менюто  онази сричаща жена от гласовото меню казва че командата не е разпозната. И затова си ползвам стария, а на този само му плащам таксата.

Всички са неграмотни в тази държава, не знаят как едно гласово меню да направят като хората, също ТВ рекламите за фармацевтичните продукти със забързаното приказване накрая, звучат сякаш слушаш някаква невротичка. Как такива досадни реклами да ни накарат да купим техните продукти? Така и интерфейсът на тези телефони и таблети е много объркващ, за да набереш един номер трябва да преминеш през безброй препятствия.

След като ъпдейта крашне, стои 1 минута и после се рестартира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Waterstone7474
      Здравейте на всички, днес открих този сайт😲 и останах много впечатлен като четох форума, така че реших да си направя регистрация и да попитам за съвет. Имах Lenovo Y580 от 2012, но се повреди и ми казаха че не може да се оправи. Тогава се поохарчих, но пък 8 години, включително досега, без проблем играх лига на минимум 60 fps (макар че в началото вдигаше към 240, а сега към 80). Развъртях сайтовете и се спрях пак на Lenovo, този път Legion 5. Въпросът е точно каква спецификация ще ми пасва най-добре за лига в дългосрочен план:
      1. Процесор - Intel i5 (10300H  4.5GHz ) или i7 (10750H   5GHz) ? Знам, че лига е много по-зависима от CPU-то и специално 1-core clock, но струва ли се тази разлика в представянето за 200лв разлика в цената? Дали i7 ще ми даде екстра години или две, или така или иначе като нагрее след първата минута тези 5GHz са неизползваеми (четох че не могат да се използват при темп. над 80 градуса)? Иначе Ryzen наистина са страхотни, но тъй като ще го използвам главно за гейминг, ще се спра на Intel заради по-ниския CAS-Lateny и по-високата турбо честота. Относно RAM-та и 8GB сега ме устройват, след време ще си купя нови две 8-ци и ще ги сложа на dual-channel.
      2. Видеокарта - GTX1650 Ti (4GB GDDR6) или GTX1660 Ti (6GB GDDR6)? Засега и двете са overkill за LoL, знам, но искам поне 5 години да нямам притеснения дали ще забива играта или не. 1660 Ti e към 40% по-бърза, но към има по-висок TDP и може да загрява повече..
      3. Откъде да направя покупката? Досега съм пазарувал от технополис, но там няма всички спецификации. Какво ви е мнението за магазините eMAG и Ardes?
      Вариантите стават 4, ето най-евтиния и най-скъпия. Просто много ги премислям нещата и не знам дали не давам излишно пари с по-мощните варианти😀
    • от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от Атанас Димов
      Здравейте трябва да се спавя със следното нещо. Порта за зареждане на лаптоп леново се мести.Работи зарежда си но постоянно бяга порта. От телефон съм и не ми позволява да кача видеото затова ще поставя линк:  паролата е от 1до9

Не знам как да го оправя.
    • от iva98
      Здравейте, преди няколко дена си закупих нов лаптоп без операционна система - Lenovo Ideapad S145-15IGM. Инсталирах Windows 10 но впоследствие се сблъсках с доста неприятен проблем, а именно че се оказа, че тъчпадът не работи. Въобще не го засича самия лаптоп. Инсталирах всички необходими драйвъри, включително от официалния сайт на Леново Synaptics и Elan, не се показват никакви грешки, когато отворя Device Manager-a, но липсват всякакви настройки що се отнася до тъчпада. Все едно го няма просто. Свързала съм отделна мишка, с която няма проблеми. Освен че липсва настройка в Device Manager-a за тъчпада, липсва и в BIOS, и в Control Panel. Прикачвам съм скрийншоти, от които е видна ситуацията. Опитах с натискането на Fn + F6, отново без резултат. Отделно сканирах за евентуални липсващи драйвъри, но не показва такива. 😔Уиндоусът е 10, х64. 

• от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с Lenovo Thinkpad Edge model: 0301-gxg, лаптопа няма батерия и работи само при включено зарядно. Както си работи и по някое време се изключва. Смених с друг захранващ кабел, но уви .. същото. Мисля си че може да е нещо от дънната платка и не съм сигурен дали тази тема е в правилната категория и се извинявам ако е така. Ако някой знае как се решава този проблем..
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване