Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет драги съфорумци! реших да си закупя ново дъно като заменя старото с ново,тай като старото e с поддръжка  FM2+/FM2 на GA-F2A88XM-HD3 бих казал много читаво дънце но си има и минуси именно заради FM2+ сокета го сменям затова ще го пускам за продан! но преди това реших да  си купя ново с поддръжка (FM3+) затова искам вашите мнения относно два модела тай като не съм много на ТИ в тази област.  До момента съм се спрял на два модела на Gigabye и като цяло съм много доволен ето ги и тях-
(Gigabyte 990FXA-UD3 R5, socket AM3+) Линк
Gigabyte GA-970-Gaming, Socket AM3+  Линк

бюджет-250лв
Приемам всякакви съвети и препоръки.
Благодаря Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне аз не бих наливал толкова пари в стара платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, PopoFF написа:

Привет драги съфорумци! реших да си закупя ново дъно като заменя старото с ново,тай като старото e с поддръжка  FM2+/FM2 на GA-F2A88XM-HD3 бих казал много читаво дънце но си има и минуси именно заради FM2+ сокета го сменям затова ще го пускам за продан! но преди това реших да  си купя ново с поддръжка (FM3+) затова искам вашите мнения относно два модела тай като не съм много на ТИ в тази област.  До момента съм се спрял на два модела на Gigabye и като цяло съм много доволен ето ги и тях-
(Gigabyte 990FXA-UD3 R5, socket AM3+) Линк
Gigabyte GA-970-Gaming, Socket AM3+  Линк

бюджет-250лв
Приемам всякакви съвети и препоръки.
Благодаря Поздрави!

fm3 такъв сокет няма.Тия който си ги дал са ам3+ и това означава и смяна на процесор с някой FX.

Редактирано от Year Zero (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Year Zero написа:

fm3 такъв сокет няма.Тия който си ги дал са ам3+ и това означава и смяна на процесор с някой FX.

То си е логично че ще се сменя с FX затова искам мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX не си заслужават ама изобщо ! Минимумът, който трябва да вземеш е това : 

ASROCK AB350 PRO4 ATX AM4 
AMD RYZEN 5 1400 3.2GHZ AM4 
8G DDR4 2400 ADATA 

Обща стойност - 647.06 лв. с ДДС

Лично за мен това няма много смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не мога да разбера защо това дъно да е минимума? Очевидно не е най-евтиното а и малко хора се занимават с видеообработка за да дава пари за 4 слота за рам.

http://www.vario.bg/asrock-ab350m-90-mxb580-a0uayz

Спестява от раз 55 лв. а по-скъпото дъно нито има повече фази нито е с повече гаранция просто има безсмислени екстри като

няколко изхода за вгр. графика каквато реално няма възможност за CrossFire което реално никой не го вълнува и излишни слотове за рам. 

Въпреки това за 250 лв. няма как да стане работата. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.