Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, имам следния проблем. Преди няколко дни закупих MSI GTX 970 4G Gaming. Инсталирах я на дъното и всичко дотук беше добре. Същият ден закупих и 8gb Corair Vengeance ram ddr3 и чисто ново захранване Raidmax Thunder V2 735w 80+ Bronze.
Всичко работи както трябва, но забелязвам голям Performance drop&low gpu usage в игрите, в сравнение с други карти като тази и в сходни конфигурации в интернет. Процесора ми е i3 4170-3'7 Ghz, знам, че малко или много ботълнеква картата, но чак пък толкова.. В The Crew на минимални настроики Off/Low Не мога да кача над 55fps, GTA V-1280x1024, Medium to High, 50-60 fps без Vsync.. Следя поведението на картата докато играя с MSI Afterburner и не вдига над 60 градуса over load, не вдига над 50-60% gpu usage, процесора не грее над 70 градуса.. Кутията има добър поток на въздух от 2 120мм вентилатора, така, че за thermall throtling не може да се говори. Използвах DDU за да изчистя старите драйвери на старото видео, инсталирах новите със Geforce Experiance, без нея също, няма резултат. Махнах едната плочка РАМ, (защото преди да взема 8, имах 4+2, и сега съм с 12), също няма резултат.. Настроих от опции на захранването всичко да е на High Prformance, в Nvidia Control Panel  in Global Settings също избрах Prefer Maximum Performance, но уви. А да спомена, че на бенчмарковете картата бичи на 99-100% и вади страхотни резултати на 1080р и 1440р.. Проблема идва когато играя игри.. На Unigine Valley Extreme HD Preset вади 3441 резултат - 1080р.

Комфигурация:

CPU: Intel Core i3 4170 3.7Ghz
MOBO: Asrock H-81M-DG4 LGA 1150
GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G
PSU: Raidmax Thunder v2 735w 80+ Bronze
RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz
2x 120mm Fans
1 TB Seagate HDD 3.5
..

Благодаря ви предварително, силно де нуждая от адекватен отговор и решение, защото е ужасно чувството да имаш horsepower и да не можеш да я използваш.. :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видеокартата колко грее?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало, си изтегли най-новия драйвер на Nvidia и като го инсталираш/преинсталираш му дай отметката Clean Install. Ако пак го имаш проблема, ще търсим другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jorkata9898 написа:

Не вдига над 60-65 по време на игра с 20% fan speed

Как гледаш тези темепратури. Инстаирай си програмата AIDA и натовари компютъра,за да видим точно темепратурите под товар. Трудно ми е да повярвам, че под товар тази 256 битова видеокарта не вдига повече от 60 градуса при 20% въртене на вентилаторите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова ли е картата или втора ръка ? Ако е нова си се прецакал това е най-куцата карта на Nvidia от GTX 900 серията с нейните 3.5+0.5 видео рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Azhen написа:

Нова ли е картата или втора ръка ? Ако е нова си се прецакал това е най-куцата карта на Nvidia от GTX 900 серията с нейните 3.5+0.5 видео рам

Втора ръка е картата, знам за нейната просовута рам, но не би трябвало да е проблем , защото досега не съм я виждал да надвишава 3К видео-рам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, jorkata9898 написа:

Добър ден, имам следния проблем. Преди няколко дни закупих MSI GTX 970 4G Gaming. Инсталирах я на дъното и всичко дотук беше добре. Същият ден закупих и 8gb Corair Vengeance ram ddr3 и чисто ново захранване Raidmax Thunder V2 735w 80+ Bronze.
Всичко работи както трябва, но забелязвам голям Performance drop&low gpu usage в игрите, в сравнение с други карти като тази и в сходни конфигурации в интернет. Процесора ми е i3 4170-3'7 Ghz, знам, че малко или много ботълнеква картата, но чак пък толкова.. В The Crew на минимални настроики Off/Low Не мога да кача над 55fps, GTA V-1280x1024, Medium to High, 50-60 fps без Vsync.. Следя поведението на картата докато играя с MSI Afterburner и не вдига над 60 градуса over load, не вдига над 50-60% gpu usage, процесора не грее над 70 градуса.. Кутията има добър поток на въздух от 2 120мм вентилатора, така, че за thermall throtling не може да се говори. Използвах DDU за да изчистя старите драйвери на старото видео, инсталирах новите със Geforce Experiance, без нея също, няма резултат. Махнах едната плочка РАМ, (защото преди да взема 8, имах 4+2, и сега съм с 12), също няма резултат.. Настроих от опции на захранването всичко да е на High Prformance, в Nvidia Control Panel  in Global Settings също избрах Prefer Maximum Performance, но уви. А да спомена, че на бенчмарковете картата бичи на 99-100% и вади страхотни резултати на 1080р и 1440р.. Проблема идва когато играя игри.. На Unigine Valley Extreme HD Preset вади 3441 резултат - 1080р.

Комфигурация:

2x 120mm Fans
1 TB Seagate HDD 3.5
..

Благодаря ви предварително, силно де нуждая от адекватен отговор и решение, защото е ужасно чувството да имаш horsepower и да не можеш да я използваш.. :D:D

Имам доста клипчета с тая карта, но клокната. Имам и от GTA 5. Правил съм и тестове с две ядра +HT...нещо като твоя процесор. Ето как е при мен с Xeon E3 1230V2 на 3.56 GHz. Давам линк към момент, когато процесора спъва картата, макар да е с 8 нишки:

Виждаш къф як дроп има, макар да е с 4 ядра и 8 нишки процесора. Намали тая настройка, дето показвам - за дистанцията и кажи как е. 

Ето и един клип с GTX750Ti, дето съм дал Xeon-a  с две ядра + HT на 3.9 GHz, КОето трябва да е равно на твоя i3 4170@3.7GHz:

Процесора виждаш се товари яко, но кадрите доста малко.  Ето линк към момента, дето съм дал дистанцията на максимуим:

Гледай как и GTX750Ti  е спъвана. 

Просто процесорът ти не е за тая карта. На нея и трябва процесор с 4 ядра на поне 4 GHz, за да нямаш никакъв дроп. 

Но може да има и друго. Случвало ми се е. Аз съм с монитор на Филипс и бях инсталирал софтуера на Филипс за монитора. Имаше някакъв бъг явно, който водеше до натоварване на едно от ядрата на 100% по време на игра. Това водеше и до голям дроп. Виж да нямаш някакъв подобен софтуер или нкоя гадинка, дето да ти товари процесора или видеокартата.

преди 1 час, jorkata9898 написа:

Втора ръка е картата, знам за нейната просовута рам, но не би трябвало да е проблем , защото досега не съм я виждал да надвишава 3К видео-рам..

Прав си, паметта не прави проблем, но трябва да си с Win 10. При Win 7  имаше проблеми при мен.

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Как гледаш тези темепратури. Инстаирай си програмата AIDA и натовари компютъра,за да видим точно темепратурите под товар. Трудно ми е да повярвам, че под товар тази 256 битова видеокарта не вдига повече от 60 градуса при 20% въртене на вентилаторите

Еми време е да повярваш Емо. Не бива така да се включваш в теми, от които нищичко не разбираш.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комфигурация:

2x 120mm Fans
1 TB Seagate HDD 3.5
..

Първо си оправи температурата на процесора, че като прехвърли 65 градуса се лигави а при 70 градуса дори и игрите сечат и доста се замисля компютъра дори и папка да отвори.

Нормалната температура под товар е до 60 градуса през летните жеги. Знам много добре възможностите на този процесор и на тази карта, понеже ги имах, като процесора го махнах при първа възможност.

Процесора не става за тази карта. Ако искаш да  понатовариш картата ще трябва да запомниш колко е fps при минимални настройки на графиката и да увеличаваш графичните настройки в играта докъто започне да спада fps.

По принцип, не би трябвало да ти е проблем ако картата не се товари пълноценно а стои на 50 или 60% товар.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, nikolela написа:

Първо си оправи температурата на процесора, че като прехвърли 65 градуса се лигави а при 70 градуса дори и игрите сечат и доста се замисля компютъра дори и папка да отвори.

Нормалната температура под товар е до 60 градуса през летните жеги. Знам много добре възможностите на този процесор и на тази карта, понеже ги имах, като процесора го махнах при първа възможност.

Процесора не става за тази карта. Ако искаш да  понатовариш картата ще трябва да запомниш колко е fps при минимални настройки на графиката и да увеличаваш графичните настройки в играта докъто започне да спада fps.

По принцип, не би трябвало да ти е проблем ако картата не се товари пълноценно а стои на 50 или 60% товар.

Знам, че със сигурност ще ми трябва по-мощен процесор, но се бях уплашил, данеби нещо да има повредено в картата..Благодаря за отговора :)

преди 42 минути, bildera_ написа:

Имам доста клипчета с тая карта, но клокната. Имам и от GTA 5. Правил съм и тестове с две ядра +HT...нещо като твоя процесор. Ето как е при мен с Xeon E3 1230V2 на 3.56 GHz. Давам линк към момент, когато процесора спъва картата, макар да е с 8 нишки:

Виждаш къф як дроп има, макар да е с 4 ядра и 8 нишки процесора. Намали тая настройка, дето показвам - за дистанцията и кажи как е. 

Ето и един клип с GTX750Ti, дето съм дал Xeon-a  с две ядра + HT на 3.9 GHz, КОето трябва да е равно на твоя i3 4170@3.7GHz:

Процесора виждаш се товари яко, но кадрите доста малко.  Ето линк към момента, дето съм дал дистанцията на максимуим:

Гледай как и GTX750Ti  е спъвана. 

Просто процесорът ти не е за тая карта. На нея и трябва процесор с 4 ядра на поне 4 GHz, за да нямаш никакъв дроп. 

Но може да има и друго. Случвало ми се е. Аз съм с монитор на Филипс и бях инсталирал софтуера на Филипс за монитора. Имаше някакъв бъг явно, който водеше до натоварване на едно от ядрата на 100% по време на игра. Това водеше и до голям дроп. Виж да нямаш някакъв подобен софтуер или нкоя гадинка, дето да ти товари процесора или видеокартата.

Прав си, паметта не прави проблем, но трябва да си с Win 10. При Win 7  имаше проблеми при мен.

Еми време е да повярваш Емо. Не бива така да се включваш в теми, от които нищичко не разбираш.

Благодаря за изчерпателният отговор.. :) ,, Иначе в по-gpu demanding игрите се справя добре, в нфс 2015 лети с 80фпс на ултра, понякога дропва до 50, и пак дкача нагоре,, качва и до 90-100 на места, значи картата остава, а се търси нив процесор задължително за по-добър преформънс,, да ми предложиш добър за моето дъно?? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да спомена, че на бенчмарковете картата бичи на 99-100% и вади страхотни резултати на 1080р и 1440р.. Проблема идва когато играя игри.. На Unigine Valley Extreme HD Preset вади 3441 резултат - 1080р.

На тези бенчмаркове не участва активно процесора и за това картата си показва възможностите. Картата си иска 4-ри ядрен процесор по възможност с близка честота до 4GHz.. В твоя случай I7  с DDR3 рам или минимум I5 но с DDR4 рам ще са таман за картата ти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, jorkata9898 написа:

Знам, че със сигурност ще ми трябва по-мощен процесор, но се бях уплашил, данеби нещо да има повредено в картата..Благодаря за отговора :)

Благодаря за изчерпателният отговор.. :) ,, Иначе в по-gpu demanding игрите се справя добре, в нфс 2015 лети с 80фпс на ултра, понякога дропва до 50, и пак дкача нагоре,, качва и до 90-100 на места, значи картата остава, а се търси нив процесор задължително за по-добър преформънс,, да ми предложиш добър за моето дъно?? :)

Ами аз казах. Процесор с 4 ядра, дето да минава 4 GHz. Но дори и по-ниска честота да е, пак ще са по-добре истински 4 ядра. просто ще трябва да се примириш с малко по-ниските кадри при CPU  зависимите игри. А ако играеш с вертикална синхронизация, може да я пуснеш, дори процеосра да не дава много над 60  fps. Пък и на 50  fps  може да се играе, ако не те дразни картината или някакъв лаг. и като казах лаг, пробвай да пуснеш fast sync  от драйверите и виж как ще е . Ето къде се намира:

2017-05-30_172150.jpg.0ad6da4ea3e0529afce1d57ceaeeea7d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jorkata9898 написа:

Това ми е достатъчно. И откъде си я купил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Това ми е достатъчно. И откъде си я купил?

От човек, не от магазин, но това не смятам, че е важно при положение, че се съгласяваме, че процесора ми жестоко ботълнеква картата, а тя на бенчовете вади сходни резултати с другите 970-тки и не грее фатално, тоест крайният консенсос е, че вината е в процесора и ми трябва нов(мога и дъно да сменя, за да имам избор), днес тествах отново GTA V без advanced graphics, на high, fxaa on, си държи 60-70 фпс, в града пада на 50, значи мненията ни по темата се оправдават гледайки как perform-ват картата и процесора заедно. Тоест трябва ми нов процесор. :))

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jorkata9898 написа:

От човек, не от магазин, но това не смятам, че е важно при положение, че се съгласяваме, че процесора ми жестоко ботълнеква картата, а тя на бенчовете вади сходни резултати с другите 970-тки и не грее фатално, тоест крайният консенсос е, че вината е в процесора и ми трябва нов(мога и дъно да сменя, за да имам избор), днес тествах отново GTA V без advanced graphics, на high, fxaa on, си държи 60-70 фпс, в града пада на 50, значи мненията ни по темата се оправдават гледайки как perform-ват картата и процесора заедно. Тоест трябва ми нов процесор. :))

Ако този човек я е тормозил не е нужно картата да грее, за да умира. Вече имаше доста такива теми във форума с продадени карти с остатъчна гаранция, които са ползвани за копаене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емил Костов написа:

Ако този човек я е тормозил не е нужно картата да грее, за да умира. Вече имаше доста такива теми във форума с продадени карти с остатъчна гаранция, които са ползвани за копаене.

Да точно на там биех и аз че може би картата е ползвана за копане и сега започва да си проличава , но пък в този случай builder-a е прав и сигурно е само ботълнека от процесора щом автора казва че при други игри които са по-тежки от към GPU си е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях видял само един човек да копае с Nvidia карта и то беше 750ti, не вярвам този да си е правил такива малоумни експерименти, след като изобщо не си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви се, не пишете глупости. Кой копае с GTX970? Моята карта е същата, ако някой не знае - MSI GTX970 Gaming 4G. Купих я,, още преди да се появи официално на бг пазара, тоест чаках десетина дена за доставка, че нямаше наличности. От първата серия е, с проблемния вентилатор, който спираше при температура, задържаща се около 60 градуса, а другия ускорява на макс. Трябва да се побутне леко спрелия вентилатор, за да се нормализират нещата. Но това се случва много рядко. Поне при мен, защото за да се случи, трябва да има условия за задържане на температурата около и малко под 60 градуса. Тогава BIOS  се обърква и е възможно единия вентилатор да се засили на максимум, а другия да спре. По принцип се получава лятото, когато се играе с вертикална синхронизация и си в менюто на някоя игра, което не товари картата много. Тоест, температурата трябва да почне да пада под 60 и после да се качи над 60. Става и когато чрез alt+tab или друга клавишна комбинация се излезе на десктопа, а играта продължава да товари картата на заден план. Но пак условието е, температурата да е около 60 градуса. Това е така, защото при тая температура се включват вентилаторите. Дотогава картата е в пасивен режим на охлаждането и вентилаторите не работят. За да се изключат обаче вентилаторите, температурата трябва да падне около 50 градуса. И точно тук някъде се объркват нещата и единия вентилатор спира, другия се развърта на максимум. Но пак казвам, това при мен се случва да кажем веднъж на месец или два, в зависимост от околната температура и игрите, които играя. 

Та да продължа историята на картата. Купена е преди две години и половина. От първия ден съм я клокнал максимално и играя така всички игри. На десетия ден промених и BIOS, разрешавайки по-високо TDP,  а от там и по-големи възможности за клок. Винаги така ползвам видеокартите си. Все още е жива, но аз винаги играя игрите с вертикална синхронизация, която позволява видеокартата да не се товари максимално, а от там да грее и вероятност за проблеми. Мнението ми е, че що се дадат определени пари, трябва непременно да се направи поне 15-20% клок, за да се избият тия пари. Тоест, все едно си дал по-малко пари за по-скъпа видеокарта. Откакто се помня и се занимавам с игри, винаги съм с клокнати на максимум и процесор и видеокарта. Няма празно. Който иска да дава хиляди и да постига колкото постига GTX970  след клок. Негов си проблем. При внимателна експлоатация, няма проблеми една клокната видеокарта да издържи дълги години. Поне докато се появят три пъти по-бързи видеокарти на нейната цена. А появят ли се такива, значи е време да се разкара тая стара видеокарта, щото пък и драйверната поддръжка ще е почти на нула.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 5 месеца ползвам 7970-ката с единия вентилатор въртящ доста по-бавно от другия, грипирал ли е какво му е и аз не знам. Не го и оправям, защото температура от 70 градуса за такава карта не е никакъв проблем, корави тояги са AMD-тата... Колко карти има копачки, дето още работят на разни домашни PC-та...В едно съм сигурен i3 4170 яко спъва GTX 970.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви адски много за изчерпателните отговори, много ми помогнахте да разбера какъв точно е проблема, макар и да знаех, че малко или много процесора спъва картата.. А сега докато съм още с i3-ката, има ли смисъл да клоквам картата, тъй като нали и без това не работи на 100% с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да получиш повече производителност. Като Upgrade бих ти препоръчал да вземеш нещо на нова платформа ако имаш финансова възможност. В друг случай бутай настройките надолу и пускай VSYNC. 

Редактирано от Монката (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Монката написа:

Не, няма да получиш повече производителност. Като Upgrade бих ти препоръчал да вземеш нещо на нова платформа ако имаш финансова възможност. В друг случай бутай настройките надолу и пускай VSYNC. 

Винаги има смисъл от  overclok както на картата така и на процесора, стига да има такава възможност.

Стария ми процесор  i3 4170 и GTX 970, до 10 fps прираст от клок на картата.

А това е разликата при клок на процесора, макар и вече да съм с друг.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.06.2017 г. в 7:13, nikolela написа:

Винаги има смисъл от  overclok както на картата така и на процесора, стига да има такава възможност.

Оф, човек. DIRT Rally  не е изобщо процесорно зависима игра. Тя си върви отлично с кой да е i3,  дори неклокнат и по-стар от твоя. Естествено, че като клокнеш видеокартата, ще имаш и повече фпс, след като процесора не спъва видеокартата. Ама в тая тема се говори за това, че така и така картата не се товари на макс и има ли смисъл клока. Всеки сам си преценява, но дори да клокне картата, тя ще почне да се товари още по-малко, след като процесора я спъва така, че е все едно дали е клокната или не. Това е като да наливаш през фуния масло и да сипваш толкова, че фунията да е 2-3 сантиметра пълна. Като почнеш да сипваш повече и фунията почне да се пълни, преминалото масло ще си остане същото или съвсем малко повече заради гравитацията. така и видеоакртата съвсем малко може да си подобри кадрите, защото още повече се запълва работата на процесора в моментите, когато все пак видеоакртата не е спъвана, но това не се отчита от мониторинга. 

Аз също съм на мнение обаче, че когато процесора спъва картата, то тя много по-безопасно може да се клокне, без това да доведе нито до по-високи температури, нито до по-голяма деградация. Това е така, щото процесора не позволява картата да се товари добре. Когато обаче се сложи добър процесор, то вече може да се появят и проблемите - краш на драйверите, по-високи температури и така нататък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Anton Markov
      Здравейте колеги,
      От скоро имам проблем с моята локална мрежа. Имам два последователно свързани рутера и един суич. Връзката междъ тях е следната:
      света -> (switch) TP-LINK TF-S 1005D -> (1st router ip: 192.168.1.1) ZTE ZXHN H118N (има няколко устройства свързани към това устройство) -> (2nd router ip: 192.168.185.1) Linksys WRT54GL (моите устройства като: моб телефон, компютър и лаптоп) 
      Проблема е от около 1 седмица и по някаква причина между 1ви и 2ри рутер отвреме-навреме няма връзка. Дори като е включен кабела идващ от първият рутер към лаптопа или компютъра, пак няма интернет. Но докато съм свързан към WI-FI на първият рутер изведнъж по някое време от нищото идва и спира интернета на вторият. Вторият ми е много важен и не знам как бих работил без него. Надявам се някой да може да ми помогне с намирането на проблема.
    • от User15
      Здравейте имам проблем с каране на колата на бензин. На празен ход си работи нормално, когато тръгна да превключвам забива. Когато колата загрее започва да забива по малко, a на газ си е добре. Някой има ли идея какъв може да е проблема? Колата е NIssan Terrano 2.4.
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от loki9889
      Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
      Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
      Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
      Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
      Няма вируси на лаптопа.
      А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.