Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Настана време да сменям щайгата! :)

Новият компютър ще се ползва за игри основно. Игрите, които разцъквам не са претенциозни (CS:GO, GRID Autosport, Hearthstone ;)), но искам да мога да играя GRID на 50" TV без лаг (няма нужда детайлите да са на high). Това, на което съм се спрял е следната количка: http://nikem-bg.net/cart/57959p1r57906p1r54978p1r56729p1r56331p1rf.html + това видео: http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1060-armor-6g-oc-v328-002r

Моля ви за съвет - дали ще свърши това, за което смятам да го използвам и ако случайно съм прекалил с някой от компонентите да ми предложите друг по-евтин, който също би свършил работа.

Благодаря предварително на отзовалите се! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, niki292002 написа:

Този телевизор с каква резолуция е ?

FHD, но за играта може и на по-ниска да се пусне, стига да върви .. :)

Ако може някой поне да ми каже дали видеото си струва парите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е предостатъчна а цената е нормална. Все пак повечето хора биха ти препоръчали RX 580 8GB за по-малко пари но трудно се намира и обикновено се чака понеже са с поръчка.

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-8GD5-11265-01-20G_prod_VCRSAPPHIRE112650120G.html?ref=prod

ЖАР принципно държат малко по-високи цени тоест във Варио или Никем вероятно би излезнала някой лев по-евтино но не е задължително пък и не е налична в нито един от двата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Картата е предостатъчна а цената е нормална. Все пак повечето хора биха ти препоръчали RX 580 8GB за по-малко пари но трудно се намира и обикновено се чака понеже са с поръчка.

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-8GD5-11265-01-20G_prod_VCRSAPPHIRE112650120G.html?ref=prod

Благодаря! Последен въпрос - захранването достатъчно ли е за тази видео карта?

Колко време се чака за RX580 обикновено?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно но ако говорим за бюджетно (съдя от цената му) бих ти препоръчал по-скоро това (полу-модулно) - http://www.vario.bg/evga-600-bq-600w-110-bq-0600-k2

Повече инфо - https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=110-BQ-0600-K1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Напълно но ако говорим за бюджетно (съдя от цената му) бих ти препоръчал по-скоро това (полу-модулно) - http://www.vario.bg/evga-600-bq-600w-110-bq-0600-k2

Благодаря за конкретните отговори! Смятам да пристъпя към поръчка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RX 470/80/570/80 ги няма никъде, защото се оказва,че все пак имало още хляб в копането и народа се е хвърлил да копае яко с тях като най-доброто съотношение цена/разход/скорост. Оня ден срещнах статия по темата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

RX 470/80/570/80 ги няма никъде, защото се оказва,че все пак имало още хляб в копането и народа се е хвърлил да копае яко с тях като най-доброто съотношение цена/разход/скорост. Оня ден срещнах статия по темата.

Копат здравата , за 2 месеца на сегашната цена на етера си избиват почти цялата инвестиция за картата :)   Жалко ,че пак оставиха народа без амд видео карти тези гадни копачи :17: .

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Копат здравата , за 2 месеца на сегашната цена на етера си избиваш почти на цялата инвестиция :)   Жалко ,че пак оставиха народа без амд видео карти тези гадни копачи :17: .

Аз ако си доизтормозя 7970-ката ще си върна ли 300-та лв ? :D 

преди 4 часа, Boyan Dimov написа:

Здравейте,

Настана време да сменям щайгата! :)

Новият компютър ще се ползва за игри основно. Игрите, които разцъквам не са претенциозни (CS:GO, GRID Autosport, Hearthstone ;)), но искам да мога да играя GRID на 50" TV без лаг (няма нужда детайлите да са на high). Това, на което съм се спрял е следната количка: http://nikem-bg.net/cart/57959p1r57906p1r54978p1r56729p1r56331p1rf.html + това видео: http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1060-armor-6g-oc-v328-002r

Моля ви за съвет - дали ще свърши това, за което смятам да го използвам и ако случайно съм прекалил с някой от компонентите да ми предложите друг по-евтин, който също би свършил работа.

Благодаря предварително на отзовалите се! :)

С хард диск или без ? Никъде не пише дали имате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, pepy86 написа:

Копат здравата , за 2 месеца на сегашната цена на етера си избиват почти цялата инвестиция за картата :)   Жалко ,че пак оставиха народа без амд видео карти тези гадни копачи :17: .

Значи това е причината да ги няма тези карти ... уж са нови пък ги няма налични на много места ... 2 месеца са нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормално е , АМД от край време се ползват масово за копане на крипто валути. Преди година и нещо положението пак беше подобно. От тогава малко по замря етера и ето отново се почна. С една 480-ка грубо на сегашната цена изкарват 130-140$ на месец. От всичко това в момента сме ощетени само ние , които ползваме подобни карти по предназначение (демек за гейминг). Вариантите в момента точно за това са така ограничени на пазара и хората освен в нвидия няма в какво друго да се спрат. За пример ще ти дам ,че нвидия не са толкова подходящи от към цена за подобна дейност (копане). Една 1070-ка като моята копае колкото една 480-ка от най ниския клас. С други думи е неоправдано да се ползва за подобно нещо. Така ,че следващите 2-3 месеца се настройте психически карти от рода на 570/580 да не видите на пазара . Не и докато не падне цената на въпросната крипто валута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще спомена, че 480 и 580 са едни и същи видеокарти, само дето при 580 има малко по-висок клок...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, niki292002 написа:

Само ще спомена, че 480 и 580 са едни и същи видеокарти, само дето при 580 има малко по-висок клок...

Не споменавам 480, защото вече не се предлагат на пазара и са заменени от въпросната 580-ка . Не че и тя е налична в момента де :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

580 имаха само Жар, но при тях е скъпо дори. 

и тук имат, но е скъпо за тази версия, имаше Nitro+ за по-малко пари...

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 3-6 месеца ще са в OLX "Като нови на 6 месеца играни са само пасианси" :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Can Oa написа:

След 3-6 месеца ще са в OLX "Като нови на 6 месеца играни са само пасианси" :)

Прекопали повече от бабите на село.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mного зависи как са копали. Понякога тези които са копали са по-добри от такава с която е играно интензивно 6 месеца. Хората се грижат за адекватно охлаждане и много често ъндърволтват за да намерят златната среда скорост/разход на ток. На геймъра не му пука че ще харчи 40% повече ток за 10% повече кадри, на копача обаче си му пука и то сериозно. Там думата е ефективност или по-скоро рентабилност.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До голяма степен си прав . Моята стара 290Х ,я бях купил точно от човек ,който бе копал с нея крипто валути. И въпреки това беше според мен в чудесно здраве. Но пък и тези карти се оказаха наистина " железни ". Не знам 470/570 и 480/580 как са в сравнение с нея , но ако направим една бърза сметка излиза следното: еднин копач да кажем при сегашния курс на етера ще му се избие видео картата за 3 месеца . Това означава картата да работи 24/7 без да спира 90дни. По 24 часа на ден прави 2160 работни часа общо. Един геймър , ако играе игри с въпросната карта по 3 часа на ден /да речем че рови из фейса през др време/ ,това прави 720 дни употреба /към две години/, за да докара същите часове. С други думи не мисля , че след копане има шанс да се вземе хубава карта за съжаление. Това обаче го споменавам само ,ако не е клоквана картата във втория случай , не е прегрявана и т.н. 

Абе нож с две остриета си е като цяло. И яко на късмет трябва да се разчита при подобна покупка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам но моята вървеше година и нещо със стоковия охладител на около 90 градуса а откакто съм на вода още толкова на 1175-1200 мхц с +83мв (от 100 възможни). Уреда ми за ток забива на над 500 вата а с Прайм и Фурмарк забиваше със стария процесор. С райзъна не съм пробвал.

Мисълта ми е ,че не съм копач а съм и взел здравето. И ако успея да подкарам minergate с нея ще я оставям и да копае докато не играя и докато умре. Има едно друго нещо обаче - 100% натоварване с добри температури понякога е по-добре от 100-0-100-0-50% и така нон-стоп...Не казвам да се купуват копачки а просто ,че както много неща и това се преекспонира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Tommygun написа:

Абе не знам но моята вървеше година и нещо със стоковия охладител на около 90 градуса а откакто съм на вода още толкова на 1175-1200 мхц с +83мв (от 100 възможни). Уреда ми за ток забива на над 500 вата а с Прайм и Фурмарк забиваше със стария процесор. С райзъна не съм пробвал.

Мисълта ми е ,че не съм копач а съм и взел здравето. И ако успея да подкарам minergate с нея ще я оставям и да копае докато не играя и докато умре. Има едно друго нещо обаче - 100% натоварване с добри температури понякога е по-добре от 100-0-100-0-50% и така нон-стоп...Не казвам да се купуват копачки а просто ,че както много неща и това се преекспонира...

Аз мисля да си взимам втора 480 (или 580 и да флашна фърмуера на 580 на другата) и да започна да копая биткойни. (и без това вися по макс 1-2 часа на компютъра дневно)

За мен е доста изгодно нещо, само чакам да изкарат в наличност MSI моделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Абе не знам но моята вървеше година и нещо със стоковия охладител на около 90 градуса а откакто съм на вода още толкова на 1175-1200 мхц с +83мв (от 100 възможни).

В интерес на истината моята също беше копала със сток охладителя :emoji_smiley-01: , после аз го сменях , макар и не с такъв звяр като твоя . Та за това ми е интересно 470/570 и 480/580 моделите дали са такива издръжливи като 290-ките. Впрочем (извинявам се на всички че разводних темата) моята с 2-рия кулер на Gelid icy vision rev2 , охлаждаше добре ядрото , но пък врм1 при нея на някои игри работеше на 85-90 градуса. А пък картата си беше бетон.  Все по често обаче приятели , които купуват 2-ра ръка видео карти се натъкват на това да вземат видео с артефакти или други проблеми . Странното е ,че моделите са и от двата лагера(явно и с нвиидите вече или копаят, или както споменаваш Томи нямат капка жал към тях и ги пържат на умиране).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Nvidia-та не виждам смисъл да се копае. Примерно, две RX 580 бият една GTX 1070 по печалба за същата цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, niki292002 написа:

Аз мисля да си взимам втора 480 (или 580 и да флашна фърмуера на 580 на другата) и да започна да копая биткойни. (и без това вися по макс 1-2 часа на компютъра дневно)

За мен е доста изгодно нещо, само чакам да изкарат в наличност MSI моделите.

https://www.kaldata.com/хардуер/добивът-на-криптовалута-е-причина-за-д-249402.html

Ще падне чакане. По-всичко личи че трябва да се купува с предварителна заявка или няма да се вредиш никога.

Единствените бройки които не се продават и седят на склад са с толкова големи надценки че е напълно нормално така и да си останат.

Примерно 4GB излиза по-скъпо от 8GB (със предварителна заявка) като говорим дори за един и същ модел. 

В Плесио например цените са от 600 лв. нагоре за карти които струваха около 500 лв.

п.с. Хубавото е че поне на процесорите се очаква да им паднат още цените в скоро време и у нас.

С картите а и паметите и ssd-тата явно скоро няма да видим нормални цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, niki292002 написа:

С Nvidia-та не виждам смисъл да се копае. Примерно, две RX 580 бият една GTX 1070 по печалба за същата цена.

Има с нея копаят Zcash до колкото знам. Макар ,че и за етери също става независимо от по слабия добив спрямо RX.  В момента се повтаря положението от началото на 2016 . Едва към средата на годината след 5-6 месеца липса почнаха да се появяват пак масово и достъпно на пазара АМД картите . Лоши дни като цяло за не малка част от геймърите. За мен лично не виждам адекватен заместител на липсващите модели от към цена / производителност в този период,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.