Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Извинявам се ако има правописни грешки ,пищаот телефон и ми трябва помощ бързо .Така ... Вчера реших да отворя кутията и да сваля охлаждането на процесора , тъй като на края на месеца мислех да направя малък ъпгрейд .. Искамс амо да кажа че компютарът е доста старичък -amd athlon 64 x2 6000+ , който е със сокет ам2+ . Когато извадих охлаждането обаче излезе заедно с процесора.. Доста се паникйосах и реших веднага да си го сложа обратно с охладителя , което мисля че беше най-голямата ми грешка. Така изкривих лекичко няколко пинчета на процесора , но успях да ги оправя без да ги счупя с игла . Отново не се опитах да махна ороцесора от охладителя ,макар че той наистина беше доста здраво залепнал . С триста зора успях да го сложа заедно с охлаждането без натиск и без да изкривявам отново пинчетата . Направих тестово включване . Перките започнаха да се въртят за около 5 секунди и компютърът загасва . и някаква зелена светлина от дъното също светваше ,но нищо повече. Започнах много да чета по форуми за тези неща и открих ,че може при изкарването да съм счупил сокета, което ми звучи много лошо ;/. Незнам обаче как да разбера  ,дали наистина е така.  Днес махнах процесора изчистих го , но когато слагах охлаждането то отново не искаше да влезне . Само да поясня че все още не му бях сложил нова термо паста ,защото исках да проверя дали ще тръгне преди това . Вкарах охладителя само от едната страна и включих компютъра ,но резултат нямаше ... Какво да правя ? Моля помогнете ми ..Когато се опитвах да сложа залепналия процесор махнах рамта и един кабел но след това си сложох всичко на място. Ще съм много благодарен ,ако някой ми помогне .Благодаря , че прочете дългато ми питане.

received_1495182453866914.jpeg

received_1495182510533575.jpeg

1496236467580-664465943.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

И как го постави, без да отключиш сокета? Трябва да се измести лостът за заключване. Лесен начин за подравняване на пинчетата е с някаква карта - тип банкова карта или държач за сим карта.. Трябва реперът на процесора (на сн. 1 триъгълничето долу вдясно.) да съвпада с репера на сокета (на сн. 2 триъгълничето долу вдясно).
Процесорът се поставя при отворен лост за заключване на процесора!!!! Внимателно го притисни към сокета. Ако не иска да влезе не го напъвай - прегледай отново за отклонени пинчета.
Не включвай компютъра, без поставено охлаждане на процесора - може да се окаже последното му включване!!!
А най-добре е да иде в сервиз...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаха човек уби ме честно... Как ще извадиш процесора без да си го отключил от дъното. Ти си строшил нещо. На сокета (бялото където слагаш процесора) от страни има едно лостче трябва да го вдигнеш за да извадиш процесора. Което явно ти не си направил.  Огледай хубаво всички пинове дали са здрави.

преди 1 час, Edkataludd написа:

Така изкривих лекичко няколко пинчета на процесора , но успях да ги оправя без да ги счупя с игла . Отново не се опитах да махна ороцесора от охладителя ,макар че той наистина беше доста здраво залепнал . С триста зора успях да го сложа заедно с охлаждането без натиск и без да изкривявам отново пинчетата .

Да ти кажа честно това ми стига да ти кажа просто че нищо не става от него вече. 

Може да пробваш: Отлепяш процесора от охладителя. Изместваш лостчето на сокета нагоре и поставяш процесора правилно без никакъв натиск. Сам трябва да си се намести. ( във предния пост са ти написали как да го поставиш ) След което слагаш нова термо паста ( преди това почистваш идеално старата ). Слагаш охладителя включваш го към дъното. Проверяваш дали всичко си е на мястото. И чак тогава включваш компютъра. Ако тръгне си касметлия, ако не повече не бутай като не разбираш.

ПП: Така и така си го отворил почсти тая прах, дали ще тръгне или не няма значение. Ако тръгне, няма пак да го отваряш.

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей така българинът може да стане и неврохирург и кардиохирург.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ядрен физик даже. :) 

Сокета има ли нещо счупено вътре? С лупа и фенерче сигурно ще се види...

За другия път да знаеш, че с техниката няма ръганье, крътенье и подобни неща ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JoRkA написа:

Ахаха човек уби ме честно... Как ще извадиш процесора без да си го отключил от дъното. Ти си строшил нещо. На сокета (бялото където слагаш процесора) от страни има едно лостче трябва да го вдигнеш за да извадиш процесора. Което явно ти не си направил.  Огледай хубаво всички пинове дали са здрави.

Да ти кажа честно това ми стига да ти кажа просто че нищо не става от него вече. 

Може да пробваш: Отлепяш процесора от охладителя. Изместваш лостчето на сокета нагоре и поставяш процесора правилно без никакъв натиск. Сам трябва да си се намести. ( във предния пост са ти написали как да го поставиш ) След което слагаш нова термо паста ( преди това почистваш идеално старата ). Слагаш охладителя включваш го към дъното. Проверяваш дали всичко си е на мястото. И чак тогава включваш компютъра. Ако тръгне си касметлия, ако не повече не бутай като не разбираш.

ПП: Така и така си го отворил почсти тая прах, дали ще тръгне или не няма значение. Ако тръгне, няма пак да го отваряш.

А стига ли ти да не пишеш глупости?Щото ти е много смешно ама явно и толкова си запознат.

Като запече пастата и се издърпа силно , процесора излита заедно със охладителя като нищо.Автора трябва да си изправи пиновете, да си изчисти мърсотията от компютъра, да премахне термопастата, да сложи нова и евентуално след това да види дали ще тръгне системата.Ако не тръгне - сервиз.Ако не е сигурен какво прави, директно да отива в сервиз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да е влязла прах в сокета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът ще знае за напред ... да не го разглобява без да знае и може :) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го пичове .. Запали :) Благодаря за отправения хейт и на пичагите ,които се опитаха да помогнат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

може да е влязла прах в сокета

Стига говори глупоти. Какъв прах може да е влязъл като сокета не може да се отключи без да се свали радиатора. Постващия просто е избил рибата тотално.

преди 1 час, Edkataludd написа:

Оправих го пичове .. Запали :) Благодаря за отправения хейт и на пичагите ,които се опитаха да помогнат :)

И как по точно е запалил?? Отиди на сервиз ( ако ти не можеш ) да ти отлеят процесора от радиатора. След това да сложат нова термопаста и да ти го монтират както трябва. Това не е хейт. Има си правила и ти не си ги спазил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив колега :) Спазил съм всичко както трябва. Сложил  съм процесора правилно и разбира се с термо паста :) Не съм толкова не знаещ колкото мислите ... Иначе нямаше се захвана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

И как го постави, без да отключиш сокета? Трябва да се измести лостът за заключване.

Точно тези Котлони на AM2, като се полуспоят с радиатора от жега и спечена паста, излизат с него като стой, та гледай :). При мен се получи веднъж, даже с ластичен ефект - излиза малко и се връща обратно. Иначе е напълно възможно да не пали комп, от прах в сокета (или в слотовете за памет, или на видеокартата). Влиза точно при разглобяване и се чудиш, какво му стана, като си работеше преди да пипнеш. За това стари кошници винаги се продухват като се отворят.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не питам за излизането, а за влизането!

преди 2 часа, Edkataludd написа:

Остава да кажеш и как. Не, че нещо - за други експериментатори да прочетат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ExaFlop написа:

Не питам за излизането, а за влизането!

Остава да кажеш и как. Не, че нещо - за други експериментатори да прочетат.

Ами още преди да пиша тук бях отлепил процесора почистих всичко както и от прах така и от термо паста , изкарах рамта и я сложих отново (по английските форуми бях чел за това) и сложих процесора ,но се опирвах без грам натиск да си пасне в сокета (както и попринцип трябва)  ,но не ставаще и затова опитах със съвсем лек ама наистина съвсем лек натиск да бутна процесора когато пасне .. Без да слагам термо паста сложих охладителя и запали. След това махнах охладителя и сложих термо паста и сега дорибих казал че процесора работи една идея по-добре :) Надявам се дапомогне ако има някои други "експериментатори" :) Поздрави !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре, че не си изкъртил капачката :D 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката не е в това че процесорът се е извадил при заключен слот, а в това че си се опитал обратно да го вкараш в заключения слот. Когато радиатора неще да излиза не трябва да се напъва, а да се нагрее радиатора като се натовари компютъра и веднага след изключването му се издърпа на макс или се нагрее със сешоар, ако не може по-добре да не се сваля, а след време пастата ще изсъхне тотално и тогава лесно ще се отлепи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Монката написа:

добре, че не си изкъртил капачката :D 

Щял е да подобри охлаждането. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, peppone1 написа:

Грешката не е в това че процесорът се е извадил при заключен слот, а в това че си се опитал обратно да го вкараш в заключения слот. Когато радиатора неще да излиза не трябва да се напъва, а да се нагрее радиатора като се натовари компютъра и веднага след изключването му се издърпа на макс или се нагрее със сешоар, ако не може по-добре да не се сваля, а след време пастата ще изсъхне тотално и тогава лесно ще се отлепи.

"Доста се паникйосах и реших веднага да си го сложа обратно с охладителя , което мисля че беше най-голямата ми грешка. " Разбрах го в последствие ..   :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Edkataludd написа:

"Доста се паникйосах и реших веднага да си го сложа обратно с охладителя , което мисля че беше най-голямата ми грешка. " Разбрах го в последствие ..   :D

За другия път да знаеш, че не се дърпа а се завъртва охладителя. Така няма шанс да излезе процесора при заключен сокет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Edkataludd написа:

:ohmy::lol6: вече наистина ме изплаши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.