Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така, вчерс братовчед ми си взе GT 710, като я свърза чрез преходник от VGA-DVI-I Duallink. Първоначално беше инсталирал грешни драйвъри, но след това ги деинсталира и му пратих последните за Windows 7 32 bits. Свалил си човека WoW 3.3.5, играл е 1-2 часа, след което станал, излязъл и т.н. Като се прибрал по-късно седнал и се мотаел в интернет и внезапно му изгаснал монитора и му изписало Check Cable след, което Driver stopped responding and has succesfully recovered, след което всичко си тръгнало. Да, обаче това излиза доста често като играе игри, инсталира нещо и т.н., по негови думи "И по време на игра, и докато инсталирах лигата (LoL), и докато ровех в интернет, когато нещо има лек фрийз". Така първоначално си помислих, че е от драйвъра, та го накарах да махне този и да сложи, някой по-стяр, но проблема остана. Разрових се в интернет и се оказа, че сайтовете са пълни с този проблем, въпроса е как да се реши ? Едни казват, че промяна на power settings, други чрез изтриване на разни файлове, трети чрез някакви регистри, bitcoin mining ъпдейт/вирус, а бе ужасно много начини. Та, някой ако знае реално какво трябва да се направи, моля да съдейства или реално от къде идва проблема.

П.П. Не съм согурен дали това е правилния раздел, ако не е, то моля нека темата бъде преместена, а не изтрита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, kyoshinn написа:

братовчед ми си взе GT 710

Моите съболезнования.

ПРЕДИ да прави каквото и да било, нека първо си оправи visual c++ библиотеките профилактично:
https://drive.google.com/open?id=0B9ROubKDHuPHYmpxMDJIVm9aSVk - microsoftvc.bat файла КАТО АДМИНИСТРАТОР!

ПОСЛЕ

http://www.geforce.com/drivers/results/119396 - да съм сигурен, че е правилният
http://www.wagnardsoft.com/DDU/download/DDU v17.0.6.6.exe - да я пусне под safe mode, clean and restart, след рестарта да си инсталира последния драйвър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си купих видеокартата от подписа ми през януари, имах същия проблем и го реших, след като промених тази настройка в контролния панел на драйверите:

fce79833ae.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hudyr оле :D Съболезнования :D Споко, за нуждите тая карта е напълно достатъчна. Rado, уж от това се оправи, поне вече час не дава грешката. Искам обаче да попитам, значи деинсталирал е Geforce Experience и ся има някакъв проблем с directx и не му се пуска WoW, трябва ли пак да го инсталира, или е друг проблема ?

windows was unable to start up 3D accelaration, pls make sure your drivers are updated and have directx 9 installed

Има direct11, драйвърите също

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И directx е оправен, само че пак проблем Значи по негови думи когато fps-a му падне, мишката му се забавя. Описа ми го така: "Значи при WoW и еднакво движение на мишката, ако достигаш до даден спел на бара, то ако стане нещо, което да ти смъкне fps-a със същото движение няма да успееш" WTF...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли споделил какъв точно му е процесорът, евентуално и дъното и захранването?
Направил ли е каквото описах?
GeForce Experience няма смисъл въобще да го инсталира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма интернет :D А и мислехме, че след онова за Powera се е оправило, но е ся точно ми писа, че пак се е появил същия проблем..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами като мине тая профилактична процедура, да пробва пак.

DirectX-a се "оправя" с това. DirectX11 си е вграден в windows 7, просто игри като wow тръгват на 9 по подразбиране(не знам дали с последните експанжъни е така). Ако не се бъркам, 3.3.5 върви само на 9(не познава 11), 4.3.4 може да върви на 9, 10 и 11(най-добре на 11).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е E5200, дъното е Asrock G41-gs vs3 или нещо подобно :D А захранването е куча марка 400W, реални колко са... Един Бог знае

Може ли да обясниш тези библиотеки калво точно представляват и какжсе оправят (със слаб 3g нет съм и не мога да отворя линка). И като цяло с какво помагат.

Според мен гасне драйвъра при натоварване :/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай остава изтормозен хард диск. ММО игрите разчитат доста на харда. Един пълен error scan с hdtune pro и освен лошите сектори да се гледа и speed map-a(след като приключи error scan-a).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е проблем в Windows

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чакай, то дава грешка на видеокартата (предижда я сложи нямаше проблем :D

E той тъкмо го преинсталира на Windows 7 32 бита :/ Възможно ли е да е объркал нещо с партишъните щом засяга хаед диска (прижразделянето)

Вече не знам, опитваме чрез насоките на hudyr да го оправим и ако не станр и компа и него ще ги изхвърля :D Е ся ми каза, че е стартнал LoL Launcher-a, изгаснал монитора (черен екран) и след 2 сек изписало онова и се вкл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, kyoshinn написа:

предижда я сложи нямаше проблем

Защото драйвърът е каша, 100% съм убеден още от начина, по който описа проблема и как манЯка обяснява "лага".
Visual C++ библиотеките се изискват от една или друга програма, за да работят нормално. По принцип, всяка vc библиотека идва заедно с Microsoft Visual Studio, но вместо да инсталираш 10GB инструменти за програмиране, хората са ти отделили библиотеките в 10-20MB инсталаторчета, които да изтеглиш и да инсталираш. Пакетчето от драйва, който ти дадох, просто съдържа всички нужни vc библиотеки накуп и, когато го пуснеш, той първо търка старите и после на чисто слага новите(2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2017).

А и флопа ти споменава възможна причина за тая мизерия. Не е задължително проблемът да е там, където буташ. Ако тръгнем да разнищваме целия компютър, брат'чеда ти ще ми прати компа да го преинсталирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, ем като дойде нета ще пробвамежи така

Aко не стане RIP :D Иначе пак казвам, явно като се натовари нещо повече и гасне

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, ми ако си от София да го пратя при теб :D Че, аз мога да му го преинсталирам както си трябва, ама до София поне 30 лева трябва да дам за път :D

Аз се чудя сега като спомена дали не е от windows-a, че той много се озори с рязделянето нс харда, там три, форматира 2-3 пъти глупости и прочие докато го направи :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесете компютъра в сервиз или на човек, който разбира за да види какво точно е проблема. Вероятни причини,

1. Омазани драйвери и регистри,

2. Хардуерен проблем с видеокартата.

3. Друг тип проблем, но затова ще се мисли, след като се отстранят първите два.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се навие да даде пари за сервиз :D До колкото го познавам, по-скоро ще изхвърли видеокартата с целия комп. :D То аз едва го навих да я купи... Той седи за по 2 часа на ден :D Впрочем в момента се изпълняват последните стъпки от препоръките на hudyr, след това ще пиша да кажа дали проблема е останал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

38975c99e3a7037cffa8404cc49e4f0a.jpg

a316f3878f05ce26d3d2300a071f18bf.jpg

110d283fb67a2ecc8e7db0bf8521f4ea.jpg

Тея снимки така излязоха.. 10 пъти.. Скапан тапаталк, гледайте само последните 3

Може ли някой да ми даде линк към windows 7 32bits, ще го накарам да преинстслира на друг, ако и там вече остане проблема аз вдигам ръце и ще си кара с крашванията...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 GB

:D

Може ли линк към някой "свестен" windows 7 32 бита. Предполагам ще буутва от диск, та до 5 ГБ мисля, че бяха там 4,7

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Заповядай.

Ще е добре да се разберете какъв е точният модел на дъното. g41-gs vs3 дава 3 различни резултата в гугъл:
http://www.asrock.com/mb/intel/g41c-gs/
http://www.asrock.com/MB/Intel/G41M-GS/
http://www.asrock.com/mb/intel/g41m-vs3/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock G41M-VS е точния модел на дъното. Ако и след преинсталацията пак прави същия проблем вече не знам... Ще се предам и физически и психически, ще го кара така, я гасне, я не :D

A иначе грешка, процесора е E5300, a не 5200.

464a0d94235e10830612a0db4a91b75a.jpg

По негово описание кутията прилича на NeoTech 2039

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако му се развали колата на братовчед ти пак ли не иска да я води на сервиз :D кажи му да си вдига акъла и да не прави много експерименти , че заради такива като не го сме на такова дередже . А значи е готов да даде 2000 лв за нов комп а за 50 лв за ремонт не иска така ли ? егати как звучи смешно само ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай нещо не сме се разбрали :D 1. Той няма кола (макар, че е пълнолетен, дава си парите за тренировки, сметки, ядене, университет). И кой е казал, че ще дава 2 бона за компютър ?

Иначе докато играе WoW не му крашва драйвъра (одеве е играл над 2 часа без проблем). Одеве е пуснал лига, 2 пъти крашнало :D Къв му е проблема на тоя комп...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо можеш да му направиш нова конфигурация.Каква карта му купи GT 710?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.