Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, не съм сменял пастата откакто картата  е купена преди 2 години (XFX r9 290) То още в началото помня, че беше с 3-4 градуса по-гореща от други, и мисля, че дори работи на по-ниска честота в сравнение с тях. Сега като се стопли и температурата на картата скочи до 85+ градуса. Преди си държеше около 75 и знаех, че АМД  и по-специално тия карти са си горещи, затова само от време на време продухвах праха. Обаче мисля, че вече термопастата ще е за смяна.  Гледах няколко видеота как се прави и видях, че някои карти имат по-малки термо лепенки (мисля, че се наричат) около самия чип.  Ако се скъсат при махането на охладителя ще трябва да сложа нови (ако въобще имам де не махал охладителя). В компютърните магазини имат ли ги или да си ги поръчам по интернет ? С какво да почистя старата паста? Тука четох някакви спорове и в крайна сметка така и не разбрах, кое е правилното. Препоръчайте ми каква паста да сложа (за предпочитане да имате собствен опит с нея) Може и за процесора да я сменя, така и така ще се занимавам. В общи линии за пръв път ще сменям термо паста на видео карта и нямам точна представа как се прави.

Редактирано от N1K17Y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопадовете за които питате е най-добре да се постараете да ги запазите. Подмяната им е леко неясна. Не знаете тези които са поставени с какъв размер плътност и топлопредаване са та вероятността да попаднете на същите клони към 0.

Ще се наложи да развиете няколко групи винтове в зависимост от охлаждането. Няма да е зле да правите снимки и да ги сортирате за да знаете кое от къде е.

В такива случаи аз ползвам паста МХ-2. Кристала е сравнително голям от там и контактната повърхност та по добра паста не е нужна.

Почистването на старата паста може да стане с много неща. Има и специализирани спрейове но и чист спирт и клечки за уши ще свърши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термопаста се сменя на 6 месеца сега като почнат яките жеги е време от сега да го занесете на профилактика в сервиз . , че ако не вземете мерки може и по голяма беля да стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Термопаста се сменя на 6 месеца

Това е според вас и грута съветски учени. хубавите термо пасти за това са хубави защото доста по дълго са гъвкави. Да не коментираче, че първите 3 години картата е в гаранция и подобни процедури могат да доведат до отпадането и. И не на последно място с всяко следващо разглобяване шанса да се запазят термопадовете драстично намалява.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.