Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Нужна ми е помощта Ви за избор на нов лаптоп и реших да се посъветвам с Вас за конфигурации . Разполагам с бюджет около 1100 лева които мога да дам за лаптоп. Искам да ми предложите някакъв, който да издържа на тежки програми за програмиране и да издържа игри като CS:GO примерно. Благодаря предварително !

Редактирано от Hadjimehmed Shener (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай "тежки програми". Ще рендерираш ли? Или само ще разцъкваш игри?

Може би това  Acer Aspire E5-575G но с много условности
- Видеокартата е нисък до среден клас;
- Проца става, ама е орязан 
- Диспея не е лош

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами още не знам. Понеже съм приет в Технически университет Варна със специалност Софтуерни и интернет технологии и ми казаха че преподавателите изисквали да имаме програми за програмиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го мисля за игри няма да стане... Добре е да си разширите бюджета за нещо като това.  И не съдете по това, че е лъскав лаптопа или нещо подобно, притежава сносна видеокарта и мощен процесор, а сглобката и дисплея са добри, всичко под четириядрен процесор за тежки програми ще е проблем. Сестра ми учи нещо подобно и има лаптоп с подобни характеристики, така че като минимум бих казал това.

SSD също е желателно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Монката написа:

Както и да го мисля за игри няма да стане... Добре е да си разширите бюджета за нещо като това.  И не съдете по това, че е лъскав лаптопа или нещо подобно, притежава сносна видеокарта и мощен процесор, а сглобката и дисплея са добри, всичко под четириядрен процесор за тежки програми ще е проблем. Сестра ми учи нещо подобно и има лаптоп с подобни характеристики, така че като минимум бих казал това.

SSD също е желателно.

Изключително грешни съвети!

подреди си приоритетите;

1. батерия 

2. дисплей

3. тегло

...

и тогава ще получиш адекватен коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз нямам много опит в тези неща :D искам Вие да ми обясните за батерията, иначе дисплей искам да бъде с хубава резолюция горе долу да е около 18'' , а за тегло също не знам как да преценя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията синко зависи дали одиш ИЗ полето или по гората , трябва да държи повече.Ако си по градо може и по слаба , Оти все се намира каде да завреш краю на жицата ,щепсела де  а не унуй .Екрано е по арно да е матов да не ти развали зъркелетата , че доста има да зубриш .Теглото е според чиляка лек за дребния , и по тежичък за едрия , да се носи по лесно де .Дано съм ти помогнал малко ,но едва ли .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.06.2017 г. в 17:08, Ивайло Костов написа:

Изключително грешни съвети!

подреди си приоритетите;

1. батерия 

2. дисплей

3. тегло

...

и тогава ще получиш адекватен коментар.

Така ли? Да си вземе Ultrabook с Celeron процесорче тогава да видим кои тежки програми по-точно ще подкара като хората ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Монката написа:

Така ли? Да си вземе Ultrabook с Celeron процесорче тогава да видим кои тежки програми по-точно ще подкара като хората ?

И кои са тия тежки програми които ще ползва? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е написал, но под тежки програми аз не разбирам PowerPoint и Excel ;) 

Не знам какъв опит имаш с лаптопи или какъвто и да е хардуер, но по мое скромно мненийце с HD Graphics, а дори GT 740M не може да се играе CS:GO, пък какво остава за програми от процесорче като някой Celeron? На предложеното от мен Lenovo дисплеят е FHD с IPS матрица, теглото е сравнително ниско, а батерията посредствена? Какъв е проблемът? Acer-ът не е нищо особено, но този Asus например ще върши работа за абсолютно всичко. И аз пак не разбрах какъв трябва да е дисплеят специално? Мисля, че IPS матрица е добре за лаптоп, на който ще се работи и играе.

Редактирано от Монката (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам все още на какви програми ще работя ,но знам че ще програмирам на C++ и ще ми трябват малко по-тежки програми според мен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sauvibgn
      Здравейте, имам проблем с колата.
      Не се заключва отвън нито с ключа, нито с дистанционното.
      Заключва се от вътре от панела, като остават отключени двете задни врати.
      След това се отключва отвън с дистанционното, като даже се отключва с бутона за заключване.
      Казаха ми, че кабелите може да са примачкани. Установих , че са премачкани и ги запоих, но проблема си остава.
      Колата е SEAT ALHAMBRA 2004г.
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от shokoladovispageti
      Шофирам от няколко години и вече ми дойде време за собствена кола.
      Първата ми основна дилема е дали да е компактен хечбек като например Toyota Auris/Corolla или да е по-голяма кола, за предпочитане комби/MPV, с място за крака отзад (не само за куче), както и повечко багажник - конкретни модели, които ми харесват, са BMW 320i комби (E36), Toyota Avensis комби, Toyota Corolla Verso, Peugeot 306 комби. Разглеждам модели, произведени от 2003 до 2010 (изключае горкото бемве, там моделите са от '95 и '97). 
      Една от основните причини да искам автомобил е, за да мога да пътувам повече и да ходя напред-назад. Допълнително към това искам просто да мога да съм много мобилен в спешни ситуации. Не смятам да го използвам като основно ежедневно превозно средство. 
      Не ми пука за това как вози и колко е лъскава. BMW-то е в листата просто защото много харесвам естетиката на E36. Даже едно такова бемве ме зариби по идеята изобщо да имам автомобил. За жалост много трудно се открива такова, а и има неприятния дефект да ръждясва.
      Търся по-скоро прагматична кола, която да не носи много главоболия. Да има приличен разход и достъпна поддръжка/поправка. Опитвам се да вляза в бюджет около 7500лв само за автомобила.
      Клоня към бензинови двигатели по три причини - защото са по-чисти, може лесно да се монтира газово (стига да не е много малък моторът, нали?) и се поддържат по-евтино от дизеловите.

Предвид потреблението ми смятате ли, че има смисъл да търся голям автомобил? Можете ли да дадете мнения от опит или слухове по гореизброените модели или пък да препоръчате нещо сходно? Много ли съм смотан за тоя форум т.е. да си вземам ли колелото и да се махам оттук? Мерси много, оценявам всякакви отзиви. 😚
      P.S.: Допълнително се сетих, че 1-2ма души ми споменаха за Opel Astra като добър вариант както хечбека, така и комбито (пак модели 2003-2008)
    • от Анита Христова Трифонова
      Заря Нова Година 2021 Плевен - А.Х.Т.sekirata cekupama

Нещо общо  Банкя и Симеоново, Копукова е моста,който отдавна скърца! Наближило е да се счуПИ И ..

ЗАЩО Симеоново , Защо сме най-калния квартал  в Софийско- питаш се 
      Ами щото го населиха селянки уж Софиянки и си накупиха съмнителни имоти...да продължа ли....?

Иванчо-г..от руските приказки ,само дето очната ти линия върви надолу като на бухал -

актуална снимка е тази, а  НЕ гимназиалната която си турила за аватар  на един от профилите си в блогбеге

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване