Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Имам следният проблем с машината ми. При гледане на филми, слушане на музика или играене на игри се чува едно препукване от колонките на лаптопа. Нещо като scratching. Това нещо се получи снощи, след като се прибрах от кино и си пуснах лаптопа, преди това го нямаше. Asus fx502v (i7-6700hq, nvidia1060, 16gb ram, 250gb ssd+ 1tb sata hdd), това е конфигурацията. Опитах какво ли не. Рестартирах лаптопа, проверих за ъпдейт на драйвърите на видео картата (нямаше такива), гледах за всякакви ъпдейти с Asus live update, но нищо. Даже изтрих драйвърите на видеокартата и сложих по-стари, но не наде ефект и отново ги ъпдейтнах. Инсталирах даже Audio Wizard драйвър понеже преди това го нямах, но нищо не се промени. Подкарах GTA V за да видя как ще е звука там. С голямо разочарование установих, че не само има проблеми със звука, но и кадрите засичат точно при препукването, което чувам. 

Дойде ми на ум да сложа на една флашка linux mind и да го подкарам за да видя дали там ще има проблем. Пуснах го, стартира успешно. Държах отворен youtube от порядъка на 10 минути и слушах музика без никакъв проблем. Липсваше какъвто и да е проблем. Ползвам Windows 10, 64bit, който е оригинален и е пристигнал със закупуването на лаптопа. Съдейки по това, че през linux всичко е ОК, за мен проблема е софтуерен, но немога да го реша. 

Пиша Ви, защото до сега винагии сте успявали да помогнете. Ще сложа линк с видео, което заснех с телефонът си за да чуете това препукване. 

Редактирано от Теодор Емилов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има видеокартата със звука. Сложи точния модел на лаптопа, за да видим в сайта на производителя, кои са драйверите за звуковата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точният модел е FX502VM-DM105T. И не съм казал, че имат общо, Просто отбелязах какво ми направи впечатление. Също така забелязах, че докато вървеше играта, когато дадох alt+tab да отворя туитър в хром-а и да напиша нещо, буквите излизаха със закъснение. Като на забавен кадър. Натоварване? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо със звука ми се случи при несъвместими защитни програми! Драйверите от сайта на лаптопа и други не търсиш и не ъпдейтваш. Само за видеото от сайта на Нвидия.

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките и дай GO! Публикувай резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк с драйверите от производителя. Свали тези на чипсета и на аудиото и ги инсталирай отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.