Премини към съдържанието
Тoни

Неолибералният полк срещу българщината

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Spoiler

На 24 май празнувахме Денят на българската писменост и култура, а на 2-ри юни - денят на Христо Ботев и хилядите знайни и незнайни национални герои, дали живота си за свободата на Отечеството.

За съжаление обаче, през тези 14 дни се начетохме и наслушахме на невиждани антибългарски послания, статии и коментари, писани от наши сънародници.

Или айде не българи, ами целуфанени евроатлантици.

В туитър имаше хора, които говореха за отмяна на кирилицата и преминаване към латиница. Нямало никаква гордост в историята на България.

Други пък, много по-големи, организирано се втурнаха да атакуват по българските ценности, традиции, бит и култура. Пречели им народните носии и обичаи - били „примитивни“. Някои достигнаха нови висини в своята мерзост - революционери като Ботев се държали като ислямисти.

Изводът е, че около нас е пълно с потенциални предатели.

Изкушавам се да ги нарека „българи“, защото голяма част от тях са просто безродници и нищо повече. И по една нещастна случайност повечето от тези амеби са фенове на „евроатлантическите ценности“. Нещо като онези „умерени“ бунтовници. Нямат нищо общо нито с ценностите, нито с Европа.

Не е ли мерзост, безчестие, гадост, помия, да сравняваш великите българи, дали живота си за твоята свобода, с ислямистки атентатори-самоубийци?

Представете си само колко е вулгарно.

Потресаващи времена. Всички тези антибългарщини са една малка част от умнокрасивата либерална помия, която ни залива всеки ден.

Тя неслучайно удря по най-здравите устои на нашето общество - писменост, история, традиции, култура, бит. Тези ценности определят нашето национално самосъзнание. От тях зависи дали ще сме горди и достойни.

И съвсем естествено това е голяма пречка пред установяването на мултикултурния им халифат - там няма място за националности, за независимост, за почитане на историята и националните герои.

Всичко това се прави съзнателно - внушава, че традициите са нещо „лошо и селско“. Искат да създадат ново поколение от безродни, модерни идиоти, които нямат националност, нямат гордост, чест и родина.

Под похлупака на „модерното общество“ всъщност искат да сварят един нов тип безгръбначност и безочие.

Войната срещу българщината е факт.

Първата офанзива на тази война е да изкорми нашата идентичност.

http://www.lentata.com/page_9562.html

Редактирано от иноТ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние българите сами си го правим. Никой не ни е виновен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, сами сме си виновни! Лаем, лаем и нищо не предприемаме! Настане време за избори и лаем, плюем, а после се извъртаме и почнем да хвалим и така, та така!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Кумчо вълчооо написа:

Да, сами сме си виновни! Лаем, лаем и нищо не предприемаме! Настане време за избори и лаем, плюем, а после се извъртаме и почнем да хвалим и така, та така!

Изборите не са избори!!! Нищо не избираш!!! Като прибавим към това, че се манипулират и фалшифицират, картинката става страшна!!! Либерали, педофили и педерасти, докараха ЕС, в това число и България до сегашното състояние на ценностна деградация и крайна бедност!!! Затвор и смъртни присъди за цялата тази измет!!! Към тях причислявам и еврейските подлоги от НПО-тата!!!

Ей това са европейските ценности!!! Европейска, изпедерастена висша мода в наши дни!!! Към това сме се запътили!!!

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18836059_10154747507582428_3534866269469371456_n.jpg?oh=04e33315100bbd9410586775ffad67a9&oe=59E8555A

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Кумчо вълчооо написа:

Няма на какво да стъпиш и да се обърнеш против тия,които плюят.Ясна политика на правителство,президент,закони.Писачите на подобни статии са доволни ако някой я копира във форум,стане дебат,караница.

Който плюе държавата трябва да бъде повече от заплют.

Виж Израел!Там още бият негрите.Дали някой би си позволил това там?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Джугашвили написа:

Изборите не са избори!!! Нищо не избираш!!! Като прибавим към това, че се манипулират и фалшифицират, картинката става страшна!!! 

Значи целите, които са си поставили са изпълнени на 100% Т.е. промили са ни мозъците на 100% след като вече ни е втълпено ,че няма алтернатива, че изборите се манипулират  и че има едни и единствени, то смятам че няма нужда тогава за какво да роптаем! Ще си траем! Това е положението!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Изборите не са избори!!! Нищо не избираш!!! Като прибавим към това, че се манипулират и фалшифицират, картинката става страшна!!!

Е,това е прекалено.България е демократична държава,даже повече от необходимото.Би ми се искало да е по-малко.

Манипулиране има,но фалшификация?

Има съд.Не съм чул за подобно отсъждане.

Това,че не ни харесва резултатът е друго нещо.Аз също бих искал някой друг,но дори Кенеди е спорен избор.

преди 31 минути, Кумчо вълчооо написа:

Значи целите, които са си поставили са изпълнени на 100% Т.е. промили са ни мозъците на 100% след като вече ни е втълпено ,че няма алтернатива, че изборите се манипулират  и че има едни и единствени, то смятам че няма нужда тогава за какво да роптаем! Ще си траем! Това е положението!

Не могат да направят това.Не могат да ни манипулират.Можем да сгрешим при избора,но не и "да ни промият мозъците".

"От стар турчин не става ходжа"!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Only Fools and Horses написа:

Е,това е прекалено.България е демократична държава,даже повече от необходимото.Би ми се искало да е по-малко.

Манипулиране има,но фалшификация?

Има съд.Не съм чул за подобно отсъждане.

Това,че не ни харесва резултатът е друго нещо.Аз също бих искал някой друг,но дори Кенеди е спорен избор.

Да, има съд!!! Не съм чул и някой корумпиран политик да е осъден!!! Това означава ли че няма корупция в България!!! Лично ти, колко човека познаваш, гласували за ГЕРБ!!! Що се отнася до демокрацията в нашата държава, толкова сме демократични, че даже този от аватара ми би завидял на сегашните демократи!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма смисъл да се дъвчете момчета. Откакто е създадена Третата Българска Държава, тя никога не е била на българите. Нормално- не е създадена от българи. Създадена е от други, за техните си цели, не за целите на българите. Дори акта на Съединението не променя този факт... Като се замисля, че и при нахлуването на османците, ние вече не сме имали държава, става още по- страшно и тъжно. Май излиза, че сами сме си затрили държавата... и оттогава постоянно сочим някой "виновен". Щото така е по- лесно. А всъщност, ние имаме ли някакви общи, български цели? Някой да се сеща?  Пет пари не даваме за България, щото "искаме да живеем добре"... все едно има по света някой, дето не иска да живее добре. Плюем ги ние наще политици, ама я се поставете на тяхно място. Ми то и да имаш някакви мераци, с такава "армия" на кой да се опънеш? Ми няма да се опъваш, много ясно...ш'си живееш добре и толкоз!

Промивали ни мозъците... Само на нас ни ги промиват. Не разбира се- само ние сме доволни, че има с какво да оправдаем бездействието си. И кво- плашим държавата, че ще я напуснем. Ми то държавата сме ние бе! И май сме я напуснали отдавна... Значи майка ти ако те храни и гледа е хубава, ама ако е болна и умира... "един лев не ми остави дъртата вещица." Ех готованко, готованко... има да чакаш "лидера", да падне от небето и да поведе "народа". А докат чакаш, ще слугуваш ту на руснаци, ту на турци, ту на гърци... бе на който му е реда ся, както се падне.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Ние българите сами си го правим. Никой не ни е виновен.

Ааа освен, че сами сме си виновни и други са ни виновни и съсипват България.. нека не се самообвиняваме.. нещата стоят на много високо ниво.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, simtech написа:

Аз никога няма да спра да пиша на кирилица. Доволен?

защо ?

• Spoiler

Град:The Universe

Spoiler

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"И най-после, ние все едно сме родени само за да се оплакваме. Разбира се, че с тия оплаквания унижаваме себе си и доказваме на нашите неприятели, че наша милост не става за нищо и никакво.
Един народ, който сам не е способен да облекчи своето положение и който не може да се справи с пречките и с лошите обстоятелства, той не струва за нищо и никакво.
Чуйте и това – ако българите биха имали самосъзнание, твърда воля и зрял ум, то нито Русия, нито граф Игнатиев, нито турското правителство биха могли да унищожат техните цели и стремежи… ако българите биха могли да бъдат по-деятелни, по-родолюбиви, по-твърди по характер!"
(Хр. Ботев,"Независимост", от 09.03. 1874г. бр.21)

Снимка на Контра Пропаганда.

Лесно е да се наречеш българин, по-трудно е да бъдеш, особено в среда, която всячески се опитва да омаловажи българското дело и да възвеличава руското. Да те наричат "предател" , "соросоид", "фашист", "еврогеец", "русофоб" и др.под. ако не си с руската идея, а просто си българин.

Ние не ще да кажеме нищо друго, освен това, че секи човек и секи народ тегли от умът си. Кой ни е крив когато ние със своето воловско търпение в сяко едно отношение са стараем да докажем, че сме родени за тояга. „Трай душо, черней кожо!“ е девизата на нашият живот.
Публ. във в. „Знаме“, г. I, Букурещ, 4 април 1875 г., бр. 13, с. 51.

А какво е казал Христо Ботев за славянството и русия.

Снимка на Ivan Petrov.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде видя да съм пускал тема за Русия, телкаджията? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Glenarvan написа:

Ааа освен, че сами сме си виновни и други са ни виновни и съсипват България.. нека не се самообвиняваме.. нещата стоят на много високо ниво.

Напротив, единствено българина си е виновен за положението в момента. Никой не може насила да ти се смеси в държавата ако ти не му позволиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Yvan Sergeev написа:

защо ?

На какъв език ти пиша, казваш?
А тоя "българин", който иска да си забравим езика и да пишем на латиница е мерзавец.
Ама нали щото руснаците и те пишат на кирилица, нищо че тя идва от нас...да се разграничим от тях...евроатлантическите гейове ще пишат и на латиница, само да не е на азбука, ползвана и от руснаците.
Иначе - аз народни танци не играя, не съм радетел за традиции и имам резерви към народната музика.
Според мен най-доброто в българското изкуство е дошло във времето на Просвещението в България.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Емил Костов написа:

Напротив, единствено българина си е виновен за положението в момента. Никой не може насила да ти се смеси в държавата ако ти не му позволиш.

Айде бе? Важното е кой кара влака. Българинът като цяло няма думата, защото управляващите ти казват какво и как, а на тях друг им диктува. Тъй че масата трае, влачи, плаща данъци и заета с оцеляването си няма време за брожения. За това и васалните държави се държат бедни и нещастни и прости. Когато нямаш какво да ядеш, слушаш чалга и си тъп на галош, последното нещо за което мислиш е бунт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, иноТ написа:

Айде бе? Важното е кой кара влака. Българинът като цяло няма думата, защото управляващите ти казват какво и как, а на тях друг им диктува. Тъй че масата трае, влачи, плаща данъци и заета с оцеляването си няма време за брожения. За това и васалните държави се държат бедни и нещастни и прости. Когато нямаш какво да ядеш, слушаш чалга и си тъп на галош, последното нещо за което мислиш е бунт.

Защо българина да няма думата? Ти сам го казваш -  масата трае, влачи, плаща данъци. Защо само при българина се случва това нещо? Той сам така иска. Българина обича да се оплаква, да мрънка, да завижда, да очерня, на него всеки друг му е виновен за положението и чака някой друг да дойде да му оправи проблемите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще да е само при нас?

Между другото, ти ме подсещаш за нещо. В продължение на много години се наблюдава едно принизяване на българското и българите. Докато по времето на соца се е говорело как сме най-работливи, интелигентни и всякакви подобни, то демокрацията е донесла рязък завой в това отношение. Набива ни се в главите, че сме мошеници, мързеливи, загубеняци, крадливи и безполезни (лош материал). Накрая стигаме до заключението, че сме тъпи мрънкалници и нищо не става от нас. 

Това по повод, че нещата са "само при нас". Явно за теб останалият свят цъфти.  

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Защо българина да няма думата? Ти сам го казваш -  масата трае, влачи, плаща данъци. Защо само при българина се случва това нещо? Той сам така иска. Българина обича да се оплаква, да мрънка, да завижда, да очерня, на него всеки друг му е виновен за положението и чака някой друг да дойде да му оправи проблемите.

Стига писа глупости. За да се промени нещо тук - трябва да стане гражданска война. Независимо колко протестира българинът, когато правителство се избере, той няма възможност да играе коректив. Тези горе стават богоизбрани и няма механизъм народът да ги свали.
Освен всичко това референдумите, с които трябва да се съобразява правителството обикновено се гледат с насмешка от същото.Колкото гласувани референдуми има, колкото пъти съм гласувал до сега, един път резултат от референдум не е бил приет безусловно. А и въобще приет.
Мафията финансира политиците. Те си плащат гласове, пропаганда, кебапчета и се самоизбират. До сега нито един път не съм гласувал за политическата сила, която се оказва че печели изборите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Българина много го бива да посочи виновните, но не и да предприеме някакви действия. Това въобще не е мое откритие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, язе написа:

Българина много го бива да посочи виновните, но не и да предприеме някакви действия. Това въобще не е мое откритие.

Аз имам идеи. Приемане, ако трябва с ВНС конституционно право на народът да взима директно участие в управлението като има право да отзовава народни представители и да има право да изправя пред етична комисия, избрана от независими представители всеки министър и ръководен кадър, за да може да се потърси персонална отговорност за действията им.
Също така избирателно право да имат хора с минимум средно образование. При избори да няма фиксиран номер, а всяка бюлетина да е с произволна подредба на номерата на партиите, за да няма гласуване за номерче от неграмотни лица. И резултати от референдуми, на които могат да гласуват само лица със завършено средно образование да бъдат приемани безусловно, без дискусии и полемики. Това е волята на народа. Точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Защо българина да няма думата? Ти сам го казваш -  масата трае, влачи, плаща данъци. Защо само при българина се случва това нещо?

Много си черноглед,Емо!

Данъци,истински плащат индустрията.

Те са малко в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

Стига писа глупости. За да се промени нещо тук - трябва да стане гражданска война. Независимо колко протестира българинът, когато правителство се избере, той няма възможност да играе коректив. Тези горе стават богоизбрани и няма механизъм народът да ги свали.
Освен всичко това референдумите, с които трябва да се съобразява правителството обикновено се гледат с насмешка от същото.
Колкото гласувани референдуми има, колкото пъти съм гласувал до сега, един път резултат от референдум не е бил приет безусловно. А и въобще приет.
Мафията финансира политиците. Те си плащат гласове, пропаганда, кебапчета и се самоизбират. До сега нито един път не съм гласувал за политическата сила, която се оказва че печели изборите.

Нищо няма да се промени след гражданската война. Ще стане в пъти по-голяма мизерия, простотия и неграмотност. Ще умират млади хора, който са образовани, ще се доразруши и сегашната инфраструктира. Глупаците, измамниците, крадците още повече ще тържествуват и ще бъдат на далавера.Ето ти положението в Арабските държави като Ирак, Сирия, Либия, Афганистан и прочие. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То всички имаме идеи... А

преди 5 минути, Only Fools and Horses написа:

Данъци,истински плащат индустрията.

Пииииич!!! Я пак!? Кой плаща данъци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.