Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.Имам проблем с 1 лаптоп.Не се включва,само като махна малката батерия и я сложа пак, тръгва с незапаметени дата и час.Смених я с друга пак същата работа.От какво може да е проблема?

Сега разбрах,че копчето за пускане не работи.Как се разглобява това чудо Asrock M15? Имах чувството че щях да го потроша като го разглобявах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, като гледам темите за компютри/лаптопи всеки втори е хардуерен специалист. И като се ос*ре хуубаво работата се надава вой до небесата.
Не знаеш къде има сервиз? Питай в библиотеката или в кръчмата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

е, в крайна сметка, всеки си плаща Гяволъка
въпреки, че недовиждам, се нагласих да си разглобя машината за да сменя захранващата букса...ъ-ъ-ъ...беше последен опит, отказах се
отидох в сервиза и смяната на букса за 5 лева ми излезе 40
па този си го знам, че е мошеник, ама поне вижда какво прави
много лошо е да не виждаш какво правиш, но много по-лошо е, да не знаеш какво правиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

да си разглобя машината

Е го те - поредният хардуерист. Тя, буксата може да струва и 5 с'тинки, ама знанието и трудът да са петстин лева.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Клавиатурата или има чопчета с пружинки, които я държат или я държат винтове отдолу. Горната част на корпуса му е цяла, като гледам.
Сваляш клавиатурата и отдолу трябва да се виждат лентовите кабели, които са между бутона за включване и клавиатурата.
Едва ли ще трябва повече разглобяване.
Намести ги. Вероятно някой го е разлобявал и не си е свършил работата докрай.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Е го те - поредният хардуерист. Тя, буксата може да струва и 5 с'тинки, ама знанието и трудът да са петстин лева.

в моя случай е въпрос на зрение:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Г-н Помощник защо се ядосваш. В България всичко е криворазбрано. Ще мине доста време българина да се научи, че за всяко нещо си има определен специалист и не може да разбира от всичко. Така ни учеше навремето комунизма ( да сме всестранно развити личности).

Сега има обаче и другия проблем. Като отидеш при специалист, не знаеш наистина дали е такъв. В един момент човек се принуждава сам да си оправя проблема. Лошото е, че преди да се хване да го оправя трябва да чете и да поучи малко преди да започне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Клавиатурата или има чопчета с пружинки, които я държат или я държат винтове отдолу. Горната част на корпуса му е цяла, като гледам.
Сваляш клавиатурата и отдолу трябва да се виждат лентовите кабели, които са между бутона за включване и клавиатурата.
Едва ли ще трябва повече разглобяване.

Всички болчета съм ги махнал,в това не бях сигурен,дали да махна първо пластмасата или клавиатурата.Благодаря за помощта! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, mitko00 написа:

Всички болчета съм ги махнал,в това не бях сигурен,дали да махна първо пластмасата или клавиатурата.Благодаря за помощта! 

Под клавиатурата, независимо дали самата тя се държи с 2-3 винтчета под панела с копчетата, който се сваля или панелът е цял и клавиатурата се държи с 2-3 винта отдолу, или клавиатурата е на щипки..независимо от варианта под клавиатурата има поне още 5-6 винтчета.
Не ти трябва да го разглобяваш нацяло, за да стигнеш лентовия кабел от бутончето за включване.
Има само един вариант при който клавиатурата не се маха - излиза цялата долна или горна част с платката, а клавиатурата е занитена чрез стопени пластмасови чопчета към горният капак на ламаринена рамка. Това е най-редкият вариант на изработка.
Не прави опити да напъваш силно. Има щипки, клавиатурата вероятно също се държи на 4-5 малки щипки. С 1 малка отвертка ги избутваш, а с друга или с игла държиш клавиатурата леко нагоре да не се заключи пак. Зорът са първите 2 щипки. Няма в интернет упътвания как се отваря, не мога дати кажа какъв е варианта на сглобка при теб. Давам ти възможните.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Ще мине доста време българина да се научи, че за всяко нещо си има определен специалист и не може да разбира от всичко

прав си, но ще мине време и сам ще разбереш, че дори да разбираш от всичко...ъ-ъ-ъ...тъй де, и да искаш няма да можеш:clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

прав си, но ще мине време и сам ще разбереш, че дори да разбираш от всичко...ъ-ъ-ъ...тъй де, и да искаш няма да можеш:clown:

Не може да разбираш от всичко. Техниката и въобще битието на хората се разви доста. Виждаш, че вече даден проект, откритие или подобряване на нещо се прави от различни специалисти и екипи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Виждаш, че вече даден проект, откритие или подобряване на нещо се прави от различни специалисти и екипи.

Даа, хлебари правят ядрен синтез, интериорни дизайнери създават ГМО...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Даа, хлебари правят ядрен синтез, интериорни дизайнери създават ГМО...

Тук в България може и да е така. В света обаче не е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа, лошо е да не можеш да схващаш шегата - не говори добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Даа, лошо е да не можеш да схващаш шегата - не говори добре.

Аре спрете да спамите вече. Дървени философи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности на simtech.Оправих лаптопа.Бутона за включване не правеше контакт.

Редактирано от mitko00 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

Аре спрете да спамите вече. Дървени философи.

и 'що с цитиране към мен, моля? А това беше насочено към @Емил Костов

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиляко е аджамия и мераклия :)  .Ма справил се е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спестил си 50 кинта.А някой кожодер не е прибрал 50 кинта това е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.