Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си закупя някакъв 8GB модел на RX 580, монитора ми е с FreeSync и искам да се възползвам, проблема е, че не мога да намеря нищо на нашите пазари или са само от слабите модели и то на доста завишени цени. Конфигурацията ми е следната:
MB: Asus H110M-K
RAM: G.Skill Aegis DDR4 2400Mhz 2x8 GB
CPU: Intel Core i5 6500
PSU: Corsair CX550M (Grey)
CASE: Deepcool Tesseract WH
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
SSD: Samsung EVO 250GB
Монитор: Iiyama GE2288HS G-Master Black Hawk

Склонен съм да се пречупя към GTX, но предпочитам RX сериите. Знам за "копаческите" истории, някой ако е поръчвал от някъде предварително моля да сподели как се случват нещата, също ако някой може да покаже надеждни сайтове с наличните модели ще бъда благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

В близко бъдеще няма да те огрее освен ако не поръчаш с предварителна заявка. Примерно от ЖАР.

https://www.jarcomputers.com/Asus-DUAL-RX580-O8G_prod_VCRASUSDUALRX580O8G.html?ref=prod

Предвид колко са скочили цените заради изчерпаните складове цената е меко казано добра но е съмнително да е валидна все още.

п.с. Още един вариант - http://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/sapphire-vga-radeon-rx-580-nitro-8gb-p-322819.html

Тук също имам съмнения че просто е изчерпана и не е актуализиран сайта понеже по-ниския клас се продава по-скъпо - 

http://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/sapphire-vga-radeon-rx-580-pulse-8gb-p-322475.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колко можеш да дадеш за видеокартата и също така какво разбираш под най слабите модели

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Roujin Z написа:

В близко бъдеще няма да те огрее освен ако не поръчаш с предварителна заявка. Примерно от ЖАР.

https://www.jarcomputers.com/Asus-DUAL-RX580-O8G_prod_VCRASUSDUALRX580O8G.html?ref=prod

Предвид колко са скочили цените заради изчерпаните складове цената е меко казано добра но е съмнително да е валидна все още.

п.с. Още един вариант - http://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/sapphire-vga-radeon-rx-580-nitro-8gb-p-322819.html

Тук също имам съмнения че просто е изчерпана и не е актуализиран сайта понеже по-ниския клас се продава по-скъпо - 

http://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/sapphire-vga-radeon-rx-580-pulse-8gb-p-322475.html

Нямам проблем да дам малко отгоре, но за пулс да ми искат 100-тина лева отгоре е отвратително. Утре ще попитам във Варио дали има възможност за предварителна поръчка на нещо на XFX, или Aorus, да видим какво ще стане.

преди 26 минути, mvv23ka написа:

до колко можеш да дадеш за видеокартата и също така какво разбираш под най слабите модели

Под най-слабите, разбирам моделите които се представят лошо на бенчмаркове, или пък температурни тестове и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо провери във Плесио дали Нитрото е на тая цена понеже пише "свежо" и се предполага обявата да е актуална. 

Виж и в Жар за Асуса пък ако нищо не е налично ще си провел два разговора.

п.с. Варио когато предлагат нещо с предварителна заявка го имат на сайта и го пише черно на бяло. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Първо провери във Плесио дали Нитрото е на тая цена понеже пише "свежо" и се предполага обявата да е актуална. 

Виж и в Жар за Асуса пък ако нищо не е налично ще си провел два разговора.

п.с. Варио когато предлагат нещо с предварителна заявка го имат на сайта и го пише черно на бяло. 

Ами ще видим какво и как се случват нещата, така или иначе ще ъпдейтна темата, защото се съмнявам да съм единственият в това положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ShOkO/LaDkO написа:

защото се съмнявам да съм единственият в това положение.

Положението ти е сериозно! Вземи мерки и се консултирай със специалист.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Положението ти е сериозно! Вземи мерки и се консултирай със специалист.:D

Майтапа настрана, чаках просто финансите, изведнъж има финанси,пък няма карти :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след доста разговори по-телефона, където и да звънна ми казваха едно и също нещо, очакват доставка но нямат точна дата. За сега остана само едно място което не съм звъннал и утре ще проверя и там. Това стана вековна покупка! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата наистина са кофти.Вчера четох че копачие са почнали да изкупуват и нвидиите,като няма АМД а оня ден имаше статия,че и двете компании щели да пускат карти за копачи без изходи за дисплеи и с 90 дни гаранция само...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

Нещата наистина са кофти.Вчера четох че копачие са почнали да изкупуват и нвидиите,като няма АМД а оня ден имаше статия,че и двете компании щели да пускат карти за копачи без изходи за дисплеи и с 90 дни гаранция само...

Ееее сериозно ли е ? То това ще надуе още повече цените им тъй като AMD картите вече са разграбени.... мамка му чакам ВЕГА в момента ама ... като гледам почти 2 месеца остана кой знае каква цена ще има а през това време може да поскъпнат яко GTX май  да действам докато не е късно... гледам в Никем са заредили от картата която ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Azhen написа:

Ееее сериозно ли е ? То това ще надуе още повече цените им тъй като AMD картите вече са разграбени.... мамка му чакам ВЕГА в момента ама ... като гледам почти 2 месеца остана кой знае каква цена ще има а през това време може да поскъпнат яко GTX май  да действам докато не е късно... гледам в Никем са заредили от картата която ме интересува.

Е че то Вегата няма общо със сегашните АМД карти, освен че ще е пак на АМД бранда. Препоръчвам да я изчакаш. Със сигурност ще е по-добро от 1070. А и няма да се купува за копане поради по-високата консумация. Въпроса е на какви цени ще се пусне, тогава трябва поръчаш, като излезе веднага. Иначе пак ще изчезне и трябва чакаш до Октомври за добри наличности, ако се пусне Август да речем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно Вегата ще е убийствено добра за копане. Като гледам досега какво показват, са се концентрирали яко в работния аспект.И като сметнеш, че 580 копае колкото 1070 при същия разход и на половин цена, може да си педставиш как ще е.Разхода едва ли мине 300 вата.Нормално е да е повече от Нвидиа, но отново имаме повече хардуер , освен минимално нужното за игра, както при някои други.Тук HBM-a примерно е по-икономичен от GDDR5, съответно може да си позволят по-лаком чип.
Мислех да си продам моята карта, че гледам пак почнали да минават 200 Евро , но просто няма какво да си купя в момента. Ще взема да се напъна май да подкарам етера и аз, ами първо се мъчих с minergate и не щя.Пък това със сам да си компилирам копача, нещо не ме радва като идея...Но пък днес четох, че няма изгледи етериума да умре скоро, защото нямало как да му създадат специални ASIC-и за него.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Томи пускай я да копае, Твоята поне ще е хладна с това охлаждане. Аз преди време когато се занимавах (за кратко) ползвах този басейн като си бях направил портфейл ТУК. Естествено не ги държах а веднага ги обръщах с БТЦ. В блокчейна вече има достатъчно добра защита и смятам можеш спокойно да боравиш с портфейл от там.   Ако щеш вярвай , аз почнах да се замислям за 1070-ката , да я пускам на Zcash да копа , но само това ,че няма да мога да цъкам вечер по 1-2 часа на игри ме спира до момента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След няколко дни в издирване на каквото и да е, се оказа, че няма нищо и, че не очакват скоро доставки което означава, че ни е спукана работата на тези от нас който просто искаме да поцъкаме малко. Вега ще е извън моят бюджет, пък и самата ми конфигурация не е много за нея, не ми се иска но май трябва бързо да се преориентирам към 1060, някой може ли да ми препоръча нещо от там ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видях че в OLX RX 580 се продават на цената на GTX 1070 , 1080... 

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=AMD+RX+580

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай ГанЮ все търси тънката лайсна. Free Sync, мрии синк...глупости на търкалета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бай ГанЮ все търси тънката лайсна. Free Sync, мрии синк...глупости на търкалета. 

ти пък кво разбираш от freesync

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ShOkO/LaDkO написа:

След няколко дни в издирване на каквото и да е, се оказа, че няма нищо и, че не очакват скоро доставки което означава, че ни е спукана работата на тези от нас който просто искаме да поцъкаме малко. Вега ще е извън моят бюджет, пък и самата ми конфигурация не е много за нея, не ми се иска но май трябва бързо да се преориентирам към 1060, някой може ли да ми препоръча нещо от там ?

Още малко, ако изчакаш и 1060 няма да можеш да си купиш. Не знам дали сте забелязали но почнаха и 1070-ките да изчезват от пазара. Няма опция и за тях скоро да има доставки. Следващите месеци ни чака много глад на карти. Ще останат само 1050ti  и евентуално (ако не ги изкупят и тях) следващия клас след тях ще е чак 1080/1080ti.

Що се касае до вегата е твърде рано да се предполага какви ще са като производителност и на каква цена ще ги пуснат . При всички случай , запази ли се цената на етера забрави да се докопаш до нея дори и да имаш парите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.... тъкмо мислех за събота да поръчвам ... и край няма ... закъснях само 1080 останаха  тук таме но като гледам и те заминават.

Това е безобразие ! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, bildera_ написа:

Не разбирам само, защо да не предпочитам AMD и FreeSync технологията? Имах достатъчно проблеми с Nvidia и техните глупости, и не разбирам защо трябва да им давам екстра 200-300лв за G-Sync, при положение, че хората са пуснали безплатно същата технология, RX 580 е модел който отговаря точно на изискванията и потребностите ми. И ще Ви помоля, да не се изказвате ако нямате нищо съществено за казване.

преди 3 часа, pepy86 написа:

Още малко, ако изчакаш и 1060 няма да можеш да си купиш. Не знам дали сте забелязали но почнаха и 1070-ките да изчезват от пазара. Няма опция и за тях скоро да има доставки. Следващите месеци ни чака много глад на карти. Ще останат само 1050ti  и евентуално (ако не ги изкупят и тях) следващия клас след тях ще е чак 1080/1080ti.

Що се касае до вегата е твърде рано да се предполага какви ще са като производителност и на каква цена ще ги пуснат . При всички случай , запази ли се цената на етера забрави да се докопаш до нея дори и да имаш парите.

Смисъл не малко, буквално за 4-5 часа и всичко започна да изчезва. Както е написал по-горе @Azhen това наистина е безобразие, дано двата производителя,наистина изкарат "Миньорски" модели на картите си, защото такива ситуации са неудобни за всички...

Редактирано от ShOkO/LaDkO (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Azhen написа:

Да.... тъкмо мислех за събота да поръчвам ... и край няма ... закъснях само 1080 останаха  тук таме но като гледам и те заминават.

Тука има карта, Зотака е на същата цена при тия, огледай ги ако искаш: https://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GTX_1070-msi_geforce_gtx_1070_quick_silver_8g

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата производителя дори и да изкарат въпросните копачи , не вярвам положението да се подобри. Особено ,ако са с такава малка гаранция. Кой би предпочел карта с 3 месеца гаранция пред такава с 3-5 години , та дори и с разлика в цената.

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами freesync 2 с HDR и variable refresh rate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.