Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Искам да си закупя нов хард диск и се спрях на SSD.  Ще го ползвам за C*. 

Търся нещо 120 или 240 гб,  ще са ми достатъчни.  Спрял съм до момента на Kingston UV 400 240gb.

Какво ви е мнението за този модел и какво да търся при закупуване на SSD? 

Както и друг въпрос: в момента съм с 2 хард диска,  на единия от които е записана операционната система WIN 10 и се ползва като диск C. Мога ли при инсталиране на SSD да си прехвърля операционната система там,  без да трябва да се преинсталира пак? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема има предложения, тестове, препратки, цени и...може би всичко, което ти е нужно за момента. За прехвърлянето може да ползваш това или нещо от сорта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, firestarter написа:

В тази тема има предложения, тестове, препратки, цени и...може би всичко, което ти е нужно за момента. За прехвърлянето може да ползваш това или нещо от сорта.

Аз бих предпочел да си направя чиста преинсталация (както и направих като мигрирах към SSD) и после да си преместя всичко важно от стария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако старата ОС е ОК, съвсем спокойно може да си я прехвърли на SSD. Аз даже и не ползвам софтуер за мигриран на зареждащия/системния дял. С diskpart създавам два дяла на SSD и активирам първия. С просто копиране на съдържанието на двата дяла го прехвърлям на съответните дялове на SSD. И съм готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.