Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди известно време инсталирах една антивирусна Sophos. След това опитах да я махна и почти успях. Но ми остана една папка Sophos. Опитах какво ли не, правих какво ли не, инсталирах програми за деинсталиране и почистване, но нищо. Папката си стои празна и не може да се изтрие!

Оня ден инсталирах Movie maker. Опитах се да я изтрия, но се получи същото. Сега имам две празни папки, които не мога да изтрия - Sophos и Movie maker. С Уиндоус 7 съм - 32 бита, в Контрол панела, където има опция да се деинсталират програми, тези двете програми ги няма. Единствено присъстват две празни папки в С.

Как да ги изтрия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жив диск или бутваща флашка с Windows или Linox. Влизаш и ги триеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадоха ми друг съвет и се получи: влизам от Старт менюто в REGEDIT, оттам с CTRL + F отварям търсачката, пиша Sophos и слагам отметки и на трите квадратчета. Където има тази дума, всичко изтривам! Когато изтрих всички думи, тогава успях да изтрия папката.

След това изтрих и някои други програми и игри, които съм качвал през годините. В резултат успях да си освободя място от С някъде около 500 МВ. Рестартиах и всичко е наред.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

regedit по принцип има много слаба търсачка.
RegistryFinder е портативен инструмент за 32  и за 64 битова ОС. Пробвай с него да претърсиш за остатъци. Теглиш съответстващия на операционната система(32/64) Archive:

Archive 32-bit SHA1: 1277014c80997d008a1060b5f45bb14ceee5f619
Archive 64-bit SHA1: 1486f8f167f11110bfda90cfc9d5f0cc9a4853a4

разархивираш в папка и стартираш.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го и написах да търси Sophos. Показа ми, че има някакви ключове, но никъде не пише Sophos. Такива неща пише и не знам дали да ги трия, че да не стане беля. Предните, които съм ги изтрил, винаги е имало думичката Sophos. Какво да правя, че са общо 8 ключа?

HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU\1\2\0\8 
HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU\1\2\0\8\0  
HKEY_USERS\S-1-5-21-2126609562-1085179461-965260665-1001\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU\1\2\0\8  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ozic написа:

Дадоха ми друг съвет и се получи: влизам от Старт менюто в REGEDIT, оттам с CTRL + F отварям търсачката, пиша Sophos и слагам отметки и на трите квадратчета. Където има тази дума, всичко изтривам! Когато изтрих всички думи, тогава успях да изтрия папката.

След това изтрих и някои други програми и игри, които съм качвал през годините. В резултат успях да си освободя място от С някъде около 500 МВ. Рестартиах и всичко е наред.

Някой ме е изправарил! И аз така ги делкам с "големата тесла" когато се запънат! Има един относително безопасен инструмент - CCleаner!  С него направете едно почистване на регистрите, но направете задължително точка за възстановяване! Това за да не се чудите ако не знаете и не сте сигурен какво да изтриете по прдложения ви начин!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ozic написа:

Какво да правя, че са общо 8 ключа?

HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU\1\2\0\8 
HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU\1\2\0\8\0  
HKEY_USERS\S-1-5-21-2126609562-1085179461-965260665-1001\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU\1\2\0\8  

Не виждаш текста Sofos, защото е в шестнайсетичен формат. Във всеки ключ от посочените има по един запис (ред), съдържащ sofos. Изтриваш само този ред(десен клик по него > Delete), към който те отведе двукратното кликване в резултатите.
Добре е предварително да експортираш съответния запис в една папка, като внимаваш да не дублираш предложеното име за файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ExaFlop, нищо не ти разбрах кое да изтрия. Обясни на по-елементарен език, аз нямам твоите познания :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.