Премини към съдържанието
plamen74

Тая джиджавка ще ми свърши ли работа за измерване на надморска височина?

Препоръчан отговор

Това е описанието: "Дигитален компас с барометър, алтиметър, термометър"

2017_06_05_19_31_26.png

Интересува ме всъщност висотомера само! Искам като катеря върховете да снимам от там една такава джаджа да мери надморската височина! Пробвах с телефона Lenovo K5, но не мери вярно! Ще ми свърши ли работа или не? Ако не става дайте предложение! Трябва ми само алтиметъра, макар че и компас е хубаво даа има (барометър и термометър не ми трябват)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтиметъра реално не мери височина ами промяната на атмосферното налягане и без калибриране няма как да ти показва вярно независимо дали ти е в телефона или като отделно устройство.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Европа е приет Кронщадския  Пегел  на Балтийско море “ Останалото, както ти обясниха е атмосфер

ни вляния!

Редактирано от deke (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ined написа:

Алтиметъра реално не мери височина ами промяната на атмосферното налягане и без калибриране няма как да ти показва вярно независимо дали ти е в телефона или като отделно устройство.

На телефона ми се калибрира автоматично след свързване с GPS спътник! Офлайн работи, но при реална разлика 0т 500-600 метра дава разлика от около 100 до 150 метра по-малко!

преди 31 минути, hayduk22 написа:

Първото е изчерпана наличност (сега проверих), но и второто ще ми свърши работа, а е и по-евтино!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, ined написа:

Това не е вярно когато иде реч за GPS система защото там се мерят физически координати

преди 46 минути, plamen74 написа:

На телефона ми се калибрира автоматично след свързване с GPS спътник! Офлайн работи, но при реална разлика 0т 500-600 метра дава разлика от около 100 до 150 метра по-малко!

Изчакай поне 10 минути когато си на върха за да установи връзка с повече спътници и да е по-прецизно меренето

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което реагира на атмосферното налягане трябва да се калибрира. И докато се качиш за няколко часа изменението може да е значително във връзйкка с метеорологичните условия. Карай на GPS като имаш такава функция.

Иначе за ориентири Петрахиля - 1179, Червен - 1221 Трескавец - 1151

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Филипов написа:

Иначе за ориентири Петрахиля - 1179, Червен - 1221

Точно тези двата искам да проверя, защото GPS-а ми отчете 1179 като височина на Червен когато ходих последно! На заслон Опасния зъб имам снимка от едно време (има я и в нета с табелата), че е висок 910,2м. а GPS-а отчете 830м. Но пък на вр.Острич който е отбелязан като 1060м. отчете кръгло 1000м.! На центъра в Тетевен точно на една от стените на градския музей имаше табела 420м. и GPS-а ги отчете точно толкова! За това искам такава джаджа която да мери с точност до +– 1 метър, каквато е във втория линк по-горе, пък и не е много скъпа! Надявам се, че ще ми свърши работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Off

Малко алтернативна гледка от под Трескавец (все някога ще се кача) към него, Петрахиля с Равни камък и ретранслатора на него; и билото в далечината

d4934d9e0312t.jpg

cdc6633c7821t.jpg

a1875ff3a818t.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.