Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Трябва ми помощ за изграждане на Wi Fi мрежа и избор на компонентите за нея. Къщата е на 3 етажна, не съм определил бюджет защото не знам какво ми трябва, моля посъветвайте ме и се ръководете от критерия цена - качество, т.е. възможно по-евтино което да ми върши добра работа - да има нет навсякъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си споделил колко и какви безжични устройства ще работят в мрежата. Ще се ползва ли файлообмен в мрежата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Прав си трябват подробности.

Къщата е на три етажа и през лятото се ползва като семеен хотел и целта на мрежата е достъп до Интернет - браузване, ютуб, фейс, поща и такива неща. Въпроса ми е какво ще е нужно за изграждането и как е най - добре да се свържат компонентите на мрежата (жично или безжично)?

Безжични устройства кой каквото си носи - телефони, таблети и лаптопи.

Редактирано от Bazrud (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото немаловажно е колко големи са етажите, за да може да се покрият каачествено. Да не се окаже, че само под рамката на вратата на стаята има нет (шегувам се)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се правят така нещата. Има си хора за тази работа. Само ориентировъчно...взимаш един AP и го монтираш в центъра на постройката(тоест на 3 етажна сграда го монтираш на 2-я етаж в коридора). И замерваш разпространението на сигнала. Наличен е специализиран софтуер за тази цел. Взимат се много фактори за обмисляне. Всичко се прави на място с оглед на сградата, преценка през какви материали ще преминава сигнала, разстояния до клиентски единици и какво ли още не. Може да минеш с по един AP на етаж, а може и с по 3...n.

Извод: наеми си специалист с/у съответното заплащане.

Успех!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже става въпрос за бизнес начинание и гониш някакво качество, аз те съветвам да се довериш на твоя интернет провайдер, който ще ти достави интернет в къщата.

Моето предложение би било следното (без да съм 100% сигурен, че ще работи при тебе) - добър и качествен жичен рутер на рецепция от вида микротик с 5 порта и 3 АП-та за всеки етаж по едно. Добре е и да се нагласи всичко да е в една мрежа (безжична) и една служебна мрежа за между АП-тата и настолния компютър на рецепцията. АП се свързват с рутера с кабел (мрежов). Добре е да се изведе и начин за рестартиране на захранването им от етажите до рецепцията. Успех.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. Ако може да ми посочиш един дава модела на микротик, които са подходящи за рутер и марки и модели за АП?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.06.2017 г. в 6:59, krassleto написа:

Понеже става въпрос за бизнес начинание и гониш някакво качество, аз те съветвам да се довериш на твоя интернет провайдер, който ще ти достави интернет в къщата.

Моето предложение би било следното (без да съм 100% сигурен, че ще работи при тебе) - добър и качествен жичен рутер на рецепция от вида микротик с 5 порта и 3 АП-та за всеки етаж по едно. Добре е и да се нагласи всичко да е в една мрежа (безжична) и една служебна мрежа за между АП-тата и настолния компютър на рецепцията. АП се свързват с рутера с кабел (мрежов). Добре е да се изведе и начин за рестартиране на захранването им от етажите до рецепцията. Успех.

Интернет провайдър няма да му направи вътрешната мрежа. Просто ще му докара интернет и толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, не се занимават с вътрешни мрежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.