Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

моля за съвет, търся нова конфигурация, която да има възможност да поддържа безпроблемно минимум 4 монитора на Full HD резолюция. Няма да се използва за игри т.е. най-голямото натоварване ще е от множество отворени прозорци на Хром и друга работна програма. Важно е  да няма никакво забавяне при работа с конфигурацията.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този бюджет не знам как просто да стане, нямам идея дали HD 610 поддържа 3 монитора, но да кажем, че може ето за другите изисквания какво се получава :

GB B250M-DS3H LGA1151 
Intel Pentium G4560 3.50GHz 3MB LGA1151 
8G DDR4 2400 ADATA 2 БРОЯ ОБЩО 16 
1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010 
ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAND 
Case ATX DUKASE v2 USB3.0 DP-ATX-DUKBK2BF 
XFX XT Series 400w 80 Plus Bronze P1-400B-XTFR 

Обща стойност - 853.31 лв. с ДДС

Някой знаещ да каже дали HD 610 поддържа изобщо 3 монитора и ако не поддържа трябва да вземеш някоя външна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не поддържа 4 което е минимума за който пита човека. Три си поддържа. Това е валидно и за пълноценната графика.

За целта му трябва видеокарта.

п.с. Сиисоник е с 3 лв. по-скъпо.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори и на двама ви.

Имам последващ въпрос: Ще има ли голяма разлика в работата на компютъра ако вместо Pentium се сложи например i5. Виждам, че разликата е почти двеста лева, но заслужава ли си? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както си ги описал нещата голяма разлика ще усетиш със и без SSD. Повечко рам също не е излишна.

Със скъп процесор е излишно да се занимаваш. Ако все пак решиш да го правиш се ориентирай към АМД.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря.

Към момента е по-важно да съм в бюджета. Някаква препоръка за видео карта към предложената конфигурация от колегата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената видеокарта, която би влезнала в този бюджет е GT 1030, но не знам дали и тя поддържа 4 монитора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GT 1030 има два порта. Съмнявам се да може да поддържа четири монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX 770, GTX 650 Ti
geforce-gtx-650-ti-ports-100586024-large

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш: 

видео карта: Gigabyte GeForce GTX 1050 Windforce OC 2G GV-N1050WF2OC-2GD

процесор: Intel Pentium G4560 BX80677G4560

захранване: Seasonic Eco 430W SSR-430ST или XFX XT Series 400w 80 Plus Bronze P1-400B-XTFR

останалите козметики са ясни: 8 рам , евтина кутия , 120 или 240 SSD (според цената на кутията) евтино дъно B250.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 16 гб рам и двуканален режим нещата ще са доста по-добре, отколкото при по-слаба карта и по-малко рам в едноканален режим поне за неговите дейности, за които разбрах, че няма да е нужна мощна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто хипотетично може ли да се използва вградената видео карта(до колкото разбирам от описанието на дъното има такава с 3 изхода) в комбинация с да кажем тази или тази ? или е невъзможно съвместяването и на двете?

Също така това дъно съпоставимо ли е с това ? Разликата е около 50 лв, което ще компенсира до някъде допълнителната видео карта?

Редактирано от tevasis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото няма да запали с новия процесор без Update на Bios-а, което най-вероятно сам не можеш да направиш и не е най-простото нещо. Вградената според мен няма как да се използва едновременно с другата, тъй като избираш един чип при Windows, доколкото знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.