Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели, имам два въпроса и мисля да ги обединя в една тема (извинявам се, ако е грешно)

1) Преди време ми препоръчахте видеокарта AMD Radeon RX480. Сдобих се с въпросната карта и е страхотна, всички игри вървят на Ultra с висок fps, а играта е стабилна - 10 - 12 часа на ден бъхти, а когато се натрупат почивни дни не спира да работи 2 - 3 дни. Преди време се появи проблем - след 2 - 3 часа работа ми излизаше черен екран на монитора с надпис, че няма връзка (а същевременно игрите, музиката и т.н. си продължаваха). Въпросният проблем се оправяше след като PC се изключи и почине 10 - 15 мин... Това го правеше през 2 - 3 дни. Заведох го на сервиз и ми казаха, че е от картата и че ще погледнат. Не откриха нищо обаче и ми го върнаха. работи два месеца без проблем и сега пак се появи няколко пъти. Обадих се отново и за пореден път ще седи по сервизите, съмняваме се в дефектна карта. Ако можете да помогнете по този въпрс ще съм благодарен. 
BTW:

Intel Core i7-6700 3.40GHz

MSI H170M PRO-VDH

Sapphire AMD Radeon RX480 8GB GDDR5

Raidmax Thunder V2 RX-535AP

Kingston ValueRAM 32GB (2x16GB) DDR4

Seagate Desktop HDD 1TB

Може ли да е от някой друг компонент?

2)Така и така ще ходи до сервиза мисля да сложа и едно SSD и понеже ми говориха се чудя дали да не сменя Raidmax Thunder V2 RX-535AP с нещо на Be quiet! и вентилатор на Be quiet! ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай най-напред на друг монитор, да преинсталираш драйверите или пък да смениш кабела с който свързваш видеото и монитора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Захранването е добре да се смени но не с BQ (вентилаторите са добри). 

Обнови си биоса преди да вземеш SSD (може да има ефект и по-другия проблем) - https://www.msi.com/Motherboard/support/H170M-PRO-VDH.html#down-bios

Но по-вероятно да има проблем с драйверите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Захранването е добре да се смени но не с BQ (вентилаторите са добри). 

Предложение? :D;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Захранването е добре да се смени но не с BQ

Голям професор се извъди, а парите чужди ги нямаш за нищо. Заклейми ей така една нелоша платформа на Andyson и направи антиреклама на читавите FSP-та.

преди 2 часа, R4bb1t написа:

Предложение? :D;)

Остави захранването, а смени долнопробната кутия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, XECUTIONER написа:

Голям професор се извъди, а парите чужди ги нямаш за нищо. Заклейми ей така една нелоша платформа на Andyson и направи антиреклама на читавите FSP-та.

Абе, по-добре да смени първо захранваннето... (нищо лично, но тея Raidmax често ги виждам некви 800 вата по 50 лева и им нямам особено доверие)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, niki292002 написа:

Абе, по-добре да смени първо захранваннето... (нищо лично, но тея Raidmax често ги виждам некви 800 вата по 50 лева и им нямам особено доверие)

Ники, по-добре наблегни над уроците, че учебната година приключва! Пиша ти все едно баща ти, защото човека явно не се занимава с теб, а аз съм на неговите години. Нека мине 30.06.2017 и ще си лафиме на воля!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, XECUTIONER написа:

Хехе, че какво и е на кутията :D:D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, R4bb1t написа:

Здравейте, приятели, имам два въпроса и мисля да ги обединя в една тема (извинявам се, ако е грешно)

1) Преди време ми препоръчахте видеокарта AMD Radeon RX480. Сдобих се с въпросната карта и е страхотна, всички игри вървят на Ultra с висок fps, а играта е стабилна - 10 - 12 часа на ден бъхти, а когато се натрупат почивни дни не спира да работи 2 - 3 дни. Преди време се появи проблем - след 2 - 3 часа работа ми излизаше черен екран на монитора с надпис, че няма връзка (а същевременно игрите, музиката и т.н. си продължаваха). Въпросният проблем се оправяше след като PC се изключи и почине 10 - 15 мин... Това го правеше през 2 - 3 дни. Заведох го на сервиз и ми казаха, че е от картата и че ще погледнат. Не откриха нищо обаче и ми го върнаха. работи два месеца без проблем и сега пак се появи няколко пъти. Обадих се отново и за пореден път ще седи по сервизите, съмняваме се в дефектна карта. Ако можете да помогнете по този въпрс ще съм благодарен. 

Явно и ти минаваш по същия път, по който аз вървях 6 месеца, докато най-накрая не се разбра, че боклукът маха за сбогом. То не бяха черни екрани, сини екрани, крашващи драйвери, артефакти в определени приложения, липса на сигнал към монитора, нетръгващ вентилатор на видеокартата при стартиране на компа и какво ли още не. А всички АМД-та имат едно общо нещо помежду си - по време на игра вентилаторите не си увеличават достатъчно оборотите и така се появяват дефектите (World of Tanks на средни настройки и видеокартата стигаше 70 градуса). И при моя боклук дълго време не откриваха проблем при тестовете, защото си правеше мизериите, когато поиска. Едва, когато изкара артефакти в БИОС и го занесох за гаранция в Плесио, казаха, че е заминал. За всичките 13 години, които изкарах с АМД карти, единствено картите до 6770 (включително) не са ми правили проблеми. А откакто си взех R-серия видеокарта проблемите започнаха. Така че или си взимаш по-стара видеокарта, за която е много вероятно да е копала, или правиш като мен - доплащаш си за по-висок клас карта (nVidia) и забравяш за подобни приключения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа съгласен съм с това че fan curve на AMD картите не е както трябва и трябва  да се бута скоростта на вентилатора за да не прегряват много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете уточнете с конкретни модели, зщото това всички е много събирателно и крайно невярно. Все едно @bildera_ да каже че всички Нвидии трябва да им бутнеш вентилатора с пръст за да тръгне...

И двата лагера имат много сполучливи и не толкова сполучливи модели. Като разликите от серия до серия са огромни понякога - 480/580 например Нитро/Нитро+. Или от ревизия до ревизия - 1070/80 EVGA с горящи платки или с един от най-модерните и добри кулери в следващата ревизия....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но... Картата ми беше препоръчана от доста хора в и извън форума, а и дадох доста пари за нея. А и аз лично нямам против АМД (което е мразено от доста хора). Все още имам гаранция и мисля да я сменя с нова RX 480. Предпочитам този вариант или ако може да се оправи, защото нямам такива финанси за 1080, а не съм фен на 1050 (примерно)

.

Редактирано от R4bb1t (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, R4bb1t написа:

Ок, но... Картата ми беше препоръчана от доста хора в и извън форума, а и дадох доста пари за нея. А и аз лично нямам против АМД (което е мразено от доста хора). Все още имам гаранция и мисля да я сменя с нова RX 480. Предпочитам този вариант или ако може да се оправи, защото нямам такива финанси за 1080, а не съм фен на 1050 (примерно)

.

Тука не става въпрос за фенщина, а за кадърността на идиотите, писали драйверите за АМД-то. Защото проблемът със скоростта на вентилаторите идва именно от драйверите. То и nVidia имат един проблем с драйверите, но е само един и се решава с едно кликване, докато при АМД проблемите с драйверите нямат оправия изобщо. Преди да си взема 1050-ката от подписа ми си мислех "по-добре да не мога да играя игри на максимум, отколкото непрекъснато да ми крашва драйверът и да вдига 100 000 градуса по време на игра", а то се оказа, че няма игра, която 1050-ката да не може да подкара на Ултра. Вкл. и игри, чиито миниминални изисквания не покривам изобщо, като например Mad Max и Dying Light, и над 48 градуса не се качва. Ако някой ден от АМД пуснат карта с кадърен драйвер, който да контролира вентилаторите както трябва и бият nVidia по температури, веднага ще си я взема - както казах, не става въпрос за фенщина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно обичаш да си мелиш глупости за AMD, имам AMD карта от 2 години с грипирал вентилатор и работи на 80 градуса през лятото без проблем? Това, че си нацелил куца карта не значи, че хората не знаят какво правят.

Преди 2 години съм взел 7970-ката за 300 лв чисто нова и още разцъквам на по-високи настройки от теб с твоята 1050ti, добре ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях темата и реших да почета,докато не стигнах до извода че и аз имах подобен проблем с моята 480-тка.Някъде към февруари го правеше номера,играя и изведнъж просто монитора изпизва че няма сигнал и за да тръгне отново трябва да рестартирам или ръчно да изключа и отново да включа системата.Интересното е че ми го правеше предимно на COD:Modern Warfare Remastered а при други по-тежки игри нямаше ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то може да не е от видеото това. Например като спре сигнала към монитора продължаваш ли да чуваш звук от играта ?

преди 1 час, BAZZINGA написа:

Видях темата и реших да почета,докато не стигнах до извода че и аз имах подобен проблем с моята 480-тка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така прави и когато крашне драйвъра заради пропаднал овъклок.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Julius Decimus написа:

Ама то може да не е от видеото това. Например като спре сигнала към монитора продължаваш ли да чуваш звук от играта ?

Ами да,звука си продължава но към монитора няма сигнал но това не се е случвало от поне 3-4 месеца,иначе когато стане това и рестартирам,за 3-4 секунди вентилатора на видеото бичи на макс.Просто споделям че имам/имах сходен проблем ..

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2017-6-7 в 12:46, rado84 написа:

Тука не става въпрос за фенщина, а за кадърността на идиотите, писали драйверите за АМД-то. Защото проблемът със скоростта на вентилаторите идва именно от драйверите. То и nVidia имат един проблем с драйверите, но е само един и се решава с едно кликване, докато при АМД проблемите с драйверите нямат оправия изобщо. Преди да си взема 1050-ката от подписа ми си мислех "по-добре да не мога да играя игри на максимум, отколкото непрекъснато да ми крашва драйверът и да вдига 100 000 градуса по време на игра", а то се оказа, че няма игра, която 1050-ката да не може да подкара на Ултра. Вкл. и игри, чиито миниминални изисквания не покривам изобщо, като например Mad Max и Dying Light, и над 48 градуса не се качва. Ако някой ден от АМД пуснат карта с кадърен драйвер, който да контролира вентилаторите както трябва и бият nVidia по температури, веднага ще си я взема - както казах, не става въпрос за фенщина.

Скороста на вентилатора идвала от драйвърите, глупости на таркалета...Много са си кадърни драйверите, явно не можеш да си настроиш нещо като хората. 8-ми месец нямам проблем с картата 480 8гб, сложил съм сайлънт биос и не съм пипал нищо друго, картата е перфе. Пренебрегваш факта за "еднкави" компоненти, имаше наскоро видео за 2 еднакви карти с ралика в клока и на еднакви процесори с различна честота и т.н.имал е кофти късмет с лоша карта, може да се случи от всеки производител за всеки компонент, може и 50 000 бройки да са с един дефект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, BAZZINGA написа:

Ами да,звука си продължава но към монитора няма сигнал 

Сейм бро...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Mariyan Raynov написа:

Скороста на вентилатора идвала от драйвърите, глупости на таркалета...Много са си кадърни драйверите, явно не можеш да си настроиш нещо като хората. 8-ми месец нямам проблем с картата 480 8гб, сложил съм сайлънт биос и не съм пипал нищо друго, картата е перфе. Пренебрегваш факта за "еднкави" компоненти, имаше наскоро видео за 2 еднакви карти с ралика в клока и на еднакви процесори с различна честота и т.н.имал е кофти късмет с лоша карта, може да се случи от всеки производител за всеки компонент, може и 50 000 бройки да са с един дефект. 

Ми от драйверите идва, не от водосточната тръба! Отвори MSI Afterburner, задай скорост на вентилатора 80%, после деинсталирай драйвера и ще видиш как вентилаторът ще се върне на скоростта по подразбиране. После пак си инсталирай драйвера и след рестарта, вентилаторът пак ще вдигне скорост от 80% без да го пипаш. Защото, гений такъв, драйверът регулира вентилатора според температурата на GPU-то. Като го няма драйверът, вентилаторът си върти със стандартните обороти. Само дето при Advanced Moron Devices за разлика от 20 градуса драйверът вдига вентилатора само с 5%, което е адски недостатъчно. Когато в помещението е 20 градуса, видеокартата да стига 72 градуса от Toca Race Driver 3 е меко казано подигравка от страна на АМД...
В тая тема https://community.amd.com/thread/201260 ясно се вижда колко им е "наред" драйверът за R-сериите - дотолкова, че дори някакъв програмист се е отчаял от некадърниците, а да не говорим колко още народ не са писали, че са се отказали от АМД.

Spoiler

Те точно затова побързаха да пуснат "революционния" Райзен. Ако не беше той да им спаси положението временно, щяха да фалират. А тепърва ще му се откриват и неговите недостатъци и хората ще почнат да го връщат. Ако производител на нещо го изкарва прекалено добро и не ти дава определена информация, то обикновено причината е, че като видиш въпросната информация, няма да искаш да го купиш. Което обяснява защо в демонстрацията на Райзена не показаха какви температури вдига тоя процесор и показаха пърформанс само в програми за рендериране, но не и в игри.

a4bacd4951.png

Между другото, проверих я твоята карта в нета и не ме грабна изобщо. 1070 също е 150 вата и доста подобна на 480 8ГБ в някои показатели, обаче по отношение на Anti-Aliasing АМД-то е на светлинни години зад nVidia-та, а и GPU-то на nVidia-та е по-бързо от това на АМД-то.

П.С. Ако АМД бяха толкова кадърни, то от Майкрософт щяха да изберат АМД, а не nVidia за партньор при разработката на изкуствения интелект: http://nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-and-microsoft-accelerate-ai-together

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига писа глупости,че ставаш като оня дето не му работел Vsynch-a и заблуждаваш само хора ,които не знаят за какво става дума!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

72 градуса са си нормална температура, не се излагай. Картите са проектирани да си работят до 90+ градуса. Всичките ми карти досега (имал съм 10 за последните 5 години) са държали около 70 градуса в игри, без значение дали са АМД или nvidia. В момента съм с една от най-мощните и ХЛАДНИ 1080 Ti карти на пазара - ASUS STRIX. В игри държи около 65-69 градуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.