Премини към съдържанието
kyoshinn

Слушалки за музика с микрофон

Препоръчан отговор

Така, искам да си взема някакви слушалки (да кажа такива с лента или каквито там се наричат, а не с тапи за телефон). Реално ми се набиха в очите едни Sennheiser HD-201 (не съм сигурен точно за модела дали е 201, около 45 лева ми излязоха в пазаруваш). Макар, че ми идват малко много тези пари, то не че са много, ама специално за слушалки :/ Виж за дрехи бих дал и тройно по-големи суми. По-скоро търся нещо за около 30 лева, но ако тези sennheiser си заслужават толкова много ще ги отслубна от сърцето :D Да спомена, че не съм разглеждал модели, а пък и разбирам, толкова, колкото баща ми разбира от видеоигри - 0. Приоритет е по-добрия звук (бас, чистота и т.н.). Един съученик има някакви skull candy, ако ги изписвам правилно (за 70 лева, такива за телефон с тапи и не мога да намеря разлика в звука спрямо такива от 5 лева). Ще ги ползвам най-често на лаптопа ми и телефона. Трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имат и микрофон, тъй като говоря доста често по скайп, и през телефона, и през лаптопа (в игрите). Друго, което да кажа, ами да не са прекалено големи, смисъл имам малка глава :D Например слушалки Zalman-ZM HPS300 ми пасват идеално без разтягане. По възможност да са и удобни, тъй като седя доста пред лаптопа и досега все съм имал болки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Така, тези които ти са се набили на очите "Sennheiser HD-201" нямат микрофон...
Аз в момента съм с Sony MDR-ZX110AP и съм доволен.

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не отидеш в техномаркета и не видиш какво ще ти хареса?Слушалки всякакви, глави всякакви.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От технобакалията не пазарувам. Наистина не бях забелязал, че sennheisera е без микрофон. Тези сонито ми се виждат доста "чупливи" :D

А и едва ли ще ми дадът да си пробвам ей тъй слушалки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, kyoshinn написа:

От технобакалията не пазарувам. Наистина не бях забелязал, че sennheisera е без микрофон. Тези сонито ми се виждат доста "чупливи" :D

А и едва ли ще ми дадът да си пробвам ей тъй слушалки

Има голямо разнообразие на качествени слушалки на пазара.Но избора не е много лесен.Трябват и основни познания.Намират се и такива с цени по 200 евро,които не струват реално и половината от посочената сума.Ако ги ползваш само с лаптоп,едва ли ще откриеш съществена разлика с тези 45лв. и модел за 200.Не зная какъв е модела и звуковата карта,която притежава.Има прилични модели на Аудиотехника,но с малко по-висока цена.Приятелски съвет не си купувай такива за 30-40 лева,просто ще направиш грешка.Това е лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е lenovo b5400, телефона a536. Тоест, ако си взимам слушалки, тогава да са от 20 лева, тъй като шанса да дам над 50 лева, а да бе говорим за трицифрено число е точно 0,01%. Даже и 50 не бих дал за слушалки, освен ако наистина не си заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе глупости.Лаптопа ти няма ли вграден микрофон?За чий чеп ще си вземеш някакви малоумни Over-ear слушалки за 50 лева дето са направени от отпадъчни материали  и след 5 минути носене, имаш чувството, че ще ти изгърми главата от болка.Това да носиш такива слушалки в летните жеги, как си го представяш?Или зимата като вали сняг?Абсолютно малоумна идея да ходиш навънка с тонколони на ушите.Да не говориме, че наушниците на китайските боклуци за 40 лева запарват ушите като откачени.2 години и половина си ползвам SONY MDR-EX110.Прани безброй пъти, още си бачкат.2 чифта вече.Гумените дръжчици обаче се късат уникално бързо.Но слушалките лично мене ме устройват като звук.Слушам от чалга до метал, през джаз и рап.С3 Нео + PowerAMP.Струват 30-тина лева.На всякакви възли съм ги връзвал, прекъсване няма.Мойте са без микрофон, но има и такива със.Струват 50-60 лева някъде.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви за разликите спрямо предложените по-горе (сонито). Иначе би трябвало да има вграден микрофон, но не знаю, поне досега не съм го ползвал (ако има). Иначе тези за 30 лева, които ми препоръчваш хмм, може ли линк ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОО.Тапички са.Линкове нямам време да търся, че излизам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле тапи - НЕ. Това е най-неудобното нещо... Изпадат, ушите ме болят... НЕ. Имам чувството, че трябва да ги напъхам директно в главата, че да не изпаднат. Да не говорим, че след 1-2 игри на CS:GO ушите ме болят все едно са ме треснали с чук по главата. А да главата, не само ушите. И това е след като съм ги сложил около 50 пъти след като са ми изпаднали..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kyoshinn написа:

Друго, което да кажа, ами да не са прекалено големи, смисъл имам малка глава

Заради мозъка ще да е. Не се притеснявай.;)

П.П. Няма такова понятие като ''слушалки за музика с микрофон''! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, баш заради мозъка :D Иначе не търся нещо спец. просто да се усеща разликата спрямо сшушалки за 5 лева от битака. Написах защо ми трябва и микрофон, ама май не ми трябва :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kyoshinn написа:

Хаха, баш заради мозъка :D Иначе не търся нещо спец. просто да се усеща разликата спрямо сшушалки за 5 лева от битака. Написах защо ми трябва и микрофон, ама май не ми трябва :D

Стига с майтапите, Скул Канди, ей..... :emoji_smiley-03: eто това погледни: https://www.muziker.bg/superlux-hd-681-rd

Чичо Екзекюшенър @XECUTIONER е добре наясно и знае какво да предложи, както и Росен горе, ама не ви помагат като се лигавите.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, да предлагат, аз ли ги спирам ? Аз си се лигавия с бай Ванко (предполагам приятелката ти се казва Алекс или сте 2-ма в 1 профил :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито Сонито

,нито другите неизвестни боклуци!Сенхайзера са си доказана марка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за Сенхайзъра, но ми идват малко скъпи, а не знам дали ще си заслужават при положение, че лаптопа и телефона ми могът да "спъват". Както и да е, все още не съм решил да предлагайте, аз съм отворен за идеи. Критериите съм ги посочил по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още чакам някой от по-запознатите да драсне 2 реда, ама х*й :D ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koss KSC75 или Суперлукса отгоре, може и Edifier H650, зенхайзери които си зслужават започват от px100ii, Hd518 и тн. не влизат в бюджета. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.6.2017 в 13:45, kyoshinn написа:

И аз съм за Сенхайзъра, но ми идват малко скъпи, а не знам дали ще си заслужават при положение, че лаптопа и телефона ми могът да "спъват". Както и да е, все още не съм решил да предлагайте, аз съм отворен за идеи. Критериите съм ги посочил по-горе.

Заслужава си средно. Суперлукса е най-доброто в тоя ценови клас. Прочети и разгледай в тоя форум: https://www.head-fi.org/f/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, щом суперлукса е най-доброто (за парите), може ли Ванко да изкаже мнение, защо не ги харесва ? Иначе да, най-вероятно тях ще поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kyoshinn написа:

Добре, щом суперлукса е най-доброто (за парите), може ли Ванко да изкаже мнение, защо не ги харесва ? Иначе да, най-вероятно тях ще поръчам.

Защото са копия на AKG и Beyerdynamic. Чичо Алекс би предпочел оригинала, това е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези парици, ето тези биха ти свършили някаква работа:

http://slushalki.net/hi-fi-slushalki-s-mikrofon/sony-mdr-zx110ap

Не очаквай супер саунд, но при тези условия щом не ти се дават повече от 30-40 лева - толкова... Избягвай геймърските от типа на Genius, Trust и разните му други там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.