Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

искам да си купя навигация за лека кола Том Том или Гармин, но бюджета не ми позволява да е нова. Въпросът ми е следният:

Гледам, че в интернет се предлагат много навигации втора употреба - ако си закупя такава ще мога ли да ъпдейтвам картите занапред? До колкото съм виждал новите устройства се предлагат с различни доживотни актуализации. Как мога да проверя дали предлаганата навигация има такава опция към нея? Второ трябва ли да гледам след определена година или модел устройство, което все още се поддържа от компанията - говоря конкретно за Гармин и Том Том.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Аз ще отговоря като лаик, защото не съм шофьор... Което не ми попречи, преди години да си купя някаква навигация за телефона за цял свят - 80 лв. (от промоция 50%). Картите се ъпдейтват доживотно. Имам още две - едната Locus map, другата - MapsWithMe (Maps.Me). Платени и двете. Има приятели които ползват тези навигации на таблети и не виждам какъв е проблема... Ако втората употреба някаква навигация е 10 лева, ще си я купя, защо пък не... Аз иначе смисъл в това не виждам. Евтин таблет/телефон, или пък твоя си... Една стойка и си ти...

ами сега е на 50% на това, което взех на 50%... - https://eshop.sygic.com/en/

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навигациите се продават, защото са без обновявания на карти - не са с доживотни обновявания. А една карта нова струва колкото навигацията.
Слагаш си на телефона HERE MAPS и имаш една доста сносна навигация. Без това Гармин дори най-новият не хваща всички улици, а HERE MAPS работи и в най-забутаните села. Има офлайн режим - теглиш картата и я ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз залагам с 2 ръце на навигацията на телефона си, където има интернет - googlemaps, където нямам Navigon (с предварително изтеглени карти), до сега проблем не съм имал в няколко различни държави и доста села/градове в България.
Гармин лично съм ползвал само един път преди 4-5 години точно такъв модел с доживотно обновяване, всичко му беше обновено и ме затри 2 пъти в Гърция, въобще не знаеше как да намери един адрес - пуснах Navigon и веднага всичко се получи, от тогава такива навигации не ползвам (знам, че Navigon също е продукт на Garmin, но явно е по-добър)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все пак трябва да избираш между двете марки Томтом са значително по здраво изработени.Виждах наскоро една навигация Гармин на 3 години,с разбита букса на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.