Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте.Проблема е следния - охладитела на процесора боксовия,перката по-точно започна да шуми,не силно но дразнещо.Смених термопастата но не помогна.Минава ми през ума че не е пазена /втори собственик съм/ и някъде е изкривена и затова бучи леко.

Въпроса ми е мога ли да я сменя със другия боксов охладител който имам ?  Спира ме причината че на тази която е сега пише 12VDC 0.60A DELTA , а на тази която искам да сложа новата пише DC12V 0.20a NIDEC .Поздрави..

Редактирано от colio99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Термопастата няма нищо общо с вентилатора. Ако искаш да махнеш шума от вентилатора, не сменяш пастата на процесора, а смазваш вентилатора с машинно масло, предназначено за лагери и въртящи се елементи. Това, което ти си направил е като да смениш гума на колата, защото чуваш вой от ремъка на двигателя. А надписите по вентилаторите не трябва да те притесняват изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За какъв процесор става въпрос? Трябва да смениш вентилатора. Ако не търсиш нещо скъпо от тук може да си вземеш цял охладител за 10-15 лв. Само гледай да е за твоя цокъл.

https://www.dekada.com/охладители-за-процесори-c-27.html

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! Имам проблем с инсталацията на Intel UHD Graphics 630. Не мога да го добавя явно правилно към Device Manager-a по какъвто и да е начин. Отчита ми, че е добавен, но има удивителен демек, че има проблем и не работи правилно или не е правилно добавен/инсталиран. Пробвах също Automatically install или Manual с Browse на файловете. Дори опитах да премахна с DDU nVidia драйвърите и пак не стана. Искам да си свържа HDMI кабела за дъното, понеже ще продавам видеокартата и трябва да се направи възможно най-скоро да си ползвам компютъра.
      PC SPECS:
      i7-9700K
      RAM 16GB
      GTX 1050 Ti OC
      ASRock > Z370M Pro4
      Windows 10 Pro 64-bit OS

• от Hristo00
      Искам да взема процесор intel core 2 quad q8400 2,66ghz за дънна платка p5kpl/1600. Въпроса ми е ще върви ли цс го и лигата? Рам паметта е 4гб и видео карта nvidia geforce gt710.
    • от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
  • Дарение

• Добави ново...