Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

планирам да си купя нов лаптоп. Разполагам с бюджет до 1300 лева и ще го използвам главно за програмиране, работа с текстови документи, презентации, скайп, сърфиране из интернет, гледане на филми, игри.

Спрях се на https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_700-lenovo_ideapad_700_15_80RU00LSBM_256gbssd

Какво мислите за него? Какъв бихте си избрали вие, ако сте на моето място? И също така искам да попитам има ли смисъл да си закупувам и SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изброените цели става ,ССД  е задължително ако можеш да си позволиш .Просто производителността се вдига значително

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мнението! Ако може още малко разяснения за това SSD.

Ако поръчам лаптопа заедно с Windows, той на SSD-то ли ще е инсталиран? И ако е там, целият пренос на информация ще е много по-бърз отколкото е при HDD.

Също така някъде четох, че SSD след няколко години(5-6, 10) спира да работи. Това така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ги дават с по-кратък други с по-дълъг живот а и никога не си застрахован че няма да се скапе и след няколко дена.

За това си гледай гаранцията. Принципно са по-сигурни от съвременен HDD.

п.с. Всъщност тъй като говорим за лаптоп гаранцията ще е скопена и няма какво да и гледаш освен ако не го добавяш допълнително.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тия дискове 5 години дето им е гаранцията ..................след 5 години цената им ще е паднала двойно  .Тия PC  технологиите се развиват с космическа скорост .Тай ,че тва да ти е последната грижа ,по-вероятно да прегрееш видео картата и тя да сдаде багажа преди ССД диска :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе в момента ситуацията е такава че и паметта и SSD-тата са с по-високи цени от преди година въпреки че курса на долара реално е малко по-нисък.

Например моето го взех с 50 лв. по-евтино като не говоря за промоция същата работа и с DDR4 паметта. Изкуствено завишаване на цените и това си е. 

п.с. В момента ситуацията с видеокартите на АМД е същата. Складовете им празни и до следващата партида цените растат и растат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Иво Димов написа:

За изброените цели става ,ССД  е задължително ако можеш да си позволиш .Просто производителността се вдига значително

Производителността си остава същата, по-бърз става самият компютър ;) 

Лаптопът, който си избрал е добре с това SSD, пълноценен процесор, прилична графика и добър дисплей за тези пари е добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Monkata  ми то едното е в следствие на другото ве джанъм .Ко требе да се изразим технически ,повишава му се КПД-то оти работи по-бързо с наличието на ССД,следователно е по-производителен и може да извършва  операции за по-кратко време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.